Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő és gyakorló keresztény...

Hívő és gyakorló keresztény családban élőktől kérdezném: hogy néz ki a napirendetek?

Figyelt kérdés
Érdekelne az is, hogy milyen közösséghez tartoztok, és milyen szerepet kap a vallás a hétköznapokban? Pl. szoktatok-e közösen imádkozni a házastársatokkal/gyerekekkel, milyen a közösségi életetek, milyen jellegű munkát végeztek? Stb. Minden érdekel. Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 24. 00:41
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Én már egyedül lakom pár éve, de tegyük fel hogy pár évvel korábban tetted fel ezt a kérdést...


Igazából annyira nem különbözik mint ahogy némelyik ateista gondolná.

Szoktunk vasárnap templomba járni (kérdezted: reformátusok vagyunk), és ha együtt az egész család akkor imádkozunk evés előtt. Ünnepekkor (legyen az karácsony, húsvét, vagy valakinek a születésnapja) meg a Bibliából olvasunk.


Ami különbség lehet:

-Elképzelhetetlen hogy valaki kábítószert fogyasszon (még fűt se).

-Alkohol családi körben minimális (szilveszterkor egy koccintás, de tényleg csak annyi). De én barátaimmal se fogyasztok rengeteg, pl. még sosem hánytam alkoholtól.

-Hazudnék ha azt mondanám hogy én házasságig vártam a nemi élettel, de nem volt sose kalandozásom (férfi vagyok ha ez számít).

-Családi veszekedések ritkák, és megoldódnak. Kicsit sokkolt amikor még tizenévesen kitágult az ismerősi köröm, és milyen sok családot láttam ahol mindenki utál mindenkit.

-Az adakozás is alapvetőnek számít. Bár apukám többet adakozik nálam (igaz jóval többet is keres).


Na nyilván NEM feltételezem hogy az ateisták mind drogosok / alkoholisták / fűvel-fával összefekszenek / verik a feleségüket / sosem adakoznak... Csak ezek például tipikusan olyan dolgok, amik a keresztyén értékrenddel nem férnek össze.

2018. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Nálam a nap az biblia tanulmányozással indul! Ezzel készülök a napra és varom hogy mi érintsen meg!

Tanulok gitározni( bár ezelőtt is) és néha együtt éneklünk. Ha valamit olvastunk azt elmeseljuk egymásnak

És pont a múlt héten kezdtünk el egy ilyen kis családi ige és ima alkalmat egy péntek Estére 1-2 óra!

Néven szólítva ezt kaptam: EEE Elmélkedés Együtt Egyért

Ha valami probléma van akkor imádkozunk együtt - de ezt mindig kéne + a tanulást is jó lenne együtt

Baptista család. :)

2018. jan. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Attila_the_hun ***** válasza:
0%

"Nálam a nap az biblia tanulmányozással indul! "


Egyetlen könyvet tanulmányozol minden nap?! Ha ha ha

Rádúsul, csak egy egyszerű történet, nincs benne matematika, fizika, filozófia. Mit lehet azon "tanulmányozni" ?!?

2018. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3


Attól független hogy ateista vagy vagy hívő... Elég merész azt állítani hogy a Bibliában nincs filozófia.

2018. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Attila_the_hun ***** válasza:
0%

"hogy a Bibliában nincs filozófia."


Legfeljebb annyi mint bármelyik világsikerű regényben. Nem több.

2018. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Első két hozzászólónak köszönöm szépen, nagyon jó olvasni ezeket. :)


Harmadik hozzászóló: szerintem te eltévedtél. Nem a valláskritika kategóriában vagyunk, valószínűleg eltévedtél. Lehet hogy ők csak egy könyvet olvasnak (bár ez csak feltételezés a részedről) de legalább a kérdést el tudták olvasni és arra válaszoltak veled ellentétben. Fuss neki mégegyszer, mert attól tartok nem rád vonatkozott a kérdésem.


Várom a további válaszokat hívőktől!

