Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt előbb? Az istenek...

Ki volt előbb? Az istenek vagy a híveik?

Figyelt kérdés

Tudom kissé provokatív ilyen kérdést kiírni. Én magam nem vagyok egy "hívő ember", de ennek ellenére én is nyilván(mint minden ember) hiszek valamiben. A kérdést egy sorozat alkotta meg én csak kíváncsi vagyok a véleményekre.

A kérdés az lenne, hogy létre hozhatunk-e saját isteneket azzal, hogy elkezdjük őket bálványozni. Ez egy nagyon furcsa kérdés, de valamilyen szinten lehet, hogy igaza van. Ki mit gondol. Ne kíméljetek jöhet hideg,meleg. Csak őszinte véleményeket kérek. :) További szép hétvégét! :)



#Isten #ki volt előbb
2017. júl. 9. 13:59
1 2
 1/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
10%

hivek...

volt a hordatarsadalom

majomemberek elkezdtek csoportosulni

es egymasra bamban neztek nem tudtak miert teszik, elkeztek makogni es rajottek hogy imadni akarnak valamit

igy keletkeztek, kialakultak az istenek kezdetben targyak vagy elolenyek voltak

2017. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Rafkós kérdés, nem vitás, gratulálok hozzá! Szerintem a régi emberek "kineveztek" maguknak valamit, amit istenként imádhattak, bálványozhattak. A régi mese című filmben a Napot dicsőítették, ahhoz imádkoztak. Ha így nézzük előbb a hitetlen emberek voltak, aztán kitaláltak egy istent, és hívők lettek. Ebben az esetben a Nap egy picivel hamarabb megvolt már, mint a hódolói. De pl a kereszténységben előbb Krisztusnak kellett megszületni, hogy aztán követhessék. Szerintem ez egy oda-vissza ható kérdés. Ha az ember talál ki magának istent, akkor előbb a hívő volt, és utána az istene, de az Isten öröktől fogva van, ez esetben Ő volt hamarabb.
2017. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2%

A kérdés nem provokatív, hanem értelmetlen. Nagyjából megfelel a "mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás" típusproblémának.

A kérdés azért lehetséges, mert a világot túlságosan leegyszerűsítjük, és azt képzeljük, hogy mindennek pontos oka van, mégpedig egyetlen egy. Ha így lenne, kérdezhetnénk, hogy az istenek az ok, vagy az okozat? De nem így van, a világ bonyolultabb, és abban nem létezik ilyen ellentmondás.

2017. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
6%

"mint minden ember"

Ne általánosíts. Például nekem sincsenek hiedelmeim.


"A kérdés az lenne, hogy létre hozhatunk-e saját isteneket azzal, hogy elkezdjük őket bálványozni"

Nem ez volt kérdésed, ill rosszul utaltál. Így mást jelent. E kérdésre, igen válasz. Fizika első osztály. Amire összpontosítasz létrejön. Gondolataid milyenségétől alkotsz vagy nem alkotsz akkor is létezőt, ami van, mikor már te nem figyeled. Ritka, de lehetséges.



Eredeti kérdésre is válaszolok azért egy kérdéssel.


Melyik istenre gondolsz? Ha valódi istenre, ő volt első létezi. Minden ő. Időben ő volt legelőször, szeretettel, ésszerűséggel együtt, ami mind ő, hisz ő maga az üresség, a semmi, csak a tiszta jóság, ésszerűség, ami minden személyiségforma lehetőség egyben.


Ha bibliában lévő lélekre, akkor is "isten", hisz ő egy minimum 1-2 dimenzióval felettünk járó szellem volt...., ha volt egy bolygója.., szóval sokkal "előbb" kezdte mint a hívei, akik nagyon fiatal szellemek.



Néked is minden jót!!!, üdvözletem!

2017. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Elég egyszerű kérdés és valóban provokatív.

Nyílván az ateisták szerint a hívek, a hívők szerint pedig az istenek.

2017. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 követ62 ***** válasza:
33%

Meggyőződésem szerint Isten volt előbb A BIBLIA ISTENE.

Mint már leírták Ő öröktől fogva van. Nincs kezdete és nincs vége.

