Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy apokrif Irat vagy mégsem?

Egy apokrif Irat vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keresztény hivő vagyok, régebben amikor még többet meg akartam tudni az Istenről, Jézusről és a Hitről akkor nagyon sok apokrif szöveget láttam...

Aztán helyretettem az Apokrif iratokról szóló dolgokat...

De itt egy idézet amely egész egyszerűen zseniális összefoglalja a Hitet, az önmagunkba való nézést és Jézus alapvető tanitásának lényegét


"Nincs bűnös, csak tudatlan. Akit meg kell Tanítani !

Nincs gonosz, csak beteg. Akit a Szeretet gyógyíthat meg !"


Ez apokrif szöveg, de hihetetlenül igaz.

Hozzászólásokat, gondolatokat irjatok erről... érdekel:D



2017. dec. 18. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Figy, például nincs benne a bibliában, hogy "nem mind arany ami fénylik". Az sincs benne, hogy "E=mc2" és az sincs, hogy "egy kiló sajt az jó dolog, feltéve ha az a kiló sajt valóban jó"


Szóval attól, hogy aprokif nem minden szava hazugság, mint ahogy ezt a keresztény közösségekben hinni szokás.


Sőt valójában az apokrif iratokat szintén emberek szórták ki, szóval semmi garancia, hogy azok nem ugyanolyan hitelesek mint minden más.

2017. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igaz, lehet hogy sőt biztos apokrif de akkoris rettentően mellbevágó szöveg:D "Olyan Jézusias" :D
2017. dec. 18. 20:07
 3/17 anonim ***** válasza:
15%

Üdv a valóságban, ahol a biblián kívül is vannak még hiteles dolgok.


Innen már csak egy lépés az igazi valóság, ahol kiszabadulsz a bugyuta mesék világából.

2017. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok kikerülni az igazságból :D
2017. dec. 18. 20:18
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Több apokrif is tartalmaz pozitív jellegű szövegeket. Hogy mi a véleményem? Ha van már bőven tudásunk a kanonizált iratokról, ha már mondhatni szilárd a hitünk, akkor bele lehet olvasni ilyesmibe is.


"Vizsgáljatok felül mindent, a jót tartsátok meg."

(1Tesszalonika 5:21)

2017. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3%

A valóság az, hogy léteznek menthetetlen emberek. És ezek a menthetetlen emberek gyakran úgy halnak meg, hogy ők egy boldog életet éltek, nem éreznek semmiféle megbánást.


A bűn egy olyan fogalom, amit az emberek néha elképesztően rugalmasan használnak. Aki kisboltot rabol, annak levágatná a kezét, de megsértődik, ha felemlegetik, hogy az aktuális kedvenc politikuscsapata hány milliárdot lopott (többek közt az ő zsebéből).


Komolyan van értelme egy így működő világban ilyen általános igazságokról beszélni? Az élet szinte minden területén folyamatos a fejlődés. Ha azt az egy dogmát elvetjük, hogy a Biblia egy isteni sugallatú mű (ergo tévedhetetlen), akkor viláossá válik, hogy idővel ennek a tanításai is elavulnak.

2017. dec. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem minden apokrif rossz, vagy kamu. Vannak jó szövegek is, csak azokat nem tartották Istentől ihletettnek, feleslegesek voltak, ezért nem vették be őket a kánonba.
2017. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Ez az idézet,olyan,mint egy művész kezéből kikerült 100 Dolláros:Majdnem olyan,mint az eredeti.


A "bűn",nem tudatlanság,hanem az isteni renddel való tudatos szembeszegülés,amint az első ember pár esetében is az volt.


A tudatlanságból elkövetett szertetetlenségünket(bűneinket)Isten nem rója fel nekünk.

2017. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 szp72 ***** válasza:
100%

@ Nincs bűnös, csak tudatlan. Akit meg kell Tanítani !


Tipikus gnosztikus szöveg, ami persze nem igaz. A Biblia bűnösökről ír, akik nem tudatlanok.


"Tudjuk, hogy a törvény lelki, de én testi lény vagyok, a bűnnek rabja. Magam sem értem mit teszek, mert nem azt teszem, amit szeretnék, (a jót), hanem, amit gyűlölök, (a rosszat). Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, elismerem a törvényről, hogy jó, s így már nem én cselekszem, hanem a bennem lakó bűn. Tudom ugyanis, hogy a jó nem lakik bennem, vagyis testemben, mert akarni ugyan kész volnék, de arra, hogy a jót meg is tegyem, nem vagyok képes. Hisz nem azt teszem, amit szeretnék, a jót, hanem a rosszat teszem, amit nem akarok. Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, akkor már nem is én cselekszem azt, hanem a bennem lakó bűn. Így tehát erre törvényt találok: bár a jót szeretném tenni, a rosszra vagyok kész. A belső ember szerint örömömet találom Isten törvényében, de más törvényt tapasztalok tagjaimban: ez küzd értelmem törvénye ellen és a bűn törvényének rabjává tesz, amely tagjaimban van." (Róm 7,14-23)


Nem azért vétkezünk, mert nem tudjuk, hogy az bűn, hanem annak ellenére vétkezünk, hogy tudjuk rossz, vagyis bűnösek vagyunk.


@ Nincs gonosz, csak beteg.


Lehet a bűnt és a gonoszságor betegséghez hasonlítani, de a gonoszság létezik, s aki gonosz, sokszor maga is egyet ért a gonoszságával, még egy szokványos betegséget senki se kíván magának.

2017. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Az ember maga dönti el, hogy a jó tudásával vagy a rossz tudásával rendelkezik (hisz) mert így a lelkét egészségessé vagy beteggé teszi. Ami érzés van a szívben olyan gonolat az értelemben. Amint fent, úgy lent, amint lent, úgy fent.
2017. dec. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!