Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az Angyalok...

Szerintetek az Angyalok köztünk járnak?

Figyelt kérdés
Akkor miért nem mutatják meg Önmagukat ?
2017. dec. 16. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem, mivel az angyalok szellemi lények, te meg egy fizikai világban élsz. Persze ha Isten feladattal küldi őket, akkor járhatnak, lásd számos bibliai eset.


Egyébként az angyalokat kisbetűvel kell írni, hiszen egyszerű főnév, ráadásul többes számban. Ha német lennél, akkor nagybetűvel kellene. Bár az "önmagukat" már a németben is kisbetűvel írandó.

2017. dec. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Én ismerek egy angyalt. :)
2017. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Isten,és Lucifer angyalai köztünk vannak,és befolyással vannak ránk.Mivel lényük mibenlétét Isten nem nyilatkoztatta ki,mi nem észlelhetjük,csupán hatásukat.
2017. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az angyalok tudnak láthatatlanok is lenni, és meg is tudnak jelenni látható módon.


Az őrzőangyalok például tipikusan nem láthatóak, a kisgyermekeknek hatalmas angyalaik vannak, akik szüntelen látják az Atyát:


"Meglássátok, hogy eme kicsinyek közül egyet is meg ne utáljatok; mert mondom néktek, hogy az ő angyalaik a mennyekben mindenkor látják az én mennyei Atyám orcáját."


Van 2 pici gyermekem, jó tudni, hogy nem csak én vigyázok rájuk. :)


Gyülekezeteknek is vannak angyalaik, ezen felül országoknak is lehetnek angyalaik.


Máriának egy magyarázó angyal megjelent, hogy elmagyarázza a teherbe esését, Jézus születésekor és feltámadásakor is megjelentek angyalok. De az esetek többségében láthatatlanul teljesítik titkos küldetésüket. Olyan ez, mint a titkosszolgálat, normális esetben ez a szolgálat nem látszik, csak az eredménye érzékelhető.


Remélem segítettem.

2017. dec. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat előre is!

Kedves utolsó hozzászóló!

2017. dec. 17. 02:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,pl őrangyalok. Megjelenni azért nem jelennek meg,mert Isten nem engedi,ugyanis ők feladattal lettek az ember mellé küldve,nem azért,hogy az bájcseveghessen velük.
2017. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!