Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Laposföld-hívő keresztények...

Laposföld-hívő keresztények hogy képzelitek el mégis a Földet, ha nem az általánosan elfogadott módon?

Figyelt kérdés

Tehát nyilván nem a geoid formát, illetőleg a körülötte lévő világűrt, Naprendszert illetőleg galaxisokat hiszitek, hiszen ez már bebizonyosodott, akár az itteni hozzászólásokból, akár egyéb videómegosztók hozzászólásiból, avagy fórumok hozzászólásaiból.


Ám,

sosem juttok túl azon, hogy a gömb "elmélet" lejáratásán túl a saját elméletetek bizonyítsátok.

Alapvető animációkon be tudjátok mutatni a Nap és Hold mozgását, a csillagok mikéntjét stb, akár az évszakok mikéntjét.

De,

sehol nem látok, vagy hallok olyat, hogy a mennyezet feletti vizek mibe nyúlnak, meddig terjednek, mi is van ott tulajdonképpen.

Az Antarktisz-i jégfal milyen kiterjedése, azon túl mi van.

A Nap és Hold miből van mekkora, és ha valóban a búrán belül van mi az oka, hogy a fejlettebb kormányok miért nem tanulmányozták, akár manipulálták azok pályáját stb.

A "Földmag", amit ti nem tartotok annak valójában miből van és meddig tart? Hol a Föld középpontja és mi is van ott?


2017. dec. 27. 07:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, miért nem szerveznek egy expedíciót ezek a hívők ahhoz a bizonyos jégfalhoz, illetve azon túlra.
2017. dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

XDXD arra lusták, és a kalandvágy is hiányzik belőlük.

Valamint veszélyes.

Ebből is látszik, hogy könnyű a kényelmes fűtött szobában Isten nagy szószólójának illetve a teremtett világának előadójának lenni, ám ezen emberek túl sznobok ahhoz, hogy "valódi" hívővé váljanak.

2017. dec. 27. 08:17
 3/18 anonim ***** válasza:

Itt már mutattak erről pár ábrát.

Keresd vissza.

2017. dec. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nézd, mint említettem animációkat láttam, az magyarázatot adhat egyes kérdésekre, persze aki erre fogékony, és láttam dokumentumfilmet, ahol a hatalmas kiterjedésű ám véges jégfal után szintén egy "életöböl" található.

Ám abba sosem gondolnak bele, hogy a mennyezet feletti vizek is rendezhetődnek rétegekbe, tehát horizontálisan és vertikálisan is lehetnek életöblök, csak az elválasztó közeg itt nem az űr, hanem víz.

Igazából az az idegesítő, hogy ha ez a koncepció is érvényesül mind mind alakíthatta természeti törvény, nem kell feltétlenül egy tudatos teremtést látni benne.


A laposföld hívők ugyanis azzal érvelnek, hogy ha a tudományosan elfogadott koncepciót fogadjuk el, azzal a Föld csak egy porszem, míg ha az övéket, akkor kiváltságos. Holott ezt is továbbgondolva juthatunk ugyanúgy idegen világokhoz, más "életöblökhöz" ahogy ők fogalmaznak. Így szintén megszűnik a kiváltságosság képzete.

2017. dec. 27. 08:42
 5/18 anonim ***** válasza:

Ennyire nem gondolják végig.

Láttam olyan ábrát is, ahol a Föld egy lapult félgömb (aztán lefelé szélesedik a másik fele).

Abba nem gondoltak bele, hogy akkor az óceánok igen gyorsan lefolynának a tetejéről.

2017. dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
A vallás az elfogadásról szól. Elé raknak a birkáknak valamit, tanítják, hogy ez van, ők meg elfogadják, gondolkozás nélkül visszabégetik, mert "mi ebben hiszünk..." Ugyebár. Nem kell mást várni.
2017. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azért jött létre ez az elképzelés mert a világokat egymás alatt felett tanítják. Ez nem fizikai igazság hanem szellemi. A pokol a félelem, a menny a szeretet. Ebben az alárendelt vilásban ami fizikai, kifejeződik minden szellemi (magasabb) és minden szellemi (alacsonyabb) létrehozva az egyensúlyt.
2017. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már javasoltam egy kísérletet: dobjuk össze az árát és utazzunk el az állítólagos jégfalig. Indítsunk gyűjtést mindkét oldalról, lapos Föld hívők, illetve a tudományos modell hívei.


Összedobjuk az árát, és kiválasztunk azonos számú utazót a résztvevők közül, mindkét táborból sorsolással. Mondjuk 3 - 3, 4 - 4 kisorsolt személyt.


Elutazunk a jégfalig, ha van ilyen, oda lehet menni, ha nincs, a déli póluson való átutazás után visszatérünk a Föld másik oldalára.


Magam felajánlok mondjuk 100 ezer forintot, de ez csak egy hasra ütés szerű összeg, ha a dolog komolynak mutatkozik, akár többet is. Ha lenne 100 ember aki 100 ezret bedob, az már 10 millió, az már kb. elég kéne, hogy legyen. Ha mutatkozik némi médiaérdeklődés az expedíció iránt, akár még kereshetünk is rajta.


Nos? Én azt mondom, nincs jégfal.

2017. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Pietrosol ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Megvan a jégfal! A mélyhűtőnél megtaláltam.


Amúgy, nem hiszem el, hogy van ember, aki ezt így gondolja ahogy leírtátok.

2017. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A Laposföld elmélet exponenciális gyorsasággal terjed , mármint ahhoz képest, hogy tavaly találtam először róla bármiféle említést, már ami a kis hazánkat illeti.

És igen sajnos elég sokan hisznek benne :O

2017. dec. 27. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!