Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy hit gyülekezetébe járónak...

Egy hit gyülekezetébe járónak lehet más vallású a párja?

Figyelt kérdés
Más felekezethez tartozó keresztény

2018. jan. 18. 18:48
1 2
 11/16 Pietrosol ***** válasza:
76%

Asperrimus!


Ezek szerint egy csecsemő korában keresztelt katolikus, református vagy evangélikus..., stb embert a h.gy. nem tekinti kereszténynek?


Nem vagy de, kereszténynek tekinti. Kérlek ilyen röviden válaszolj!

2018. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

A csecsemő keresztség alapján nem. Ha megtért akkor igen, de ennek semmi köze a csecsemőkeresztséghez. De többet mondok. Ha valaki nem tért meg, de csatlakozott a Hit Gyülekezetéhez, vagy rendszeresen nézi a Vidám Vasárnapot, és nagyon jó véleménye van a Hit Gyülekezetéről, az sem keresztény. Ha ebben az állapotában hal meg, a Pokolba kerül. Még akkor is, ha elhitték neki, hogy megtért, és megkeresztelték. A vízkeresztség szimbolikus, csak az élő hit ad neki tartalmat, attól lesz vízválasztó. Ha nincs hit, akkor legfeljebb vizes lesz az ember.


De ha már ennyire törődsz azzal, hogy ki kit fogad el és minek, akkor az egyenlő bánásmód jegyében mondd meg te is: a hiteseket keresztényeknek tekintik az általad firtatott közösségekben?

2018. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
30%
Nyilvánvaló, hogy a Hit Gyülekezete a mérték, ugyanis az az egyetlen Isten által kiválasztott egyház, mely bátran küzd a gyolkos iszlámokkal és még maga Ludiferrel (=Vona Gábor) is szembe mer szálni!
2018. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%

Pietrosol!


Kétségbeejtettél ezzel a kérdéseddel:


"Ezek szerint egy csecsemő korában keresztelt katolikus, református vagy evangélikus..., stb embert a h.gy. nem tekinti kereszténynek?"


Szerinted az,hogy valaki keresztény lehessen elég egy formaságnak alávetni?


A "keresztény"nem Krisztus követője szavakban,tettekben,jellemben?

2018. jan. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%
Érted? Távol legyen! A mérték nem egy felekezet, hanem a Biblia, éppen erről beszéltem, ha megértetted volna, te is láthatnád. Ami a számonkérést és az arroganciát illeti, sem számon nem kértelek, sem le nem néztelek, hanem a tőlem telhető legjobb választ adtam neked, pedig már többször eldöntöttem, hogy a kommunikációt véglegesen beszüntetem veled, mert nem vagy egyenes ember, hanem úgy tekergőzöl, mint a kígyó, előbb igyekszel körülhurkolni. Meglehetősen érdekesnek tartom, ahogy megpróbálsz sarokba szorítani különféle álkérdésekkel, és szememre veted a válaszaimat. Tulajdonképpen nem én szólítottalak meg, hanem te szólítottál meg, te vagy, aki számon kértél, de te még soha nem adtál itt számot magadról, például arról, hogy miért ez a megkülönböztető figyelem, amivel mind a Gyülekezetet, mind engem a többi alá, és azokkal együtt mindenekelőtt magad alá sorolod. Ha nem tetszik, amit mondok, ne kérdezz.
2018. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 fxmaster ***** válasza:
Persze hogy lehet de ha mar hazasagrol van szo akor te is at kell terjel hozalyuk ugy nem fogad ell mondjuk az nagyon de nagyon ritka esett.En mar csak tudom van tapasztalom benne.
2018. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!