Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy szokjak le arról hohy...

Hogy szokjak le arról hohy állandóan mindenből, , keresztet látok"? (Elég fura kérdés)

Figyelt kérdés
Egy ideje ateista vagyok, előtte keresztény voltam. A hittantanár mindig azzal jött hogy megszállja az ördög az embert stb. Elég kicsi voltam akkor kb. 8-9 éves. Most már tudom hogy nincs isten és ördög, stb. de még mindig ha meglátok egy tollat vagy valami egyenes dolgot úgy képzelem el hogy az egy kereszt. Hogy lehetne erről leszokni? ,mert most már nagyon idegesít.

2018. jan. 8. 21:27
 1/5 Mojjo ***** válasza:
Képzeld azt, hogy egy űrhajó. Vagy tengeralattjáró. Vagy bármi. A tollra jobban is illik, de mindenbe bele lehet látni valami izgalmasabbat is :)
2018. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Nekem meg a jó csajokról állandóan a cumshot jut eszembe.
2018. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Nem tűnik nagy dolognak, de ha neked mégis az, akkor lehet, hogy kényszerbeteg vagy. Én is az vagyok, és ennek az a lényege, hogy kényszergondolataid vannak, amiket nem tudsz kiverni a fejedből, akárhogy próbálod, irritálóak és/vagy félelmet keltenek. Lehetnek ezek egészen apró dolgok is, mint pl nálad az, hogy mindenben a keresztet látod, de adott esetben az a világ legnagyobb problémájának tűnhet.

Ha veled is ez van, akkor nem árt foglalkozni vele, nehogy eldurvuljon.

Ha viszont csak szimplán idegesít ez, akkor ne foglalkozz vele.

2018. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"tér és idő keresztjére

vagyunk mi verve emberek"

2018. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mansour ***** válasza:

Nem tudom, milyen traumák érhettek a kereszténységgel kapcsolatban, de az biztos, hogy mély nyomokat hagyott benned a dolog. Gondolom, szabadultál, ahogy tudtál, de olyan mélyen beléd ültették az ezzel kapcsolatos lelkifurdalást, hogy tudat alatt előjön. Szerintem érdemes lenne pszichológussal beszélned erről.


"Most már tudom hogy nincs isten"

Ezt senki sem tudja, legfeljebb te úgy gondolod, vagy tudatosan úgy döntöttél, hogy azon az állásponton leszel, hogy nincs Isten. Talán az is segítene, ha a görcsös elzárkózásból át tudnál térni egy lazább hozzáállásra. Neked nem Istennel van problémád, hanem a kereszténységgel, ahogy azzal a gyakorlatban találkoztál.

2018. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!