Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van velem? Hogyan döntsek?

Misshutcherson kérdése:

Mi van velem? Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés
12 évig reformátusként neveltek, de bizonyos okok miatt eltávolodtam az egyháztól. Belecsöppentem a neopaganizmusba és a wiccába, teljesen elszakítva magamat a kereszténységtől. A napokban azonban kiderült, hogy zsidó felmenőim vannak, akik vallását szívesen vinném tovább. Egy istenben mindenképpen hiszek. A baj viszont az, hogy a római katolikus templomok valamiféle nyugalmat sugároznak, amitől úgy érzem, senki sem bánthat... Mit tegyek? Vegyem fel a júdaizmust, a római katolicizmust vagy hagyjam az egészet?

2018. jan. 2. 17:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Ezt neked kell eldönteni, javaslom ismerd meg a judaizmust és a katolicizmust is.

Ajánlom olvass bele Izajás próféta könyvébe:

[link]

(7. és 53. fejezetek)


Mind a keresztények, mind a zsidók elismerik ezt az írást. Elég sokat ír a Messiásról. Ha úgy látod, hogy ez a Messiás még várat magára, akkor judaizmus felé hajlasz. Ha felismered a próféciákban Jézust, akkor egyértelmű, hogy katolikus Egyház.

2018. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 KZitus ***** válasza:

Szervusz kedves fiatal :-)


A leírásod alapján nem tudod eldönteni melyik vallást vinnéd tovább. Egy támpontod viszont már van, ami segíthed meghozni a döntésedet

"Egy istenben mindenképpen hiszek" - írod. de vajon melyik az az "egy"? Mit tudsz arról az egyről? Mit akarhat tőled az az egy?

A tieddel fordítottan arányos történet van leírva a Cselekedetek könyve 17. fejezetében, viszont Pál apostol mgyarázata neked is, az esetedre illő, passzol.

Ha van kedved olvasd el, akkor talán tudsz majd dönteni.

2018. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Mind a ket ajanlott iget elolvastam, megegyszer nagyon koszonom. Oszinten szolva csak annyi van bennem, hogy valaki figyel ram, vigyaz engem, ennel komolyabb dolog meg nem korvonalazodott bennem.
2018. jan. 2. 20:02
 4/28 anonim ***** válasza:
64%

Nekem személy szerint az jön le a kérdésből hogy nagyon keresed a helyedet (ami nem baj, nagyon is jó...).


Csakhogy ezek igazából ellentmondanak egymásnak. A paganizmus / wicca NEM abban az isten(ek)ben hisz, mint a zsidók vagy keresztyének.


A zsidó vallást nem utasítom el (sőt!), de úgy gondolom hogy csak akkor teljes, ha hozzáveszed a zsidók megváltóját, Jézust is.

2018. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
22%

Valami nagyon összekavarodhatott benned, mert kevered a vallást a hittel.

Ha 12 évig reformátusként neveltek, de bizonyos okok miatt mégis elhagytad, akkor valamit vagy nem értesz, vagy egy olyan istenképet tanítottak, ami nem azonos Jézussal.


A fejedben rendnek kell lennie, amit senki más sem tud megtenni helyetted.

Először azt javaslom, hogy az Evangéliumokat olvasd át újból, ebben Jézust meg lehet ismerni. Ha pedig kérdések merülnek fel benned, akkor keresned kell egy Jézusi közösséget, ahol a kérdéseidre értelmet és szívedet is megnyugtató válaszokat kapsz.


"A világnézet nem más, mint megvallása annak, hogy ki miben hisz. A hitet nem lehet sem örökölni, sem lopni, sem véletlenül rábukkanni. Aki hisz, az olyasmit tart igaznak, ami meggyőződése szerint megérdemli azt, hogy rátegye az életét. Itt a meggyőződésen nagy hangsúly van.


Valamilyen meggyőződése mindenkinek van. Olyan, amilyet kialakított magának. Természetesen a vérkapcsolat lehet jó alkalom arra, hogy valaki Hozzám közelebb kerüljön, de lehet ennek az ellenkezője is. Nem a vérkapcsolaton múlik ez, hanem azon, hogy az illető belül akar-e Engem, vagy sem.


