Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megalapozhatja a katolikus...

Megalapozhatja a katolikus papok nőtlenségét, hogy Pál apostol nem nősült meg?

Figyelt kérdés
2017. dec. 22. 07:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Részben, de Jézus az etalon, aki szintén nem nősült meg. (Most hagyjuk azt a néhány saját Bibliával rendelkező magát kereszténynek valló egyént, aki szerint igen).
2017. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Bár a személyes példa is fontos, de sokkal fontosabb amit Pál és Jézus is mondtak a nőtlenégről.


"Végül van, aki a mennyek országáért önként mond le a házasságról. Aki fel tudja fogni, az fogja fel!"


"Azt szeretném, ha mentek volnátok a gondtól. A nőtlennek arra van gondja, ami az Úré: hogyan járjon az Úr kedvében. A nős azonban világi dolgokkal törődik: hogyan keresse felesége kedvét… Tehát aki férjhez adja hajadon lányát, jól teszi, aki pedig nem adja férjhez, még jobban teszi."

2017. dec. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok katolikus,de szerintem nem alapozhatja meg,ahogy írták is fentebb,Jézus az etalon,nem az apostolok,de Ő sem mondta,hogy pap nem nősülhet. Valamit csak azért nem csinálni,mert az egyik apostol sem tette,ez kb olyan,mint amikor egy fanatikus tinilány pinkre festi a haját,mert a kedvenc színésze/énekesnője is úgy néz ki. Szerintem ezt a nősülés dolgot az egyénnek kell eldönteni,de ha már annyira Pálra akar alapozni valaki,azt azért ne felejtse el,hogy Pál ki szokta jelenteni,hogy melyik gondolata van Istentől és melyik gondolata egyéni vélemény,és a nősülésről szóló gondolata az pl pont az utóbbi volt. Tehát ha Pálból akar kiindulni valaki,akkor döntse el maga.
2017. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem, mert ez nekik nem kötelesség volt, hanem saját döntés.

Eszerint mindenki döntse el maga.

2017. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%

#3

Érdekes kacérkodás azzal a gondolatta, hogy nem az egész Biblia Istentől sugalmazott. Én maradok annál az álláspontnál, hogy az egész Biblia Isten szava, az utolsó kis szóig.

2017. dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem kacérkodás és én sem tagadtam egy szóval sem,de attól még te sem tagadhatod le,hogy némely mondandójához maga Pál teszi hozzá,hogy "ezt én mondom,nem Isten". Attól,hogy a Biblia Isten szava,még az abban szereplő embereknek is vannak saját gondolataik.
2017. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#6

Saját gondolatok, melyeket a Szentlélek sugallt neki. De az idétett résznél nem teszi hozzá, hogy ő mondja és nem Isten. Amit Jézustól idéztem lehet neki is a saját gondolata, de az megegyezik Isten gondolotával is, remélem ezt már nem mered kétségbe vonni.


Veszélyes vizeken evickélsz egyébkét. Ha ez valóban így lenne ahogy írod, honnan tudjuk, hogy az adott dolog egy apostol saját tanítása, vagy Istentől való tanítás?

Én veled ellentétben úgy hiszem, hogy minden tanítás a Szentlélektől származik. Még Pál apostolé is.

2017. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 ka.ka.o ***** válasza:
100%

Az 1Korintusz 7. fejezet jól kifejti a házasodni-nemházasodni témát. Azt tanácsolja az embernek, hogy ne házasodjon, és így osztatlan figyelemmel tudja szolgálni Istent (32-35) - ezt tette Pál apostol is (8. és 40. vers) és Jézus is. És így a házassággal járó gondoktól is megkímélik magukat (28. vers)


Viszont Isten ezt nem tette kötelezővé. A 25. vers szerint ez nem parancs, hanem tanács. És akkor jó így tenni, ha van elég önuralma az embernek (37. vers). De ha ez az önuralom nincs meg valakinél, jobb házasságot kötnie, nehogy paráznaságot kövessen el. (2., 5. és 9. vers). Nem követ el bűnt, ha házasságot köt (28. és 36. vers).


Érdekes még ezzel kapcsolatban az 1Timóteusz 3:1,2 is.


Egyetértek a 4-es hozzászólóval: "Nem, mert ez nekik nem kötelesség volt, hanem saját döntés. Eszerint mindenki döntse el maga". - 2Korintusz 9:7

2017. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem. Mások attól még megnősültek. Az egyedülállóság nem kényszer kell legyen, ez kegyelmi ajándék.
2017. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 imakommandós ***** válasza:
77%
Péternek és a legtöbb apostolnak volt felesége pedig őket személyesen tanitotta az Úr.
2017. dec. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!