Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény tanítás szerint az...

Keresztény tanítás szerint az ateisták és más vallásúak pokolra kerülnek?

Figyelt kérdés
Mire számíthat például egy ateista, zsidó, muszlim, hindu? Ugye az ateista nem hisz Istenben, zsidók és muszlimok egy Istenben hisznek, a hinduk pedig sok istenséget imádnak.

2018. jan. 3. 11:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Az atyát és a fiút is kritizálni, a szent szellemet nem. Szóval, aki a keresztény értékrend szerint él az üdvözül
2018. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
40%
Igen, bár én az elkárhozás szót használnám. Aki nem születik újjá Jézusban (és nem tart ki ebben mindvégig), elkárhozik
2018. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
75%

Nem, egy igaz keresztény sem tanít ilyet.


Helyette Jézusra figyelünk, aki azt mondta:

‘Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba az országot, amely nektek készült a világ teremtése óta. Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, idegen voltam és befogadtatok engem, mezítelen voltam és felöltöztettetek, beteg voltam és meglátogattatok, fogságban voltam és eljöttetek hozzám.’ Akkor az igazak megkérdezik majd tőle: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni, és tápláltunk téged, vagy szomjazni és inni adtunk neked? Mikor láttunk mint idegent, és befogadtunk, vagy mezítelenül, és felöltöztettünk téged? Mikor láttunk betegen vagy fogságban, és meglátogattunk téged?’ A király így válaszol majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek.’


Egyébként a keresztények is egy Istenben hiszenk, mint a zsidók. Nem tudom, hogy honnan vetted ezt, vagy csak egyszerűen hülyén fogalmaztál.

2018. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
# 3 az első két válasz szerint pokolra kerülnek, a te válaszodból viszont nem derül mi lesz a sorsuk.
2018. jan. 3. 11:41
 5/46 anonim ***** válasza:
90%

Az első válasz szerint sem kerülnek a pokolra. Meg egy értelmes keresztény szerint sem.

Ritka torz bálványt imád a szeretet Istene helyett az az ember, aki szerint az ő istene a legjobb embert is kárhozatra küldené, csak mert nem hívőként volt jó ember.

2018. jan. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kerülnek a pokolra. Ennél többet nem tudunk, mert ez a kérdés Isten és a haldokló között dől el.
2018. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
42%

A dolog hátulütője az, hogy az ateisták a Pokolban sem hisznek, tehát nincs hova kerülniük!

Ahogy a vallásosak nem kerülnek a Nirvánába, mert nekik ott a Mennyország/(némelyiknek a Purgatórium)/Pokol, úgy az ateisták sem kerülnek a vallásosak Pokol nevű helyére,.

2018. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
70%

"# 3 az első két válasz szerint pokolra kerülnek"

Második vagyok. Akkor érthetőbben: szerintem nem jutnak a pokolra, mert az nem egy hely. Szerencsésebb, ha az elkárhozás szót használjuk. Szóval a második válasz szerint nem kerülnek a pokolra

2018. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
82%

#7

Az nem úgy működik hogy ha hiszel a pokolban akkor létezik, ha nem hiszel akkor nem létezik.

2018. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
61%

A keresztyén tanítás lényege hogy az üdvösséged KIZÁRÓLAG ISTEN KEGYELMÉN múlik, mert te emberként úgyis bűnös vagy.


De ha üdvözülni akarsz, akkor Jézus az út, ő meghalt a bűneidért, Mohammed és Buddha nem.

2018. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!