Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismeritek a Mt.18,21-19,1 A...

Ismeritek a Mt.18,21-19,1 A szívtelen szolgáról szóló példabeszédet?

Figyelt kérdés
Ezt a megbocsájtásról szolló példabeszédet tanítottam fiataloknak (15-17 éveseknek), mikkor megbeszéltük volna, néhányan azt mondták, hogy a szolgák a hibásak, a Mt. 18,31-ben "Amikor a többi szolga látta a történteket, igen elszomorodott. Elmentek és jelentették uruknak mind, ami történt.", szerintük ők a hibásak ,mert ha nem jelentik a dolgot, "akkor meg ussza dolgot az intéző", hát ez után már nem tudtam mit mondani semmi értelmeset.....
2018. jan. 6. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A történet lényegét nem befolyásolja , hogy hogyan jutott az uruk fülébe a gaztett. Szóval, akik szerint a jelentő szolgák a hibásak, nem értették meg a példázat lényegét. Tekintsék úgy, mintha a földesúr maga látta volna meg a gaztettet. A lényeg egyébként szummázva van:

Máté

18,35 Ekképen cselekszik az én mennyei Atyám is veletek, ha szivetekből meg nem bocsátjátok, kiki az ő atyjafiának, az ő vétkeiket.

2018. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akár a másik szolga is szólhatott volna az Úrnak, a mondanivaló szempontjából lényegtelen.

Erre a korosztályra (15-17 évesek) jellemző, hogy az élő fába is belekötnek és ha nem értenek valamit, akkor kiragadnak egy részletet és azt csűrik-csavarják.

Egyébként vissza lehetett volna kérdezni, hogy szerintük a történetben szereplő gonosz szolga, akinek az ura elengedte a tartozását, ő viszont nem tette ezt meg a másik szolgával, ezzel helyesen cselekedett? Igazságos lett volna, ha megússza?

2018. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen nehéz körülmények között tanítok, az erkölcsiség ismeretlen, a TV-ből tájékozódnak, meg a szüleik ügyeskedéséből, olyan hely ahol a "szegénység tovább termelődik"
2018. jan. 6. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
A visszakérdezés jó ötlet, de én azt kérdezném meg tőlük, hogy ha ők a szenvedő fél és tudják, hogy a többi szolga tisztában van azzal, hogy velük mit tesz a gonosz, akkor is árulásnak veszik e, ha ezt jelentik?
2018. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megértlek!


Tudom,hogy vannak olyan néprétegek,ahol a másik ember becsapása,meglopása,és a bűnözők kollektív védelme a törvény.


Én,a következő órán,egy olyan történetet mondanék el,ahol a becsapott,megvezetett ember az ők közegükből kerülne ki,és a közegük,az esetet-félelemből- elhallgatná,elnézné.

A kitalált történetet megbeszélném,és azután ütköztetném a tanúságot a"szívtelen szolga"esetével.

2018. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A történetek ütköztetése előtt kifejezném reményemet,hogy senki sincs köztünk,aki rasszista.
2018. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne taníts.
2018. jan. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!