Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem a Spirituális...

Miért nem a Spirituális sátánizmust választják az emberek a kereszténység helyett?

Figyelt kérdés

Sátánnak több neve is létezik, Eredetileg Enki volt a neve, de később a sok keresztény hazugság, és a többi vallás ráagatta a Sátán nevet (ellenség) hogy ezzel is kiírtsák az emberekből a teremtőnk Sátán nevét, és gondolatát, és szépen lassan elistelenítsenek minket, és az agyunkat teletömjék a keresztény hazugságokkal, így átvegyék az irányítást az emberek fölött, ami sikerült is főleg a középkorban ! Lásd: Boszorkányégetés (Ugye milyen kedves a kereszténység, pártold csak ) A tudományok hangoztatásáért halálbüntetés, mivel eretnek voltál akkor....

Sátán más néven Enki azt hírdeti: Légy szabad, tedd amit szeretnél, fejleszd magad spirituálisan, testileg és lelkileg, érezd magad jól, legyen egyéniséged!!

a kereszténység: Nyomd el az érzéseidet, mert az bűn, ne fejlődj lelkileg, csak legyél egy lelketlen robot, aki végrehajtja a biblia kéréseit...



2012. júl. 6. 15:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/254 intrepid ***** válasza:
79%

Légy szabad, tedd amit szeretnél, fejleszd magad spirituálisan, testileg és lelkileg, érezd magad jól, legyen egyéniséged!!

Ezek mind megvannak nekem, de nem tudtam, hogy ez sátánizmus, azt hittem, azért van mert vízöntő vagyok.

2012. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/254 A kérdező kommentje:
A spirituális fejlődés, az kicsit ezotériás téma, tehát egy sátánista látja a szellemeket, démonokat, entitásokat, mint a médiumok ! Igazság szerint pedig nincs jó és rossz, csak egyéniség létezik ! Nem lehet senkire mondani, hogy rossz, vagy jó.. Sátán is egy egyéniség, jó és rossz is megtalálható benne !
2012. júl. 6. 15:45
 3/254 anonim ***** válasza:
73%

Miért nem a Föld körül forog a Nap?


Ne légy már gyerekes. Azért mert elolvastál pár "szakirodalmat", még nem tudsz mindent.

2012. júl. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/254 anonim ***** válasza:
63%

Tudod, kedves kérdező, sokat gondolkodtam ezen a dolgon én is, hogy Isten miért szabja meg, hogy hogyan éljünk. Először nem értettem. De aztán rájöttem, hogy szeretetből. Egy olyan parancsolata sincs, aminek a megtartása a kárunkra lenne. Mind olyan, ami azt segíti elő, hogy az emberek együttműködően tudjanak együttélni, boldog kapcsolatokat ápoljanak, és kiegyensúlyozottak legyenek. Sátán a függetlenség szellemét terjeszti a világban (mert ha annyira benne vagy a témában, biztos tudod, hogy most nem Isten uralkodik, hanem az Ördög), és láthatóak a következményei. Az emberek puszta "egyéniségből" megcsalják egymást, kihasználják a másikat, hazudoznak, gyilkolnak, stb... Én nem erre vágyom. Nekem jó az, hogy Isten meghatározza, hogy mi a helyes, mert ez tudom, hogy jó nekem és inden ismerősömnek. Ő nem nyomja el az egyéniséget, az én felfogásom szerint az egyéniséget nem a gyengeségek, hanem az erősségek határozzák meg, amit Ő segít még inkább kimunkálni magunkban. Nekem nem fognak hiányozni a rossz tulajdonságaim, ha Isten megengedi, hogy egyszer tökéletes legyek! :)

Isten azért adja a parancsolatokat, mert tökéletlenek vagyunk, és segíteni szeretne, hogy meglássuk, mi a helyes. Sátán politikája nem vált be. Nálam nem. Az ember nem lesz attól boldog, ha önző módon hajszolja a saját kívánságait.

Szóval én szeretem az igaz Istent. Nem fájdalom Neki engedelmeskedni, csak jobbá válik tőle az életem! :)

Ami rosszat tapasztalok, az meg Sátán miatt van, meg az ő elvei miatt.

Remélem, már nem tart sokáig az uralma.

És nem ő a Teremtő, mert ő is csak egy angyal. Igaz különösen szép és intelligens a Biblia szerint, de ez lett a veszte, hogy túl sokat akart. Imádatot az emberektől. Hát tőlem nem kapja meg.