Az első emberpár történetében olvashatod, hogy vér szava ide, vér szava oda, testvér-gyilkosság történt. Az is a dolgok rendjéhez tartozik, hogy ha valaki szeretni akar, akkor nagyon át tudja élni a vérkötelék-adta lehetőségeket.


Az igazi szeretet akkor nyilatkozik meg, mikor valaki észreveszi azokat a rászorulókat, akiken segíteni kell, s meg is tesz mindent értük, amit megtehet. Az igazi szeretet sem sovinizmust, sem nacionalizmust, sem faji előítéleteket, sem társadalmi, sem vallási, vagy egyéb rangkórságokat nem díjaz. Az igazi szeretet Belőlem és Értem él, s vállal áldozatot még akkor is, ha nem tud erről.


Hogyan lehet ez? Úgy, hogy Magamra teremtettem mindenkit, s minden más, ami ezt akadályozza, az számotokra természetellenes és káros. Igen, mert minden más ki akarja kerülni önző cselekedeteinek továbbgondolását. Az önzés minden rossz forrása. Ez éppen ellentéte az önszeretetnek. Az szereti helyesen önmagát, aki másért él. Aki megreked vérkapcsolat-adta övéi szeretésénél, az nem szeret igazán mást, mint önmagát, kicsit kiterjesztett önmagát.


A vérkapcsolaton belüli szeretet tehát még nem mond meg semmit a Velem való kapcsolat milyenségéről, ezért nem is lehet összekapcsolni világnézeti, tehát hiten alapuló hovatartozással. Amikor arról beszéltem, hogy ketten lesznek a mezőn, ketten őrölnek a malomban, ketten lesznek egy ágyban, s az


egyiket fölveszik, s a másikat ott hagyják, akkor éppen erre utaltam. Semmi meglepő nincs tehát abban, hogy különböző világnézetűek azonos vérkapcsolatban vannak egymással."

Jézus; A HANG - könyv 178

2018. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Igy van. Nem tudom, mihez vagy kihez forduljak, mert rengeteg kerdesre keresem a valaszt. Hogyan talaljam meg, ha nem tudom merre induljak? A "reformatussag" nagyon sok okbol nem volt az igazi, de ezek elegge szemelyesek, igy nem osztanam oket meg. A wicca es a poganyizmus kezdetben segitseg volt, de sosem hittem benne igazan. Ateista nem vagyok, de nincs kiindulasi pontom. Segitsegeteket koszonom.
2018. jan. 2. 21:01
 7/28 anonim ***** válasza:
34%
szerintem először foglald össze magadnak, hogy te miben hiszel (vallási keretektől független), dolgozd ki a világképed, és ha utána van még hiányérzeted, akkor válaszd azt a vallást amivel a legkompatibilisebb vagy
2018. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Személyes okok miatt nem fordulunk el az egyháztól és legkevésbé pedig az igaz, örök Istentől, Őt nem cseréljük fel más pogány istenekre. A Mindenhatóval nem lehet játszani. Nincs olyan indok ami miatt elfordulhatunk Istentől miután megismertük Őt és már tudjuk, hogy Rajta kívül nincs más isten.


A reformátusoknál jó helyen voltál.

2018. jan. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem helyes,ha életed ilyen nagy horderejű kérdésében emberek tanácsaira hallgatsz!


Javaslom,hogy olvasd a teljes Bibliát,előtte mindig kérve Isten Lelke vezetését,aki halk,szelíd hangján vezetni fog!

2018. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

Vidiripi


"Nem tudom, mihez vagy kihez forduljak, mert rengeteg kerdesre keresem a valaszt. Hogyan talaljam meg, ha nem tudom merre induljak?"


Hogy kihez fordulj?

János 6:35 Jézus pedig azt válaszolta: Én vagyok az élet kenyere, aki hozzám jön, nem éhezik meg soha, és aki hisz bennem, nem szomjazik meg soha.


János 6:37 Mindenki, akit nekem ad az Atya, hozzám jön, és aki hozzám jön, azt semmiképpen nem taszítom el.


János 14:5 Tamás erre azt mondta: Uram, nem tudjuk, hova mégy. Honnan tudnánk az utat? 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.


Ha van még kérdésed akkor kérdezz!

2018. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!