Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyit ér a 175 éves Biblia?

Mennyit ér a 175 éves Biblia?

Figyelt kérdés

1842-es kiadású és fordította: Károli Gáspár

(Eszmei érték)



2017. dec. 21. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi létezik jelenleg belőle és mik a pontos tulajdonságai (pl. nyomda)
2017. dec. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 1859-es Károli van Heckenast Gusztáv kiadás.
2017. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A ritkaság mellett függ állapotától is, ha saláta, nem sokat ér.


Egyébként egy időben én is nézegettem ilyen antik könyveket, de nem adják őket olyan vészesen drágán.


Szóval inkább olyan szempontból értékesek, mint családi relikviák. Nekünk is van itthon 19. századi szép fatáblás imádságos könyv, elején benne vannak régi születési, halálozási dátumok. Inkább ilyen szempontból van ezeknek eszmei értékük.

2017. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Felbecsülhetetlen érték... :-)

Főként ha elolvasod!


Üdv. Péter

2017. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Szia


Csak annyit, amennyit alkalmazol belőle az életedben!

De az tényleg felbecsülhetetlen. "...az égben gyűjtsetek magatoknak kincseket, ahol nem tesz bennük kárt sem a moly, sem a rozsda, és ahol nem lopják el azokat a tolvajok. Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is." Máté 6:20,21

2017. dec. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!