Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire vagy befogadó, és...

Mennyire vagy befogadó, és mennyire befogadó a közösséged? Érzel-e kényszert, a másik ember megváltoztatására, ha neki más hitvallása van, mint neked, vagy csupán megosztani szeretnéd a saját különböző hitedet?

Figyelt kérdés

Közösségem,Los Angeles első magyar templom közössége volt.

Ide gyűltek a minden felekezetből érkezettek magyar szót váltani,Istent dicsőítni,reményt,segítséget találni.Zsidók,katolikusok,reformátusok,evangélikusok,görögkatolikusok,presbiteriánusok,baptisták,adventisták,hitgyülisek,unitáriusok jártak ide,s utóbb egy kedves Khrisna hitű pár is gazdagítja közösségünket.

Sosem okozott problémát a felekezeti különbözőség.(Ha baj volt,az,a pénz miatt történt,sok évvel ezelőtt.)

Történelmi hátterünkből adódóan befogadók vagyunk,és szívesen megosztjuk egymással,a más meglátásunkat,de nem várjuk el senkitől,hogy megváltoztassa a miénkhez hasonlóra a sajátját. Ez békességünk, jó közösségünk alapja.


Miért nem működik ez máshol is?



#szeretet #közösség #hitvallás #béke #különbözőség #segítőkészség #mások megváltoztatása kényszere #az önazonosság szabadsága
2017. dec. 18. 20:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%

10/1 Nincs

10/2 Elég.

És mélységesen biblikus. Krisztusi.

*

A krisnások ételosztása a Blahán - sokkal krisztusibb,

mint hörögni hogy biblikus valami, vagy sem.

ez itt egy ilyen sor

[link]

(ha vitatkoztok a pénzről, ezt a képet mutasd meg a társaságnak)

2017. dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Pietrosol ***** válasza:
72%

Szia!


Respect. Ez, mint olvashattad csak hozzáállás kérdése lenne. A Tiéd tiszteletreméltó.

2017. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Gyengeelméjű az, aki ilyennek nevelt.

1.Nyilván nem dugom be a fülüket,mielőtt Isten szavát közvetíteném a közösségnek.

Nem közvetíted, hisz a krisnások egyetértenek vele, tehát akkor nem Krisztust hirdeted, hanem valami egész más evangéliumot.



2.Senkinek sem vagyok hivatott az üdvössége kérdéseiben erőszakot gyakorolni,és Krisztus ítélete nem az én dolgom.

Az ítélet nem atiéd, de a Biblia írja, hogy felelősséggel tartozol a másikért. Ehhez pedig a tiszta Evangéliumot kéne hirdesd, de nem teszed. Talán te magad sem ismered, csupán egy saját magad kinevezett önkényes pásztorszerű vagy.


3.Az én dolgom,a krisztusi világosság visszatükrözése.A sötétség nem tudja elsötétíteni a világosságot,de a világosság megszünteti a sötétséget.

Ha ismernéd, akkor nem tűrnéd meg ebben a közösségben, hogy más istent imádjanak veled együtt.


4.Ahogyan Krisztus nem tiltotta meg egyetlen pogánynak sem,hogy pogány isteneket imádjon,nekem sincs jogom,de nem is célom. Isten Szentlelke a megtérésre hívásban egyedülállóan hatékony .

Ha ismernéd, akkor hatékony lenne, de Jézus sehol sem imádta együtt Istent olyanokkal, akik vele együtt mást istent imádtak. Kár, hogy még a Biblia alapjait sem érted!


5.Szerintem biblikus,amit teszünk.

Sátáni, amit tesztek. Távol tartod az embereket Jézustól, pacsizol azzal, aki melletted egy általa kitalált istennek hódol.

2017. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%

Egek! 56%-ossal nem szeretnék élőben találkozni! Nem érzeném biztonságban az életem! Ez egészen elképesztő! Miről beszélsz? és csak a neten- mert hisz az mindent elbír- vagy a környezeteben is ezt teszed élő emberekkel?

Rohadtul "biblikus". Megkérdezhetem, hogy milyen szektához tartozol?

2017. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

13.Hsz!


Neked ezeket a hazugságokat milyen lélek sugallja?


1.Mivel a khrisnás hölgy a fizetett kántorunk,és a templom takarítója,minden istentiszteletet végig hallgat,s utána kielemezzük azt.

2.Hány prédikációmat hallgattál végig,hogy ilyen biztosan tudsz ítélkezni azok felett?(Nyilván az előítéleteidet is ugyanaz a gonosz lélek sugallja.)

3.Krisztus mikor gyakorolt olyan KIREKESZTÉST hallgatóságában,mint amit te helyesnek látsz?

4.Itt is ördögi sugallat lehet a háttérben,hisz fogalmad sincs arról,hogy ki vagyok,és kit imádok.

5.Sátáni az az ítélkezés, gyanúsítás,rágalmazás,amit te folytatsz.


Térj meg Krisztushoz,mert így elveszett vagy!

2017. dec. 19. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!