Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen utat kéne választanom?...

Milyen utat kéne választanom? (Csak keresztény testvéreim válaszoljanak! )

Figyelt kérdés
19 évesen rózsaszín szerelemből és némileg a szüleim elleni dacból szentségi házasságot kötöttem egy olyan emberrel, aki egy kismacskát sem érdemelne meg. Szerencsére nem lett gyerek. Csupán három pokoli évet veszítettem és a lehetőséget, hogy egy igazi szerelemben élhessek valakivel és igazi családom lehessen, ahol Jézus is közöttünk él. Nagyon fiatal vagyok és már most arra kárhoztattam magam, hogy egyedül legyek. Most már örök időkre az az ember lesz a férjem, még túl a halálon is. Nagy a kísértés, hogy eldobva minden elvemet és hitemet egyszerűen újra társat keressek, de én nem akarom eldobni Istent. Nagyon is tisztában vagyok vele, hogy miért kell örökre szólnia egy házasságnak és nem kívánom azt a világot, ahol már a keresztény emberek is ki-be ugrálnak a házasságokból. Tehát most 24 évesen nem tudom mit csináljak. Még Isten jelenlétével együtt is magányosnak érzem magam. Újra a szüleimmel lakom, most már béke van közöttünk, de nagyon vágyom egy társra, és megőrülök attól, hogy gyerekem sem lehet már senkitől (a férjemtől nem akarok!)
2018. jan. 6. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

1. Szerelemből házasodtál. Milyen tulajdonságai miatt szerettél bele? Miért tartottad őt alkalmasnak arra, hogy a férjed lehet?

Először próbáld meg rendezni a házasságodat. Te miben voltál hibás? Min tudnál változtatni? Lehet-e változtatni vagy a férjed már abszolút kilépett ebből és mással él? Ha rendezhető, akkor erősítsd azt, ami miatt anno őt választottad.

2. Legvégső megoldásként szentségi házasság esetén is kimondhatja az Egyház visszamenőleg, hogy nem volt érvényes a házasságkötés. A "már nem szeretem" természetesen nem érv. De ha van valami támadható benne, akkor meg lehet próbálni. Sajnos manapság sok házasság kapcsán indul ilyen egyházjogi per (nekem egy nagyon jó barátnőm dolgozik egyházmegyei bíróságon, tőle tudom).

3. Egyedül lenni sem tragédia. Ha nincs gyereked, az sem az. A Szűzanya szerinted mennyire érezhette magát egyedül, mikor a karjában tartotta a halott Fiát? Minden életállapot lehet szent.

2018. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A férjem idősebb mint én 10 évvel. Én ott álltam, 5 kistestvérrel 19 évesen és anyám mindig rám hagyta őket. Akkoriban ez nagyon bántott. El akartam menni egyetemre, de anyáék nem akarták, hogy kollégista legyek. Nem támogattak volna anyagilag sem. Arra kértek várjak még két évet amíg a legkisebb is nagyobb lesz egy kicsit, és addig segítsek itthon és dolgozzak érettségivel szalag mellett, mert a pénz is kevés volt otthon. Ez ellen lázadtam és akkor jött ez az ember, akiben a megmentőt láttam. Elvitt, hogy majd ő eltart és tanuljak nyugodtan. Hozzáköltöztem, összeházasodtunk. 2 hónapig volt szép a szerelem. Utána először csak utasítgatott, később ha ellenkeztem kiabált is, majd jöttek a kis pofonok. Végül egy nagyobb verés és akkor elmentem tőle. Polgárilag el is váltam, hogy vagyon közösség már ne legyünk legalább. Soha nem megyek vissza.
2018. jan. 6. 16:37
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Isten nem akarja, hogy ezentül örök életedben egyedül élj boldogtalanul, társ nélkül, csak azért mert rossz kapcsolatod volt. Az élet előtted áll, találd meg a boldogságot, és alapíts családot valakivel aki megérdemel.
2018. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha valóban keresztény alapon szeretnéd rendezni, akkor keress fel egy papot és beszéld meg vele, hogy mit lehet tenni. A helyett, hogy gyakorin kérdezed, ahol fű-fa válaszolni fog és mondja a hülyeségeit. (Bár #1 hozzászóló szavait is megfontolnám a helyedben.)
2018. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Mutasd meg nekem azt az igét, ami szerint egy bántalmazó kapcsolatból nem léphetsz ki a pogány férj mellől és ha megteszed, akkor többé nem mehetsz férjhez. Ugyanakkor remélem tanultál a lázadásod következményéből.
2018. jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!


Ezt írja a Biblia:


" Mondom nektek: aki elbocsátja feleségét – hacsak nem paráznasága miatt –, és mást vesz el, házasságot tör. Aki elbocsátott nőt vesz el, szintén házasságot tör.” (Mt 19:9)


Igen,ez nem a Római Katolikus Egyház Biblia ellenes törvénye!

Ezt maga Jézus mondta.Mivel én Keresztény vagyok,Jézust követem,s nem egy emberek kitalálta vallást.


EXed,biztosan talált már más szexpartnert.Ha ez így van,-Jézus szavai szerint-szabad vagy megtalálni életed párját.


Tudom,a RK vallásfelekezet,ezt nem fogja elfogadni,de találsz igen sok vallásfelekezetet,ahol segíthetnek Krisztussal jó kapcsolatba maradnod.


Ne feledd:Krisztus egyháza tagja vagy,s ez NEM vallásfelekezeti tagság! Krisztus egyháza tagja maradsz,ha Krisztus tanításait követed,bármilyen felekezetben vagy tag!

2018. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ezt írja a Biblia. És látom a kedves katolikus elvtársak képesek inkább magányra ítélni egy vert nőt, csak mert nem ismerik Isten szavát. Gratulálok.
2018. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Lehetne, hogy ne menjen át minden egyes katolikusokkal kapcsolatos kérdés köpködésbe? Jobb dolgotok nincs?


@kérdező: Van lehetőség a házasság érvénytelenítésére. Nem igazán értek az egyházjoghoz, de amit leírtál, az alapján szerintem van esély, hogy a bíróság kimondja az érvénytelenséget. Ez természetesen egy hosszabb procedúra.

2018. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Van lehetőség a házasság semmissé nyilvánítására (nem felbontásra - házasság felbonhatatlan, de bizonyos esetekben kimondható, hogy sosem volt érvényes. Kérvényezd a plébánián, ahol esküdtetek. Általában akkor szokták engedélyezni, ha kiderül, hogy az egyik fél hamisan esküdött, azaz vagy nem volt tisztában az házasság szentségének sírig való tartásáról, vagy alapjába véve nem is gondolta komolyan, csak úgy protokollból mondta végig, amit kellett.

Valóban hosszabb procedúra, fél év alaphangon, olykor több, de érdemes megpróbálni, ilyen fiatalon tényleg ne határozd el magad az egyedüllét mellett egy hiba miatt...

2018. jan. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%

A 6-os válaszolóval értek egyet. A Biblia szerint nem hagyhattad volna el a férjed. De ha ő azóta mással él, akkor paráznaság miatt a házasság felbomlott. Férjhez mehetsz újra, viszont el kell fogadnod, hogy katolikus esküvőd már nem lehet.

A házasság nagyon komoly dolog. Ha elrontjuk, nem lehet meg nem történtté tenni. Ha igaz keresztéyny vagy, Isten megbocsájt, de a bűnök következménye nem tűnik el nyomtalanul.

2018. jan. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!