Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az Apostolok hallanák azt...

Ha az Apostolok hallanák azt a mai népszerű klisét hogy "a vallás célja a pénz/hatalom" akkor fognák a fejüket?

Figyelt kérdés

Szegényeket ugyanis eléggé üldözték akármerre jártak, aztán ki is végezték őket. Szó sem volt hatalomról meg pénzről, csak lemondásról és szenvedésről (főleg Pálnak aki egy tiszteletben álló ember volt azelőtt). De ugyanez igaz az első pár száz év összes keresztyénére...


Hogy később a középkorban voltak elég furcsa pápák az egy másik dolog, de az egy csúnya elhajlás, nem pedig az alapja a keresztyénségnek...


2017. dec. 29. 23:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, de sehol nem lenne a kereszténység (kvázi minden monotrista világvallások atyja (azért nem a zsidóság, mert az kisajátítja Istent), ha a lelki szegények véleményére alapoztak volna... Említésre sem méltó annak az embernek a véleménye és intellektusa, aki a búcsúcédulákból és Semjén Zsoltból vezeti le a kereszténységet
2017. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Miért fognák? Szerinted a vallás célja tényleg a pénz és hatalom? Ellenben veled, én nem gondolom így.


Az első keresztények közt is voltak gazdagok és szegények egyaránt. Igen, már az apostolok korában is. Maga a gazdagság nem rossz dolog, ha tud vele az ember Istennek tetszően élni. Ahogy a hatalmat is lehet jóra és rosszra is használni.


Igazad van, voltak a középkorban is hataloméhes püspökök, néha még pápák is, többnyire gazdagok is voltak. Ahogy voltak kolduló szerzetes rendek is. Assziszi Szent Ferenc tetemes örökségről mondott le, hogy a nélkülözésben is követhesse Krisztust. Néri Szent Fülöp szintén vállalta a szegénységet, a szegény és árva gyermekeket pedig magához vette, hogy nevelje őket.


De most is vannak olyan új felekezetek, amiknek vezetői tetemes vagyonnal rendelkeznek. A média révén pedig igen nagy hatalmuk van. Ez utóbbira bár nálunk is van példa, de az USA-ban még jobban látható.

2017. dec. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
4%
Aliha fognák annyira, mint azt te képzeled. Ugyanis vallás és politika szorosan összefonódott akkoriban. A kereszténység azután tudott igazán elterjedni, hogy egy római császár (Konstantin) elkezdett vele szimpatizálni. És azután lett igazán pénzes, hogy államvallássá lett. Nyilván ezért dolgoztak, mégha ezt nem is mondták ki így. Más kérdés, hogy életükben nem értek el átütő sikereket, csak utódaik. Ne keverd össze a célt azzal, hogy mi és mikor valósult meg belőle.
2017. dec. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2

"Szerinted a vallás célja tényleg a pénz és hatalom? Ellenben veled, én nem gondolom így. "

Szerintem nem értetted a kérdésemet. Épp hogy klisének neveztem, és próbáltam bizonygatni hogy az Apostolok élete alapján pont nem így van.


#3

Azért Jézus meg Konstantin közötti pár száz éveben voltak elég komoly keresztyénüldözések. Az apostoloknak illetve az első pár száz év keresztyéneinek óriási lemondásokkal járt hogy Jézust kövessék.

2017. dec. 30. 00:08
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

#4

A klisé annyit jelent, hogy közhely. Mivel se negatív, se pozitív vonzata nincs, nem tudhattam, hogy mire gondolsz.


Bár örültem volna, ha a hozzászólásom érdemi részére reagálsz.

2017. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5

A klisé egy negatív jelző. Azt jelenti hogy valamit annyiszor ismételnek, hogy már unalmas.


A válaszod érdemi részével teljesen egyetértek. A kolduló rendek is azt bizonyítják hogy NEM a pénz/hatalom volt a céljuk a vallásossággal, hanem tényleg Krisztust követték.

2017. dec. 30. 00:27
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy fognák a fejüket. Az ő korukban sem volt mindenki szent. Semmi mást nem csinálnának ma sem: azt tanítanák, amit Krisztus, szegénynek és gazdagnak egyaránt.

"Hogy később a középkorban voltak elég furcsa pápák az egy másik dolog, de az egy csúnya elhajlás"

Akkor ezt nem feltétlenül tekintették elhajlásnak. Volt a pápaság, mint hatalmi tényező. Nem csak lelki, hanem földi értelemben is. Meg voltak a koldulórendek is és számos szegénységi fogadalmat tevő világi is. Egyébként a pápák között sem volt mind pénzeszsák, már akkor sem, volt aki lemondásban, vezeklésben élt.

2017. dec. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, te még mindig kevered a célt meg azt, hogy mit tudott valaki abból megvalósítani.
2017. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8

Ma de akkor honnan veszed hogy a pénz és hatalom lett volna a céljuk?

2017. dec. 30. 00:39
 10/18 A kérdező kommentje:
*Na
2017. dec. 30. 00:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!