De a lejobban akkor lehet megbizonyosodni rolla, ha megvizsgálod a Biblián kívüli isteneket. Mindegyik kicsinyes, önző, egoista (bár tudom csak film, de a Xéna című film elején ezt nagyon jól felsorolják). Ehhez képest a Biblia Istene önzetlen, fel áldozta magát az emberét és minden bűnével együtt szereti.


Na már most az ember csak olyan isteneket tud magának kitalálni mint amilyen ő maga. A saját énjével ellenteteset nem fog, és főleg még meg is alázkodjon előtte. Az önző ember SOHA nem ismerte az alázatot a türelmet, Isten tanította meg rá.


Ha evolucionista szemszögből nézzük a Biblia SOHA nem jött volna létre, mert az önző ember ilyet nem talál ki.

2017. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

Az Alkotó,Szeretet Isten,mindennek a kezdete.

Őt látta,és ismerte az első emberpár,de bűnbeesésük után lehetlenné vált közvetlen kapcsolatuk.


A számukra alkotott lakhelyből való kiűzetéssel,istenismeretük rohamosan feledésbe merült.

Már fiuk-Kain-torz istenismerettel rendelkezett.


Az utókor istenismerete olyan mértékben torzult,és formálódott az ember saját formájára,hogy testi megjelenésére,csupán 3 ember ismerte fel(Péter,a jobb lator,és a megfeszítését levezénylő római katona.)


Az emberré lett Isten képe ismét rohamos devalódásnak indult.Keveredett az Istent megfogalmazó ember képével.

Megismerésének 4 útja van:

1.Akotásának ismerete

2.A lelkiismeret Lelke által(ezért van minden nemzetnek valamilyen istenképe)

3.Az ihletett ígéből,a Bibliából

4.Az Istent ismerő emberektől

2017. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KZitus ***** válasza:
27%

Szia


"A kérdés az lenne, hogy létre hozhatunk-e saját isteneket azzal, hogy elkezdjük őket bálványozni." - nos ez a kérdésed és az eredetileg kiírt, nem egyezik, inkább üti egymást, mint a kártyában :-) Valaki írt ehhez hasonlót neked...

Valóban az ókori történelemben, pl. Egyiptombam rengeteg isteneket hoztak létre, sok isten imádók voltak az akkor élt emberek. Az isteneket sokszor a félelem szülte. Pl.: Az egyiptomi mitológiáról szóló feljegyzések arról számolnak be, hogy Oziriszt meggyilkolta a fivére, Széth, de életre kelt, és a halottak bírája és királya lett.


Ha emberek hozták létre "isteneiket", akkor az idő határozta meg, mennyi híve akad egy egy istennek.

2017. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%

#6. A kérdés nem provokatív, hanem értelmetlen. Mi lenne benne a provokáció? És a második mondatra: nyilván - ugyan miért lenne nyilvánvaló? Természetesen nem az.


Kérdező! Attól, hogy nem vagy hívő, nyilván hallottál a vallásokról, amelyek alapja a hit. Ebből következően egy hívő számára a kérdésed tökéletesen értelmetlen. Magától értetődik, hogy isten volt előbb, különben ki teremt? Ha pedig a nem hívőket kérdezted, ismét csak értelmetlenség a kérdésed. Számukra hogy lehetne előbb a nem is létező isten?

Tehát valójában nem tudtad, mit kérdezel.

2017. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#10

Csak azért, mert hívő szempontból nézed a kérdést.

Ha az ő szemszögéből néznéd, akkor érthető lenne a válaszom. Például ki volt előbb, a görögök vagy Zeusz? Nyílván előbbiek, akik kitalálták a görög isteneket.


Legalább is én így értelmezem.


Meg az is lehet egy érdekes gondolat, hogy ha valami transzcendensben nagyon hiszünk, az létrejöhet-e pusztán a hit által, persze csak az egyén vagy csoport számára. Én keresztényként azt mondom nem, de olvastam már korábban filozófiai írásokat hasonló témában.


Szóval én nem ütném rá egyből, hogy hülyeség, még ha nem is értek vele egyet.

2017. júl. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!