2018. jan. 26. 12:04
 7/10 anonim ***** válasza:
A napirendem úgy néz ki, hogy felkelek reggel hétkor, megreggelizek, beleolvasok néhány hírportálba, megiszom a kávém, fogat mosok, aztán kilencre bejövők dolgozni (antikváriumban dolgozok), itt vagyok ötig, utána vagy edzeni megyek (hétfőn, szerdán, pénteken) vagy rögtön haza. Zuhanyzok, kajálok, utána meg vagy olvasgatok és tévézek vagy leugrok a törzskocsmámba és pár sör mellett eldumálok a többiekkel. Hétvégénként a barátnőmmel vagyok, mert egy másik városban lakik. Általában ő jön hozzám, csinálunk valamilyen programot, meg elvagyunk, szombat este meg jól berúgunk, de azért annyira nem, hogy ne tudjak felkelni másnap, mert vasárnap mindig elmegyek misére, de csak a 11 órásira. Addig barátnőm összeüt valamit, megkajázunk és kikísérem őt az állomásra. Ott a restiben megszoktam inni négy-öt sört unicummal, aztán hazamegyek és hétfőtől kezdődik minden elölről.
2018. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában így néz ki egy napom:

Reggel felébredek, a telómon megnyitom az Evangélium365 nevű alkalmazást, elolvasom az aznapi szentírási részeket, majd elmélkedek rajtuk, imádkozom. Kikászálódok az ágyból, megreggelizek, fogat mosok, felöltözök, sminkelek, kivasalom a hajam, majd elmegyek dolgozni. Ebédszünetben kajálok, közben netezek kicsit, megnézem a facebookot, meg egy-két keresztény portált. Aztán újra meló. Meló után felülök a buszra, ahol vagy zenét hallgatok, vagy Bibliát olvasok a youversion-ös biblia app segítségével. Aztán otthon netezgetek, olvasok, honfoglalózok majd megvacsizik a család, megbeszéljük kivel mi történt aznap. Majd elmosogatok, aztán fürdés, majd imádkozom, átgondolom az aktuális napomat, majd lefekszek aludni. Templomba vasárnap, és ünnepnapokon szoktunk menni. Néha elmegyek bizonyos keresztény programokra is, de igazából nem olyan extra az életem.

Családdal imádkozni főleg ünnepekkor szoktunk, amikor kicsik voltunk ez gyakoribb volt, de azt hiszem nem is baj, jobban szeretek egyedül imádkozni. Ja, szüleimmel élek, azt nem mondtam. Egyik öcsém középiskolás, másik most 4.-es. Én meg tavaly érettségiztem, most kezdtem dolgozni. A közösségi életem nem a legjobb, a barátaimmal ritkán tudok találkozni, neten tartjuk a kapcsolatot most.

2018. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
En kereszteny (baptista vagyok), 15 eves. Nyaron dontottem Isten mellett, most 1 hete elkezdtem jarni ugynevezett torekvo/hitmelyito beszelgetesbe amiben 3-an vagyunk, ugyanist szeretnek nemsokara bemeritkezni :). En egy fel eve kezdtem el a gimnaziumot, es nap mint nap azzal kuzdok hogy ne felejtsem el hogy hivo vagyok, es ugy is kene viselkednem de nem hivo osztalytarsak mellett eleg nehez annak maradni. Minden osztalytarsam tudja hogy kereszteny vagyok, szoktam meselni nekik Istenrol, Jezusrol, a Bibliarol es tenyleg latom hogy nagyon nyitottak e fele es hogy erdekli oket. Vasarnaponkent rendszeresen jarok imahazba. Oszinten bevallom, a biblia olvasassal is kuzdok, mert nem mindig sikerult gyakran bibliat olvasni, es erzem is hogy valami hianyzik belolem. Igyekszem minel tobb idot Istennel tolteni, beszelgetni vele. Hihetetlenul jo erzes hogy van valaki akihez barmikor fordulhatok ha baj van, de meg akkor is ha nincs. Folyamatosan halat adok a rengeteg dologert amit tole kaptam. Szerintem van meg mit boven fejlodnom a hite eletemmel kapcsolatban. :)
2018. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
9-es vagyok. Azt kifelejtettem hogy nagyon magyon szeretek enekelni es ekozben dicserni az urat. Amikor elmegyek imahazba a bizonysag tetelek erintenek meg a legjobban es az enekek amivel dicserhetem az Urat🙂
2018. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!