Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen részek vannak a Bibliáb...

Milyen részek vannak a Bibliában amik megmutatják hogy Isten mennyire szeret és mennyire közel van hozzám?

Figyelt kérdés
Tudnátok írni ilyeneket és elmagyaráznátok hogy ti mit értetek ezen? Olyat is lehet, amit másnak jelentett ki de persze ez rám is jellemző. Nagyon fontos lenne... ha tudtok, írjatok minél többet. Köszönöm.

2018. jan. 4. 10:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
közeleb van minta levegő
2018. jan. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%

"Isten mennyire szeret és mennyire közel van hozzám?"

Ezt megítélheted már abból is, hogy ezekről halvány fogalmad sincs, és kérdezned kell.

Egy szerető lény nem hagyna kétségek között egy percig sem.

2018. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%

"Egy szerető lény nem hagyna kétségek között egy percig sem."

Így van! Ezért ihlette a Bibliát

2018. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

"Ezért ihlette a Bibliát"

Ezek szerint Isten olyan öngólt rúgott, hogy ihletett egy olyan könyvet a kétségek eloszlatására, ami sokak nemhogy nem oszlatja el sokak kétségeit, de még többelben egyenesen a vallás iránt ébreszt kétségeket?

2018. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

János11.33. Jézus pedig amint látta, hogy sír és a vele jött zsidók is sírnak, megrendült szellemében és megindultan (felkavarodva)

János11.34. ezt mondta: hova helyeztétek őt ? Azt mondták neki: Uram, jöjj és lásd.

János11.35. Jézus könnyezett.

János11.36. A zsidók pedig ezt mondták: lám, hogyan kedvelte őt.



János3.16. mert úgy (olymódon) szereti az Isten a világot /a világrend(sz)e(r)t/, hogy az egyetlen világra jött Fiát adta, hogy mindenki, aki hívő (hithű) lesz Benne, nehogy elvesszen (elpusztuljon), hanem birtokosa legyen a világkorszakra szóló (aioni) életnek,

János3.17. mert nem azért küldte Isten a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem hogy üdvözítse (megmentse, megtartsa) a világot Általa (Rajta keresztül).



János13.34. Új parancso(lato)t adok nektek, hogy szeressétek egymást, amint én szerettelek titeket, hogy ti is úgy szeressétek egymást !

János13.35. Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet lesz bennetek egymás iránt.


János14.21. Aki magánál tartja (bírja) a parancsolataimat és megőrzi azokat, az szeret engem, aki pedig szeret engem, azt szeretni fogja az Atyám (és) én is szeretem őt és kijelentem (láthatóvá teszem) annak magam.



Az Isten kiüresítette önmagát, és emberré lett, olyan mint Te, vagy bármelyik másik ember.

Jézus a szegényekhez és a kiszolgáltatottakhoz jött, hogy vigasztalást nyújtson nekik, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsa, a foglyoknak (lelki szenvedés) szabadságot vigyen, és hirdette az Isten Országának eljöttét.



Idézet Jézustól, HANG -könyv 2952:

„nem úgy szeretlek téged, mint mindenkit, hanem úgy, mint senkit a világon! Ha még úgy szeretnék valakit, mint téged, akkor kettő lenne belőled! EGYETLENEM vagy! Nem a vak véletlen, hanem egy végtelenül szerető SZÍV megvalósuló álma indult el akkor, amikor létbe hívtalak! Ez az álom nem maradt álom! Azok a bukdácsolások, sőt, hajótörések, amelyek jellemezték múltadat, azért kaptak erre Istentől engedélyt, hogy el tudjalak vezetni arra az alázatra, amely feltétlen feltétele megdicsőülésednek.

Az istenszeretőknek minden javára válik! Most nemcsak rád gondolok, hanem gondolok családtagjaidra és mindazokra az emberi kapcsolataidra, amelyek emlékét ma is lelkedben hordozod. Ne legyen hát benned tovább a velük szembeni helytelen magatartásod fullánkja! Ne, mert ha istenszeretők, akkor a te életed minden botlása javukra válik! Ha pedig nem istenszerető valamelyik, akkor bármilyen jó lehettél volna, akkor sem vált volna az, az ilyennek javára. Az erkölcsi rendben, tehát ott, ahol a boldogságotok megvalósulhat, mindenki csak önmagáért felel!

Nagyon örülök neked (Lukács 15:10)! Örülj te is Nekem, a te Jézusodnak! „

Jézus; A HANG – könyv 2952

2018. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Ezért ihlette a Bibliát"

A Biblia még ma sem érhető el mindenhol.

Az emberiség kb. 10000 éve foglalkozik komolyabban az írással, de előtte már nagyon régóta létezett emberi nyelv.

Eszerint az istent egyáltalán nem zavarja, hogy az emberek 100000 éve képesek lennének megérteni a Bibliát, de nem jutott el hozzájuk?

2018. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ezek szerint Isten olyan öngólt rúgott, hogy ihletett egy olyan könyvet a kétségek eloszlatására, ami sokak nemhogy nem oszlatja el sokak kétségeit, de még többelben egyenesen a vallás iránt ébreszt kétségeket?"

Tehát akkor teljesült a "kevesen mennek be a szoros kapun" prófécia is. Köszi:) Ráadásul az igazság akkor is az marad, ha esetleg senki nem hinné el.

2018. jan. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

"Eszerint az istent egyáltalán nem zavarja, hogy az emberek 100000 éve képesek lennének megérteni a Bibliát, de nem jutott el hozzájuk?"

Te eléred, mégsem hiszel:) Isten meg majd megoldja ezt a problémát is. Te eléred, mégsem hiszel, mész a lecsóba, nem lesz kifogásod. Mindenki magáért felel

2018. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor teljesült a "kevesen mennek be a szoros kapun" prófécia is. "

Nem teljesült itt semmilyen prófécia. Csak tettél egy hibás állítást, amit cáfoltam, ennyi.

2018. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

42%-os!

Ugye nem zavar, hogy itt az egyik kijelentés üti a másikat?

Ha az isten tudja, hogy kevesek hiszik el a Bibliát, akkor a többiek egyáltalán nem érdeklik őt?

Merthogy őket kétségek között hagyja.


Az első állítás viszont az volt, hogy NEM hagyja kétségek között őket.

Akkor hogy is van ez?

2018. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!