Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan gyülekezet ahol nem...

Van olyan gyülekezet ahol nem a hamis szentháromságba merítenek be hanem csak is a fiú nevére ahogy az apostolok is tették?

Figyelt kérdés

Nem a jehova tanuira gondolok.


Esetleg egy ember aki engem bemerítene?



2017. nov. 30. 18:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
60%

Van már ma mindenféle gyülekezet... nem kizárt, hogy egy pont olyan is akad, mint amilyet te keresel.

Bemerítésre viszont szerintem ne itt, a gyakorin keress embert.

2017. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
71%

De ha Jézus azt mondta, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevére kell, akkor mi fog történni?

Am, ha nem szimpatikus a kereszténység, akkor alapíts magadnak egyet.

2017. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Hallottam ilyen kis házi gyülikről de nem tudom hol vannak és hogy lehet csatlakozni hozzájuk.Nincs egy keresztény ismerősöm se.Szal babilonból kivált embereket se nagyon tudok elérni sehol.
2017. nov. 30. 18:58
 4/34 anonim ***** válasza:
87%
Hát talán be keresztényt keress, mert mi az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében keresztelünk, ahogy Jézus tanította.
2017. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Be=ne
2017. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem találsz magadnak megfelelő szektát, alapíts te egyet. Úgy is van más sok ezer, mit számít +1.
2017. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
58%
Annyi szekta van már, biztos találsz magadnak valót, amelyik úgy értelmezi neked Istent, ahogy épp a szájízednek megfelelő.
2017. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 munyamunya ***** válasza:
5%
Vajon tudna valaki idézni egyetlen olyan helyet az Apcselből vagy bármelyik levélből, ahol az állítólagos háromságos formulával merítettek be az első tanítványok? Ha ilyen netán nem volna, akkor vajon azt kell gondolnunk, hogy az apostolok nem engedelmeskedtek az Úr utasításának?
2017. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

Krisztus ezt hagyta nekünk:


Mt 28


19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén õket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,


20 Tanítván õket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Kitalálhatsz bármilyen új,régies tant,de a Bibliát ahhoz át kell írnod.

2017. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem munyamunya zsidó és nem hatja meg, hogy mit mondott Jézus, illetve nem fogadja el az Új szövetséget (szándékosan írtam külön).
2017. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!