Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondott (helyesebben írt)...

Mondott (helyesebben írt) ilyet Pál apostol?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit, hogy nektek atyátok vagyok. És ha igen, akkor hol?
2018. jan. 22. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem is pont így, de mondott hasonlót.


"Ha számtalan tanítótok volna is Krisztusban, atyátok nincs sok. Az evangélium által én adtam nektek életet Krisztus Jézusban."


"Róla azonban tudjátok, mennyire megbízható, hiszen, mint a gyermek apja mellett, úgy szolgált mellettem az evangélium ügyében."

2018. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És nem arra gondolok, hogy nektek apostolotok vagyok. Hanem konkrétan, hogy ő atya. Nem, mint Isten, hanem mint lelki/szellemi atya.
2018. jan. 22. 18:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy látom, megelőztél. Igen erre gondoltam, köszi.
2018. jan. 22. 18:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, itt mind a két esetben szellemi atyaként gondol magára. Sőt ki is fejti, hogy szellemi értelemben ő adott életet Krisztusban.
2018. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a timóteus és a titusz levelekben is kb így ír, egy vallástörténész barátom mondta hogy valószínűleg innen ered a papok "atya" megszólítása
2018. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!