Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért hiszik azt/...

Sokan miért hiszik azt/ keverik össze a sátánizmust az ördögimádattal?

Figyelt kérdés
És sok ilyen "fiatalabb vallásba" lévő embert miért nem érdekli hogy nem ugyan az, és azt se engedi hogy megmagyarázzák neki, mert ő jobban tudja, és ha ez a neve már tuti embert áldoznak meg stb? Miért kell összekeverni a sátánizmust az ördögimádattal?

2018. jan. 7. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
A sátánizmus önmagad megismeréséről szól. Nem az a célja ennek az ágnak, hogy bárkinek is ártsanak. Az ördögimádó sátánisták a gyűlöletet hiszik az erejük forrásának és azt szolgálják, kiélik a gonoszságot. Ez a legnagyobb gyengeségük. Egyik sem vagyok de sokat olvastam.
2018. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok egyik se, de viszont LaVey-el sok mindenben egyetértek, bár azt hiszem tag nem is lehet, csak aki kifizeti a belépési díjat, legalábbis nem tudom már hol, de ezt hallottam.
2018. jan. 7. 10:51
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

A sátán egy bibliai alak, akit más néven ördögnek is neveznek, sőt lucifernek, hazugságok atyjának, stb... sorolhatnánk. Lényegtelen, hogy melyik nevén követed őt, ugyan arról a személyről van szó.


Egyébként a sátán az ördög héber neve, magyarul "vádlót" jelent.

2018. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4%
Vágylót ;)
2018. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Kifigurázhatod, a tényeken nem változtat. Legfeljebb téged tüntet fel butább színben.
2018. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Most mit érzel irántam? Megvetést? Nem tudod milyen ember vagyok. Nem vagyok sátánista és igazán semmi sem vagyok. Azért nem akarok bármi is lenni mert akkor valami más az ellentétem lenne és feszültséget gerjesztenék, ellenállást váltanék ki másokból ahogy ők belőlem. Ez megakadályozná a jólétet és egyre jobban lennék az amit választottam. Semmi értelme nem lenne. Maradok középen és maradok jószívű. Köszönöm.
2018. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Elterjedt tévhit szerint a sátánisták egyik kedvenc sportja az emberáldozat. A legenda a megkereszteletlen csecsemők zsírját az ördögnek szentelt gyertyák pompás alapanyagának tartja, ezért egy a gyermekével kicsit is törődő anya első dolga az újszülött megkereszteltetése kellett hogy legyen. Manapság is hallani rituális eredetűnek tartott gyilkosságokról, kínzásokról, amiket sok esetben – teljesen tévesen – a sátánizmussal kapcsolnak össze.


Gyakran keverik össze a sátánistákat azokkal a szerencsétlen deviánsokkal, akiket talán a leghelyesebb ördögimádónak nevezni, hiszen ők egy valóban létezőnek, tőlük függetlennek, fölöttük állónak tekintett isteni/ördögi személy kedvére próbálnak tenni. Hogy pontosan mit is vár el tőlük ez a bizonyos ördög, azt már vagy éktelen ostobaságokból összeállított okkultista publikációkból, vagy különféle módokon elért vallásos révület során túlvilágról sugalmazott parancsnak hitt ötletekből ismerik meg, melyek forrása valószínűleg elmekórtani esetnek bizonyulna. Míg az ókorban egész gulyákat, fejlett, izmos bikákat áldoztak az isteneknek, addig manapság az ördögöknek meg kell elégedniük kóbor macskákkal, tengerimalacokkal vagy repülő patkányokként is emlegetett galambokkal, amikért cserébe igazán nem várható el, hogy a pokoli fejedelem komolyabban is támogassa az ímmel-ámmal adó híveit, akiket azért valamelyest így is kárpótol a kábítószer, az alkohol és a valláskárosult kiváltságosok jussa, a hatalom illúziója.

2018. jan. 7. 11:28
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

"Elterjedt tévhit szerint a sátánisták egyik kedvenc sportja az emberáldozat."

ÉS ezt az elterjedt tévhitet évezredekig gyakorolták. Szerintem te valami kamu blogról benyaltál valami liberális sátánista light 2.1 verziót

2018. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
Van azért néhány bekattant gyilkos, akik érdekesebbnek gondolják magukat, ha belekeverik az ördögöt is a cselekedeteikbe.
2018. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A sátánista vallást 1969-ben kodifikálta az Amerikai Egyesült Államokban Anton Szandor LaVey a Sátáni Biblia című könyvében. LaVey három évvel korábban, 1966-ban alapította meg a Sátán Egyházát, ami azóta is aktív, és sok szempontból teljesen rendhagyóan működő vallási szervezet.
2018. jan. 7. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!