Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Jézus Krisztus...

Szerintetek Jézus Krisztus kétségbe volt esve a keresztre feszitéskor hogy talán az Atya mégse fogja feltámasztani Őt a halálból?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%

Én láttam a Bryan életében, hogy vígan dalolászott :)

[link]

2018. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Erősebb hite van ennél és jobban ismeri Istent hogy kételkedjen benne.
2018. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Egészen biztos, hogy nem.

Sőt a Szentírás sok helyen úgy fogalmaz, hogy feltámadt a halálból, tehát nem teszi oda, hogy az Atya támasztotta fel. Jézus is azt mondta, hogy felépíti a templomot 3 nap alatt.


Az viszont nem kétséges, hogy a szenvedés rá is hatott, Neki is nagy terhet jelentett és iszonyatos kínokat kellett átélnie. Átélnie úgy, hogy előre tudta sorsát, ami még rosszabb, ha belegondolsz.

2018. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Keresztre feszítésekor,már semmi kétsége nem volt,viszont a Gecsemáné kert éjszakáján szüksége volt erősítésre.Vívódása vérverejtéket okozott homlokán.
2018. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mintha mondott volna ilyesmit, hogy "Istenem, Istenem miért hagytál el engem?". Ez gondolom pont azt jelentette, hogy az utolsó másodperceiben már ő sem volt ebben teljesen biztos.
2018. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Efelől biztos nem volt kétsége.

De emberi mivoltából szenvedett adódóan szenvedett "izgult".

2018. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen mondott. Személyesen hallottad, vagy te is a Szupersztárból tudod. Mert ott a szájába adják.

A hit lényege, hogy nem kételkedünk. Ha tehát kételkedett, akkor nem hitt. Ami ugye elég abszurd.

2018. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az, hogy az utolsó pillanatában szó szerint mindenét elvesztette, azt bizonyítja, hogy emberként halt meg. Jézus tudta, hogy van Isten, az ő hite ebben az esetben Isten mindenhatóságára vonatkozott, konkrétan arra a tervre, hogy a test halálával a lélek tovább tud élni, és Istenhez el tud jutni. Fontos, hogy saját Istenségében is kételkedett, mert ez bizonyítja, hogy emberként élt. Az egyetlen amiben különbözött az embertől, hogy tudta, hogy van Isten, de ezt leszámítva ugyan úgy test volt és lélek, éhezett, fájt, szenvedett és kételkedett, pont úgy ahogy bármelyikünk, mégis bűntelenül. És igen, kételkedett magában, és a halála pillanatában a mindenhatóságban is, ha úgy vesszük ettől volt hiteles, és nem attól, hogy ő is vérzett meg ordított amikor verték.
2018. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8.Hsz!


Állításoddal szemben Jézus ezt állította:


"Jézus ezt mondta neki: „Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.” (Mt 20:17)


Jézus halálakor ugyanúgy a pokolban(a sírgödörben)volt,mint minden halott.

Jézus sokkal később ment fel az Atyához,és mi is,csak feltámadásunk után.

2018. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Jézus nem kétségbeesésében mondta a keresztfán az említett szavakat, hanem a 21. zsoltár kezdte imádkozni. Aki annak nemcsak az elejét ismeri, tudhatja, hogy nem egy hitét vesztett ember imája az.
2018. jan. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!