Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Emberből lehet angyal?

Emberből lehet angyal?

Figyelt kérdés
A Biblia szerint... Vagy a halál után "csak" Isten országába kerül majd ott ėl boldogan?
2018. jan. 20. 17:11
1 2 3 4
 31/33 KZitus ***** válasza:

6-os hszló


"Az angyali és szellemi test pedig nem felcserélhető szinonimák." - ezt megmagyaráznád? hogyan érted?


a másik:

"Krisztusról azt írja a Biblia, hogy angyalból(szellemi testből) ember, majd ismét angyali(szellemi) testet kepott."

Sehol nem írja a Biblia, hogy Jézus valaha angyal volt."

Akkor ezt hogyan kell érteni szerinted?

János 3:13 "Továbbá egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből jött le: az Emberfia."

János 6:38, 62 "Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem. 62 Mi lesz majd, ha látjátok az Emberfiát felmenni oda, ahol azelőtt volt?"

János 8:23, 42,58 "Így folytatta: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok. Jézus ezt mondta nekik: „Ha az Isten volna az Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől jöttem, és most itt vagyok. Nem a magam kezdeményezéséből jöttem, hanem Isten küldött engem. Jézus ezt mondta nekik: „Teljesen biztosak lehettek benne, hogy mielőtt Ábrahám megszületett, én már voltam.”


János 6:57 " Engem az élő Atya küldött el, és én az Atyának köszönhetően élek. Ehhez hasonlóan az is, akinek én vagyok a tápláléka, élni fog nekem köszönhetően."


Mi a véleményed?

2018. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Nem a 6-os vagyok, de egyik idézetedben sem olvastam, hogy angyal lett volna.
2018. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 KZitus ***** válasza:

Kedves 30-as Középút nevű hsz


Nem értem mit találsz ellentmondásosnak? Mert mi az angyal?

Héberül mal·ʼákhʹ és görögül anʹge·losz. Mindkét kifejezés szó szerint ’követ’-et jelent, de ha szellemi lényekről van szó, angyalnak fordítják, pl. a1Mózes 16:7; 32:3; Jakab 2:25; Jel 22:8-ban.

Az angyalok hatalmas szellemteremtmények, akiket Isten jóval az emberek teremtése előtt alkotott. A Biblia a következő kifejezéseket is használja rájuk: „szent sokaság”, „Isten fiai” és „hajnali csillagok” , pl. a 5Mózes 33:2; Jób 1:6; 38:7-ben

2018. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!