Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Furcsa, ha egy katolikus...

Furcsa, ha egy katolikus vallású gyerek református hittanra jár?

Figyelt kérdés
2017. dec. 3. 02:58
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Rosszat nem fog tanulni,legfeljebb tágabb lesz a világlátása.
2017. dec. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Ja, és közben halálfejes táskája van, és animefigurák létezésében hisz... Nevetséges ez az egész világ. Hagyni kéne mindenkit, hogy maga jusson saját meggyőződésre, nem pedig szülőileg / iskolailag erőltetni valamit, abból úgyse sül ki semmi "igazi".
2017. dec. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Furcsa.
2017. dec. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem furcsa, csak hülyeség. Manapság már kevés dolog van, amire azt mondom furcsa, mert mindig lehet látni cifrábbat is.


Mivel a keresztény felekezetet közt a ref. és kat. teológia jelentősen eltér, ezért lényegében csak szándékos átnevelésről beszélhetünk. Gondolom a szülők reformátust szeretnének nevelni a gyerekből.

2017. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Az a család már nem tekinthető katolikusnak, ezért küldik református hittanra, nem a világlátás szélesítése miatt.


Katolikus házasságkötéskor és keresztelőn is megígérik a szülők, hogy gyereküket katolikus hitben fogják nevelni. Ehhez hozzátartozik a katolikus hittan.

2017. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Én gyerekkoromban nem lettem megkeresztelve, így elmaradt minden más is. DE érdeklődésből beültem a különböző felekezetű hittanórákra. Nem zavartak el sehonnan, nem is erőltette senki.


Felnőtt koromban érdekelt már a keleti spiritualitás is. Abba is "beletanultam". Majd felnőttként a rk. vallást vettem fel - utólag látom csak, hogy külső hatásra történt és nem belső, személyes meggyőződésből. A környezet hozta, amelynek én engedtem.


Mégis, évek óta, amikor történt egy elég kemény fordulat az életemben, először eltávolodtam mindentől, ami szervezett vallás. Viszont elkezdtem olvasni a Bibliát, egyedül, nem fogadtam el egyik külső segítséget se, hogy ne essek bele abba a hibába, hogy hagyom magam meggyőzni.


Majd hónapok elteltével, sok imádkozás és bibliaolvasás után ellátogattam egy református istentiszteletre. Azóta oda járok rendszeresen. Valóban ég és föld a különbség a teológia között és azt tapasztaltam meg, hogy ez utóbbi döntés volt valóban a sajátom: az, hogy minden korábbi ellenére református közösségbe mentem el, és maradtam is ott. :)


Szerintem ez idővel kialakul az emberben, és imádkozik vezetésért.


Sajnos sokszor megkaptam már, hogy ha felnőttként lettem rk. vallású, és most meg református közösségbe járok, az nem sejtet valami nagy biztosságot.


Csak kifelejtik az egészből Istent és az ő vezetését.

Ha ezt nem tennék, akkor nem vádolnának köpönyegforgatással.

2017. dec. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
76%
Vallás? HAHA! Sajnálom azokat a gyerekeket akik ebben a kényszerben nőnek fel. Elnyomják az agyukat ezzel a sok baromsággal mert olyan ostobák a szülők hogy úgy érzik muszáj hinniük valamiben, mert képtelenek elfogadni a valóságot úgy ahogy van. Isten meg a ..szom. Hinni valamiben, aminek se eleje se vége. Hinni egy olyan dologban, ami több száz millió ember életét követelte. A vallás inkább egy szekta, mintsem egy szép pédamutató dolog. Aki hisz ebben annak csak gratulálni tudok. Ostoba idióták
2017. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!