Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha abból indulunk ki, hogy...

Ha abból indulunk ki, hogy valamilyen isten vagy istenek mindenképp kell hogy létezzenek, honnan tudhatjuk, melyik az igazi?

Figyelt kérdés
Mi alapján dönthető el hogy Jahve, Allah, Síva, Zeusz, Odin, vagy esetleg egy olyan isten a valóság, ami egyik jelenlegi istenképpel sincs összhangban?
2017. okt. 5. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Minek ebből kiindulni?

Semmi alapja.


Abból indulj ki, hogy TE, mint közönséges halandó, honnan fogod megtudni, hogy egyáltalán létezik-e valamelyik isten?


Elárulom: sehonnan.

Tehát, valahol, valahogyan majd kialakul egy hited, ha olyan természetű vagy. Aztán ebben fogsz hinni.

2017. okt. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Isten nem hagyja magát bizonyság nélkül.

Az igaz Isten bemutatkozik, elmondja a terveit, szándékát, elvárásait, közöl eseményeket, azt mikor mi történik vagy miért történt ami történt.


Ugyanakkor tudományosan is pontos, és megbízható információt ad, hiszen Ő az élet forrása, jobban tudja mit hogyan teremtett.

Ezenkívül az ígéreteit megvalósítja, jövendölései pontosak és, megvalósulnak.


Ezek összessége egy Istenre kell hogy vonatkozzanak.

2017. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Számomra ez nem kérdés. Egyetlen igaz Isten van és az a Bibliában leírt Isten, akit Jézuson keresztül ismerhettünk meg.


"honnan tudhatjuk, melyik az igazi"


Meg kell nézni a többi "isten" mai állapotát. Konkrétan szinte az összes kihaltnak számít. Adott a kérdés, milyen "isten" az, ami még saját magát sem képes megvédeni?


Még egy dolog. Mielőtt "elindult" volna a megtérésem, előtte mindenféle ezoterikus, és pogány isten szokásokat próbáltam követni, szent iratokat olvastam, mindenféle istenekről olvastam, imádkoztam hozzájuk, stb.... egytől egyig, nem, hogy javult volna bármi is az életemben, hanem sokkal rosszabb lett. Érdekes, hogy miután a Bibliát kezdtem el olvasni, és megismertem Jézuson keresztül magát az Istent, a dolgok pozitívan kezdtek el változni. A saját bőrömön tapasztaltam meg mindezt. A többi isten halott.

2017. okt. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Hát a sokféle istenek között el lehet tévedni.

De a Biblia Istentől ihletett könyv, és ha alaposan utána kutatunk ott, akkor megismerhetjük azt az Istent, aki mindent létrehozott, megteremtett. Ott számos bizonyítékot lehet erre találni.

Minden más hamis. Sátán éppen azért hozta létre a sokféle istenségeket, hogy az embereket elterelje a Teremtő Istentől.A Biblia azt írja ezzel kapcsolatban Sátánról, hogy "...ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, hogy ne ragyogjon át a Krisztusról, az Isten képmásáról szóló dicsőséges jó hír megvilágosító fénye."

Ezt csak azóta tudom, amióta a Bibliát naponta olvasom :-)

2017. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Itt a válasz:


[link]

2017. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Mansour ***** válasza:

"Sátán éppen azért hozta létre a sokféle istenségeket, hogy az embereket elterelje a Teremtő Istentől."

Évezredekkel az előtt, hogy az emberek hallhattak volna az igaz Istenről? Miért hagyta volna az embereket annyi idegig magukra, kiszolgáltatva a Sátánnak?

2017. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mansour ***** válasza:
idegig = ideig :)
2017. okt. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Legyél Jehova Tanúja és megismered Jehovât, az élő Istent. Méltó leszel az Ő ki nem érdemelt kedvességére és halàl alvàsba merűlsz is Ő feltâmaszt téged, ahogy meg is ígérte.
2017. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Minek ebből kiindulni? Semmi alapja.

Abból indulj ki, hogy TE, mint közönséges halandó, honnan fogod megtudni, hogy egyáltalán létezik-e valamelyik isten? Elárulom: sehonnan. "


Kedves Levélíró !

Elgondolkodtál már azon miért van az, hogy "hiszünk" Istenben? Mivel olyan dologban senki nem hisz, ami nem létezik!!! Az egyszerűen nincs és kész, nem hogy évezredekig, hanem egy pillanatig sem beszélnek róla.

Isten létezik, és mivel Ő teremtett minket,- önmagának- ezért mi keressük őt !

A gond ott van, amit mások is írtak, hogy az ördög igyekszik megtéveszteni minket, és sok hamis vallást, és istent kreál. Aki viszont komolyan keresi őt, az ígérete szerint megtalalája őt!

Megtalálja a Biblia Istenét, és megérti, Jézus értünk hagyta ott a mennyet, és eljött, hogy meghaljon azért, hogy nekünk újra kapcsolatunk lehessen ezzel a szerető Istennel. Konkrétan megtapasztalja életében a változást, és már nem lesz kérdés, ki az igazi :-)

2018. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Mivel olyan dologban senki nem hisz, ami nem létezik!!!"

Ezt a butaságot kitől hallottad?

Csak pár példa: örökmozgó, homunkulusz, aranycsinálás.

2018. ápr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!