2012. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/254 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert nem mondják ki, az emberek attól ma is Sátánt imádják. Az állítólagos keresztények semmibe veszik Isten útmutatását. Elég nekik, hogy be vannak jegyezve valahova, néha elmennek gyónni (ez mindenre megoldás náluk), de valódi igyekezetet nem mutatnak, hogy Istennek tetszően éljenek. Egy igaz kereszténytől ez elvárható lenne, nem? Önkényesen élik az életüket, ami Sátán nagy találmánya. Nagyon ügyesen csőbe húzza az embereket...
2012. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/254 anonim ***** válasza:
86%
Miből gondolod, hogy csak ez a két lehetőség van (sátánizmus vs. kereszténység)?
2012. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/254 anonim ***** válasza:
86%
Ja, egyébként nem hiszek a sátánban, úgyhogy elég bajosan lennék én sátánista :)
2012. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/254 A kérdező kommentje:

Tehát te azért mondod azt, hogy kövessük a bibliát, mert Jehova tökéletessé formál majd ! (tehát érdekből szintén)

A sátán sem azt mondja, hogy gyilkold le a szomszédodat, ha az neked jól esik ! Sőőt Sátán kimondja, hogy ne bántsd az állatokat, és ne bánts csak úgy valakit ok nélkül, azonban ha téged bánt valaki, akkor kegyetlenül álj bosszút !! A harag csak haragot szül azt mondják, de gondolj csak bele !

Ha nem csapsz vissza (tartsd a másik orcádat is) akkor csak kizsákmányolnak, kihasználnak, és csak egy bábu leszel !!!! (Pont ez is a céljuk azoknak akik kitalálták a bibliát)

2012. júl. 6. 17:16
 9/254 anonim ***** válasza:
67%

Na ugye, a harag haragot szül... te ilyen világban akatsz élni? Ahol a bosszúról szól minden? Mert én szeretek megbocsátani gyűlölöm a harag érzését, mert stresszel, kellemetlen érzés, mintha nem tudnád kordában tartani magad. Sátán állatias, kegyetlen.

Mivel tökéletlenek vagyunk (ki miatt is?), úgyis megbántunk másokat. Ilyen alapon senkivel sem tudnék normális kapcsolatokat ápolni. És nem is lennék boldog, ha olyan embereken kéne bosszút állnom, akiket szeretek.

Igen, tökéletes akarok lenni. De nem ezért igyekszem Jehovának tetszően élni. Azért imádom Őt, mert Ő a Teremtő, joga van az uralkodáshoz, és a vitakérdésben, hogy van-e joga másnak uralkodni, én mellé akarok állni. Sátán tulajdonképpen ezt vétózta meg az Éden-kertben, ott kezdte ezt, hogy Istennek nincs joga megmondani az embereknek, mi helyes, mi helytelen. Szerintem meg van. Sátán is felállított egy mércét, hát nekem ez nem tetszik. Ezenkívül szeretem Jehovát, szeretem azt, ahogy a jóra vezet, mert tudja, mi a jó nekünk. Ráadásul Ő is nagyon szeret minket, Sátánnal ellentétben.

Egyszer volt egy vitám az egyik ismerősömmel, a Bosszúállókról beszélgettünk. Azt mondta, hogy ő megérti Lokit, hogy gonosz, mert annyi szenvedésen ment keresztül. És én már vele se értettem egyet. Minden ember szenvedésen megy kersztül, csak van, aki elnyomja a helytelen vágyait, a haragját, a bosszúszomját, van, aki nem. Én az előbbit tartom helyesnek.

Itt a fő kérdés teljesen lecsupaszítva az: neked tetszene-e egy olyan kormányzat, egy olyan élet, ahol az egymás iránti szeretet vezérli a kapcsolatainkat? Ha neked ez nem tetszik, hát imádd Sátánt. Nekem tetszik, én így akarok élni. Ezért imádom Jehovát. Pedig nem vagyok érzelgős típus, nehogy azt hidd, de a szeretet nem is ezt jelenti.

Nem érdekből szolgálom Jehovát. Nekem is szenvednem kell, csak ezt nem kell rákenni Istenre. Olvasd el a Jób könyvét a Bibliából. Ott Sátán azt vetette fel, hogy az emberek (Jób) csak azért szolgálják Jehovát, mert jó dolguk van. Jehova megengedte Sátánnak, hogy próbára tegye Jóbot, aki kiállta a próbát. Ma nem divat úgy élni, ahogy Istennek tetszik, mégis ezt teszem, fenn írtam, miért.

2012. júl. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/254 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem csapsz vissza, kizsákmányolnak...

Kik is??? Azok, akik Sátán elvei szerint élnek. Ebben a világban. Ha senki nem ütne, nem lenne miért visszaütni. Jehova kormányzata alatt ilyen emberek élhetnek majd. Addig meg marad a megbocsátás. Sátán világában én nem akarok törtetni, enm éri meg, úgyis elpusztul a törvényeivel együtt...

2012. júl. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!