Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Ti most vagy...

Muszlimok! Ti most vagy szilveszterkor tartotok egy ilyen "nem vallásos karácsonyt? "

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy pl. Törökországban Újévkor sok ember díszített fát állít, a télapó hoz ajándékokat stb. de ezt nem tartják vallásos ünnepnek, csak világinak.


Nálatok szokott ilyen lenni így év végén?



2017. dec. 25. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez együzleti fogás az ottani cégek részéről. Ott nincs karácsony de azt mondják vegyél ajándékot újévkor. Itt is egyre több az ilyen. Anyák napja, nőnap,gyereknap, Valantin nap, és még ki tudja mi. Lényeg hogy költsd a pénzt és vegyél ajándékot.
2017. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Mivel magyarok vagyunk magyar családdal, nem tudjuk kikerülni a karácsonyt. Nem ünnepeljük,de természetesen viszünk ajándékot a gyerekeknek.


Valószínűleg ez nem egy elfogadható dolog, attól hogy én személy szerint szimpla népszokásnak tekintem, attól még bűnt követek el, de mindig azzal áltatom magam, hogy ez mégsem olyan nagy vétség.

2017. dec. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nem-muszlim ünnepek mind tilalmasak és ezekhez gratulálni sem lehet.

Nekünk muszlimoknak csak két ünnepünk van.

2017. dec. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!