Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Laposföld-hívő keresztények...

Laposföld-hívő keresztények hogy képzelitek el mégis a Földet, ha nem az általánosan elfogadott módon?

Figyelt kérdés

Tehát nyilván nem a geoid formát, illetőleg a körülötte lévő világűrt, Naprendszert illetőleg galaxisokat hiszitek, hiszen ez már bebizonyosodott, akár az itteni hozzászólásokból, akár egyéb videómegosztók hozzászólásiból, avagy fórumok hozzászólásaiból.


Ám,

sosem juttok túl azon, hogy a gömb "elmélet" lejáratásán túl a saját elméletetek bizonyítsátok.

Alapvető animációkon be tudjátok mutatni a Nap és Hold mozgását, a csillagok mikéntjét stb, akár az évszakok mikéntjét.

De,

sehol nem látok, vagy hallok olyat, hogy a mennyezet feletti vizek mibe nyúlnak, meddig terjednek, mi is van ott tulajdonképpen.

Az Antarktisz-i jégfal milyen kiterjedése, azon túl mi van.

A Nap és Hold miből van mekkora, és ha valóban a búrán belül van mi az oka, hogy a fejlettebb kormányok miért nem tanulmányozták, akár manipulálták azok pályáját stb.

A "Földmag", amit ti nem tartotok annak valójában miből van és meddig tart? Hol a Föld középpontja és mi is van ott?


2017. dec. 27. 07:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"A Laposföld elmélet exponenciális gyorsasággal terjed , mármint ahhoz képest, hogy tavaly találtam először róla bármiféle említést, már ami a kis hazánkat illeti. "


Hibás következtetés (szerencsére). Én már 20 évvel ezelőtt is találkoztam vele az interneten (anno még Netscape Navigatorral), és akkor sem volt sokkal több vagy kevesebb hülye, aki elhitte (vagy legalábbis úgy tett, mint aki elhiszi). De megnyugtatlak, nem a legújabb kor találmánya, minden korban voltak olyanok, akik hasonlóképpen gondolták. Szóval szerintem inkább nagyjából stagnál a számuk, vagy legrosszabb esetben is maximum arányos a meglévő népességszámmal.

2017. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Elmebeteg ember ugyanannyi van, csak most nagyobb teret kapnak.

Régen az ilyeneket az állatkertben tették ki, ma pedig az interneten van külön szobájuk, ahol a köznép kellőképpen borzonghat rajtuk (t.i.: "én szerencsére nem vagyok ilyen"), ill. a toborzást is könnyebben megoldják: "jé: én pont ilyen vagyok!"

2017. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%
A másik, ami nincs végiggondolva, a mennyország. Ha évezredeken át mindenki odakerül, egymás hegyén-hátán lesznek már a lelkek. Meg ki lesz ott a fiatalabb? A Mariska vagy dédmamája? Vagy csak lebegnek ott a gondolatok a megtestesületlenségben? Nem is nagyon szokták feszegetni ezt az egészet...
2017. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Volt itt egy kérdés, ahol azt feszegették, hogy egyáltalán mit fognak csinálni az örökkévalóságban... jó nagy butaságokat írtak a hívők. Látszik, hogy halvány fogalmuk sincs a végtelenről, sem a mennyekről.

Mindenki leírta a vágyait, hogy mit csinálna szívesen a következő 10 évben - egy kicsit kiszínezve.

Végül bevetették az adu ászt: majd az isten megoldja.

Vita lezárva.

2017. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%
Csak az a bökkenő, hogy itt nincsenek laposföld-hívő keresztények.
2017. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát... itt most lehet, hogy nem olvasnak.

De amúgy itt vannak a fórumon, és igen: keresztények. Legalábbis a nagyon nagy többség a keresztények istenében hisz. Hogy aztán miféle szekta, az más kérdés.

2017. dec. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%

Ne már, én itt még egyáltalán senkitől nem olvastam olyat, hogy a laposföldben hinne.

Olyan hozzászólásokat már láttam, ahol azt próbálták bizonygatni, hogy a keresztényeknek laposnak kellene hinniük a Földet, de azokat is ateisták irkálták.

2017. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én keresztény vagyok, és soha életemben nem talalkoztam még semmiféle kereszténnyel, aki laposnak hinné a Földet. Ez a laposföld dolog valami amerikai összeesküvés-elmélet, nem sok köze van a kereszténységhez, esetleg annyi, hogy páran kiragadnak bibliai idézeteket a szövegkörnyezetükböl, es ezzel próbalják bizonyítani a hülyeségüket.


De most könyörgöm, még ha páran ebben hisznek is, kinek ártanak ezzel?

Ez az egész téma annyira unalmas már, másra sem jó, hogy az átlagember okosabbnak gondolja magát, hogy "bezzeg én tudom, hogy a Föld nem lapos, mások meg de hülyék már, de én nagyon okos vagyok".

2017. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!