Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi a saját tanaikat...

Jehova tanúi a saját tanaikat akarják cáfolni?

Figyelt kérdés

Tudom,tudom,sok tanús kérdés volt már és ennek fele provokáció,de nemrég olvastam itt 1-2 dolgot,ami kapcsán elkezdett érdekelni a pszichológiája ennek az egésznek. Nem támadásként írom,tényleg kíváncsi vagyok. Az alapját az adta a kérdésemnek,hogy sűrűn látok tanúk részéről szalmabáb érveléseket bizonyos dolgokra és olyasmit tagadnak,amit senki nem állított. Pl ha a lélek halhatatlanságról van szó,sokszor láttam részükről ilyen mondatokat,hogy " Istennek számtalan angyala van, ezért nincs szüksége arra, hogy a földön élőkből angyalokat csináljon ",holott akárhol olvasgattam a témában,ilyet senki nem állított,ilyen "emberekből angyal" tézissel inkább az ezotériában találkoztam. Na de itt jött képbe nemrég az,ami miatt elgondolkodtam,ugyanis max pár hete olvastam egy kérdés alatt,hogy egy tanú a 144 ezer társuralkodót nem emberi lénynek nevezte,sőt,konkrétan úgy hívta őket,hogy ezek angyalok (sajnos elfelejtettem,melyik kérdésnél volt,így nem tudom idézni). De ez azt jelenti,hogy bizony az Őrtoronynak van olyan tanítása,hogy emberekből (bár nem mindből,csak a "kiváltágosakból") angyalok lesznek,más kérdések alatt a tanúk meg úgy vitába szállnak ezzel a tannal,mintha ez más egyházak alap tanítása lenne,aztán meg kiderül,hogy náluk van ilyen. Talán valahol tudat alatt tudják,hogy nem igaz és azért írják ezt érvként mindenhova,mert igazából a saját egyházuktól nem tudják elfogadni?

Mégegyszer mondom,a kérdésem nem támadó jellegű,de ezen nagyon meglepődtem,lehet,hogy sokatok már rég rájött erre,de én arról sem tudtam,hogy a tanúk a 144 ezer kiválasztottat úgy képzelik el,hogy a Mennyben már angyalként élnek.



2017. dec. 20. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván nem akarják a saját tanaikat cáfolni. Csak az Őrtorony annyi hazugságot terjeszt (és ráadásképp módosítgatja is a tanait időnként), hogy óhatatlan hogy saját magának is ellentmondjon valamikor.

Ez is csak egy a sok bizonyíték közül, hogy semmi köze Istenhez a szektájuknak.

2017. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehetséges,annyi biztos,hogy nem csak ez az egy ilyen eset volt (csak mint mondtam,erről a tanításukról nem tudtam,ezért lepett meg),hanem nevezetesen amikor azt írják egy kérdés alá,hogy Istennek esze ágában sincs olyat megengedni,hogy egy angyal emberként szülessen a Földre,holott az Őrtornyon kívül ilyet sem állít tudtommal egy keresztény felekezet sem (szintén ezo-nál láttam ezt is). Viszont náluk meg igenis van ilyen,ugye amikor Jézus megszületett,mert hogy szerintük ő angyal,tehát megint olyan dolgokkal vitatkoznak más felekezetekkel,amit ők maguk tanítanak. Ezt azért csak észreveszik,nem?
2017. dec. 20. 19:44
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Nem. Ezt azért szokták írni mert amikor meghal valaki egy gyerek vagy akár felnőtt sokszor az rá a válasz ami egyébként értelmetlen és elég gyerekes hogy Istennek angyalka kellett meg ilyenek. De lehet ezt valaki még nem hallotta, bár általában elé szokták írni hogy milyen állításra ez a válasz, csak itt biztos feltételezték hogy ezt a legtöbb ember ismeri. 144ezer ember pedig nem azért lesz társuralkodó mert nincs elég angyal hanem segíteni fognak Jézusnak az uralkodásban.

Ahelyett hogy egyből szektáztok inkább járjatok utána jobban a dolgoknak nincs szó semmilyen öncáfolásról hiába ez állandóan a téma egyszerűen nem jártok rendesen utána se a témának csak találtok valamit amiből ki lehet ezt robbantani és egyből támadtok érdekes más vallásban sosem keresitek hogy hol cáfolják meg magukat pedig máshol tudok neked bőven mondani csak az senkit nen érdekel. És tudom hogy a válaszom akkor is le lesz pontozva ha jó választ adtam mert kiderült hogy akár tanú is lehetek..

