Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliában szerelemről/társvála...

Bibliában szerelemről/társválasztásról szóló ige?

Figyelt kérdés
Pontos igehellyel együtt küldjétek legyetek szivesek. Köszönöm.

2018. jan. 4. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
1 Korintus 7,8 Mondom pedig a nem házasoknak és az özvegyasszonyoknak, hogy jó nékik, ha úgy maradhatnak, mint én is. (Egyedül)
2018. jan. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ka.ka.o ***** válasza:

Ruth könyve, Énekek éneke,


1Mózes 29. és 30. fejezet - Jákob és Ráhel története


Ezek eddig történetek voltak.


A szerelemről (a házasságban) szól a Példabeszédek 5:15-20:

"Igyál vizet a saját tárolódból, és olyan vizet, mely a saját kutadból tör elő. Hát ajtódon kívül folyjanak-e forrásaid, és a közterekre patakvizeid. Egyedül tieid legyenek, és ne az idegenekéi veled. Legyen áldott a forrásod, és örvendezz ifjúságod feleségével! Szeretetre méltó szarvasünő, bájos kőszáli kecske ő. Kebleitől ittasodj meg minden időben, szerelmétől ússz mámorban mindenkor! Miért úsznál mámorban, fiam, idegen nővel, s miért ölelnéd keblét idegennek"



Az 1Korintusz 7. fejezete a házasságról szól, (2-5 <-- testi szerelem a házasságban), (39 <-- "csak az Úrban"), (36 <-- "ha túl van már a fiatalkor virágzásán").



. Az Efézus 5:21-33

nagyrészt a házasfelek kapcsolatáról szól.


Aztán ugye a szerelem is szeretet, erről ír pl. az

. 1Korintusz 13:4-8.



. Az 5Mózes 7:1-4


a párválasztással kapcsolatos, ebből a szempontból a 3,4 a fontos: "Ne lépj velük házassági szövetségre! Lányaidat ne add a fiaikhoz, és a fiaidnak se szerezz feleséget a lányaik közül, mert eltérítik a gyermekeidet attól, hogy kövessenek engem, és más isteneket fognak szolgálni. Jehova pedig megharagszik rátok, és gyorsan megsemmisít titeket" (Ez ugyanaz, mint a "csak az Úrban" parancs).


És akkor ott van még a Példabeszédek könyvének utolsó fejezete, a 31. A 10. verstől a derék (jó) feleségről ír.


A Példabeszédek 12:4 szavai pedig arra ösztönözhetnek, hogy jól válassz párt: "A derék feleség férje koronája, de az a feleség, aki szégyenteljesen viselkedik, olyan, mint a rothadás férje csontjában".

2018. jan. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ka.ka.o ***** válasza:
Remélem, nem gond, hogy nem idéztem mindet. Meg lehet keresni a Bibliában, és nem akartam túl hosszút írni.
2018. jan. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ka.ka.o ***** válasza:

2Korintusz 6:14

"Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel! Mert mi közös van az igazságosságban és a törvénytelenségben? Vagy mi köze van a világosságnak a sötétséghez?"

2018. jan. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esküvőre kellene?
2018. ápr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha esküvőre kellene, akkor pont jókat írtatok, előzők :-P


"Nem jó az embernek egyedül lenni. Alkotok neki segítőtársat, hozzá illőt." (Mózes 1, pontos igehelyet nem tudok, de majdnem a legelején van, a teremtéstörténetben.)

2018. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha esküvőre kell, akkor ennél szebbet nem találsz szerintem:


Énekek Éneke 8:6

Tégy engem mintegy pecsétet a te szívedre,

mintegy pecsétet a te karodra;

mert erős a szeretet, mint a halál,

kemény, mint a sír a buzgó szerelem;

lángjai tűznek lángjai, az Úrnak lángjai.

2018. ápr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!