Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel jár az, ha valaki...

Mivel jár az, ha valaki beházasodik egy muszlim családba?

Figyelt kérdés
Tájékoztatasul: nő vagyok.

2017. dec. 17. 17:25
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Mivel egy teljesen más kultúra, ezért elég sok számodra szokatlan (akár kellemetlen) dologgal is találkozhatsz.
2017. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Tegnap meg zsido csaladba akartal
2017. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindegy, melyik ország, mert azért más egy városi török meg egy bangladesi kecskepásztor.
2017. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

#3

Úgy látszik szegénynek már minden mindegy, csak vigye valaki.:)

2017. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Vannak értelmesebb muszlimok, nem lehet az összeset egy kalap alá venni. Németországban élek és hát itt eléggé gyakoriak. Ismerek több embert is, akik muszlim családba házasodtak. Kivétel nélkül az összes tiltja a feleségének a hiányos öltözetet. Ez alatt értek térd feletti szoknyát, kicsivel nagyobb kivágású felsőt, stb.

Rettentően féltékenyek. Én ilyet még nem láttam. Munka közben a feleségét 30 percenként hívja, hogy mit csinál. Munka közben! Hát mégis mit csinálna? Dolgozik. Munka után meg eljött érte, mert én a munkatársa vagyok és biztosra akart menni, hogy nő vagyok, szóval nem csalja őt meg velem. Eszem megáll.

Múlt évben meg voltam olyan hülye, hogy kellemes ünnepeket kívántam. Soha többé, mert nem tudhatod, hogy hogyan reagál a karácsonyra, húsvétra.

Mindezek mellett van egy muszlim barátom, ő teljesen normális. Szóval amint mondtam, nem lehet az összeset egy kalap alá venni.

2017. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
attól függ. uncitesóm nőként egy török hapihoz ment hozzá. jól érzi magát kint, nem korlátolják, nem váltott vallást, befogadták. mondjuk ők elég liberális gondolkodásúak. nyilván nem egy radikálishoz kell hozzá menni.
2017. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Ne számíts romantikus eseményekre, szeretkezésre, inkább meghágásra számíts.
2017. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem 1994ben férjehezment egy arab sráchoz akivel az egyetemen ismerkedtek meg. A vallást nem vette fel. Azóta is együtt vannak a sógorral. Van három gyerekük szerintem harmonikus életet élnek. Mindhárom gyerek (2 fiú 1 lány) muszlimnak van nevelve. Többször volak kint Jemenben éy Tunéziában a rokonoknál.

A muszlimok között a média szerint rengeteg rossz ember van. Számomra a sógor kivétel. A legszimpatikusabb az hogy dolgos ember (gyógyszerész). Soha nem volt munkanélküli.

A házasság következményei a nővéremre nézve: nem isznak alkoholt, a gyerekek szombatonként a dzsámiba mennek, a muszlim ünnepeket ünneplik de karánycsonykor is megajándékozzák egymást, a húsvétot pünkösdöt nem ünneplik, öltözködés európai, disznótorra nem jönnek el.

2017. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
Az én férjem muszlim. Nagyon függ attól, hogy mennyire vallásosak. Én mondjuk egy vallásos keresztény családba se házasodnék be, ahol folyamatosan a templomba vinnének és szexet még kimondani is bűn. Viszont jellemző az összes muszlim országra, hogy sok fiatal, de az idősek közül mindegyik nagyon konzervatív és szeretnek beleszólni a felnőtt gyerekek életébe (bár néhány kérdést elnézve a családi kapcsolatok-on belül elmondhatom,hogy a magyar anyósok sem jobbak) így jobb ha a család a világ másik végén él.
2017. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

"Én mondjuk egy vallásos keresztény családba se házasodnék be, ahol folyamatosan a templomba vinnének és szexet még kimondani is bűn."


A Biblia nem hogy beszél sokat a szexről, de javasolja, hogy sűrűn legyenek együtt a párok. Persze ahhoz intelligencia kellene, hogy ismernd is, amit szidsz.

2017. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!