2017. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves 72%-os,igen,szokták ezt mondani,de honnan veszed,hogy ez egy egyházi tanítás? Sok embertől hallottam,olyantól is,aki nem hívő,ez egyfajta béna kis vigasztalás szeretne lenni,de nem egy tantétel. A másik pedig én nem szektáztam senkit,utánajárni meg épp most próbálok,mivel az oldal neve Gyakorikérdések,gondoltam szabad arra használni,hogy kérdezzek és itt illetékesek is válaszolhatnak,de ezek szerint tévedtem,itt bármit lehet,csak kérdezni nem. Szerintem azt is elég egyértelműen leírtam többször is,hogy nem támadásból írtam ki a kérdést,csak kíváncsi vagyok,ez is bűn? Innentől kezdve,hogy mit látsz bele,az már a te lelkületed,én azért nem felelek,amit belémmagyarázol. Többször nem írom le,hogy pusztán érdeklődtem. Nem kell semmit mutatnod más vallásokról,mert én itt most erről kérdeztem,vagy maradjunk annál,vagy nem muszáj válaszolni. Régen több vallásról is tettem fel kérdéseket (bár ehhez semmi közöd),csak akkor még nem volt kiírva a nevem,most egyszer írtam egyet a tanúkról is és azonnal úgy állítod be,mintha én minden nap ezt csinálnám. Nem azért leszel lepontozva,mert akár tanú is lehetsz,nem érdekel,hogy mi vagy,ha egyszer nem válaszolsz normálisan,hanem belémbeszélsz mindenfélét,erre vársz 100%-ot? Ha szerinted én támadtam egy szimpla kérdéssel,akkor te most épp mit csináltál? Gondolkozz egy kicsit és gyere vissza,ha majd kevesebb előítélet lesz benned.
2017. dec. 20. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Jehova Tanúi nem akarják a saját tanaikat cáfolni. Javaslom, hogy menj fel a hivatalos jw.org/hu oldalukra és győződj meg arról, hogy mit is tanítanak. Azt is vedd figyelembe, hogy ők sem tévedhetetlenek és ezért szükségessé vált egyes tanításuk kiigazítására. Ezt nem is tagadják, és még a vezetőik is elismerték, hogy kiigazításokat kellett tenniük egyes tanításaikban. De ami biztos, ők szeretnék oly módon megismerni a bibliai tanításokat, amennyire ez lehetséges.
2017. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Felnéznék én,de a jw.org-n sem olvastam arról,hogy a 144 ezer gyakorlatilag angyal,addig nem is találkoztam ezzel a tannal,amíg az a tanú le nem írta,szóval ennek a részének talán nem is tudok ott utánanézni.
2017. dec. 20. 21:21
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

#5

Való igaz, nem tévedhetetlenek. Viszont ha egyik tévedésüket nem fogadja el egy tanú, akkor hitahagyottnak minősítik és kitagadják a közösségből.


Például Jézusról alkotott képük már legalább háromszor változott meg alapjaiban. Volt hogy oda-vissza.

Próbálj meg keresni '75 előtti őrtorony újságokat, azokban is lesz pár meglepetés.


Illetve, ha elismerten ennyi tévedésük van, mi garantálja, hogy a többi állításuk nem tévedés? Ha olyan lényeges dologban többször(!) is tévedtek (saját bevallásuk alapján), mint Krisztus személye, akkor mennyi tévedés lehet a sokkal lényegtelenebb dolgokban? Bele se merek gondolni.

A fontosabb kérdés, kitől származik ez a sok tévedés? Isten sugallt a véneknek tévesen, esetleg más? Hiszen a Szentírás szerint a Szentlélek vezeti az Egyházat. Isten pedig biztos nem ad téves tanításokat. Ki adhatta akkor ezt a sok téves tanítást a vének szájába (amiket később ők maguk tituláltak tévedésnek)?

2017. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: azt üsd be a weblapon kereső szónak, hogy 144 000 és ilyeneket fogsz találni:

A 144 könyök magasságú falak arra emlékeztetnek minket, hogy a város a 144 000-ből áll, akiket Isten szellemfiaivá fogadott.


Vagy ilyet (a Biblia állandó, a tanítás állandóan változik) :

A Sioni Őrtorony 1880 júniusában arra utalt, hogy a 144 000 tagjai az 1914-ig keresztény hitre áttért, test szerinti zsidók lesznek. Ám még abban az évben megjelent egy értelmezés, mely közelebb áll a jelenlegi ismereteinkhez

2017. dec. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Mondjuk az ún. kereszténység is igen gyakran módosította a tanait. Persze ezt nem a JT védelmében mondom, egykutya mind a kettő.
2017. dec. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Azt is vedd figyelembe, hogy ők sem tévedhetetlenek és ezért szükségessé vált egyes tanításuk kiigazítására."


Egyes tanításuk kiigazítása? Ez tetszik. :)

Egyetlen olyan tanításuk sincs amit minimum egyszer ne kellett volna kiigazítani! Van olyan tanításuk amelyet 8-szor kellett már kiigazítani!

S mindezt kb. 138 év alatt!

Ebből kifolyólag az sem véletlen hogy az Online Őrtorony könyvtárban nem találhatóak meg a 2000 előtti kiadványok. De a Libary cd is csak 1980-ig vannak rajta a kiadványok.

2017. dec. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!