Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma mi a vallás elsődleges...

Tardigrada kérdése:

Ma mi a vallás elsődleges szerepe az ember életében?

Figyelt kérdés

Eleinte a vallások egyik legjelentősebb (ha nem a legjelentősebb) szerepe a válaszok keresése volt. Mik azok a csillagok, és miért vannak ott, miért villámlik, stb.

Ma már ez a funkció teljesen háttérbe szorult, ahogyan egyre több mindent tudtunk meg a világunk működéséről. Manapság ilyen tekintetben létjogosultsága már csak az olyan filozofikus kérdésekben van a vallásnak, mint a ki vagyok én, mi az életem értelme, stb.

Ennek ellenére, tudomány és felvilágosodás ide vagy oda, rengeteg ember életében ma is fontos szerepet játszik a vallás. A kérdés, mi az a plusz, amit a hit ad az embernek a 21. században? A közösséghez tartozás érzése? Az elmúlástól való félelem enyhítése? A remény hogy mindenkinek célja van az életben? A tudat, hogy talán valaki vigyáz ránk? Esetleg valami egész más?


Annyit azért leszögeznék, hogy bár itt nyilván a keresztények vannak többségben, de a kérdésemet általánosságban írtam ki, mindegyik vallásra vonatkoztatva.


2018. jan. 25. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Majdnem válaszoltam, de aztán rájöttem, hogy neked megvan a magad válaszod, aki kapcsolatban van Istennel azét úgysem fogadod el, nem is fogsz semmi mást gondolni a saját elképzeléséden kívül, így értelmetlen bármit is válaszolni. Ahogy ezt a választ is értelmetlen volt megírni.
2018. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Majdnem válaszoltam, de aztán rájöttem, hogy neked megvan a magad válaszod"

Nem tudom ezt hogy sikerült leszűrnöd. Azért írtam ki kérdést, mert nem tudom a választ, nem tudok a hívők fejével gondolkodni.


"aki kapcsolatban van Istennel azét úgysem fogadod el"

Melyikkel? Van egy pár ezer.

2018. jan. 25. 13:59
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Az irracionalitás, a fantázia az emberi agy szüleménye. Sok közösségben a vallás egyben erkölcsrendszer tanításainak és egyben elvárásainak összessége, ami egyben tartja a közösséget.
2018. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Előbb tiszta szívvel keresd Isten és ő fog válaszolni. Nekem és még sok milliárd testvéremnek már válaszolt. És nem, nincs sok millió isten, egyetlenegy van. És nem, nem neveltek sem vallásosnak, sem hívőnek. Nem ismertem a keresztény Istent, nem tudtam semmit Jézusról, nem tudtam mi a különbség a katolikus és protestáns között. Nem értettem miért hisznek és mélyen lesajnáltam az ilyen, számomra hülye embereket. Aztán eljött az a nap, amikor hívott, ennek hat éve. Döntenem kellett és örömmel döntöttem mellette. Nem vallás mellett, hanem Jézus Krisztus mellett. Pedig mint mondtam, még akkor sem ismertem semmiféle vallást, se tanítást. Csak azt tudtam akkor meg, hogy ő létezik. És azóta tart közösen az utunk.

Sosem leszek tökéletes, ahogy más sem. De őt akarom teljes szívemből.

Hogy mi a vallás lényege azt nem tudom. Mert rengeteg szabályt talált ki az ember különböző vallások neve alatt, holott egyik sem visz Jézushoz. Járok gyülekezetbe, hisz ott tudom őt a legjobban szolgálni. De nem vagyok vallásos. Hívő vagyok.

2018. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

"Ma mi a vallás elsődleges szerepe az ember életében?

Eleinte a vallások egyik legjelentősebb (ha nem a legjelentősebb) szerepe a válaszok keresése volt. Mik azok a csillagok, és miért vannak ott, miért villámlik, stb. "


Nem. A vallások szerepe sosem volt ez. Mindig az Istennel való kapcsolat keresése ill. a kereszténység esetén a "kapcsolat megtartása" a cél. Az ezósok pedig istenné akarnak válni.


"A kérdés, mi az a plusz, amit a hit ad az embernek a 21. században? A közösséghez tartozás érzése? Az elmúlástól való félelem enyhítése? A remény hogy mindenkinek célja van az életben? A tudat, hogy talán valaki vigyáz ránk? Esetleg valami egész más? "

Bűn gyűlölete, bűnös világban való elfáradás, üdvösség, nyugalom, szeretet, Isten képére visszaformálódás (szellemi képmás), stb...

Egyszerűbben: hülye lennék nem követni Jézust, ha már megbizonyosodtam arról, hogy létezik Isten, kicsoda Isten és mit akar Isten

2018. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amire Te gondolsz a kérdésedben az valójában a HIT, és nem a vallás.


Az elsődleges szerepe szerintem pedig az, hogy az ember ne meneküljön el, az alapvető és lényeget érintő kérdések elől, valamint, hogy ezekre a kérdésekre értelmet és a szívet is megnyugtató válaszokat tudjon kapni.

A HIT erre való, a vallás pedig ezt a HIT-et vallja meg, "önti formába".


Az élet alapvető nagy kérdései pld.:

Mi az életemnek az értelme? Miért élek?

Mi a boldogság? Hogyan tudok boldog lenni?

Mi vagyok én?

Van-e a biológiai létezésen túl még valami?

stb..


Igazából ezekre a kérdésekre a tudomány bocs. anyag tudomány nem tud válaszolni, még magát a kérdést sem érti.


Ezekre a kérdésekre egyedül Jézus tudott válaszolni, értelmet és a szívet is megnyugtató módon.

Jézus mindig a miértekre adott választ, az anyagtudományok pedig csak a "hogyanra" keresik a választ, tulajdonképpen a süketek párbeszéde zajlik ebben a vonatkozásban.

2018. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
87%

Én ugyan deista vagyok, de nagyon sok vallást megvizsgáltam tüzetesebben, mielőtt a függetlenség mellett döntöttem volna.

A rokonaimból, akik keresztény katolikusok, az anyukámból, aki a buddhista látásmódot preferálja, az 1-2 muszlim ismerősömből és a többszáz egyéb vallásos ember elbeszéléseiből arra a konklúzióra jutottam, hogy a hagyomány, maga a valahova tartozás érzése az, ami ezeket életben tartja (némelyeket kissé radikálisabb gondolkodásmódra ösztönözve).

Régen talán általános volt az a jelenség, hogy a rosszabb életszínvonal miatt az embereknek szüksége volt valamire, ami hitet adott nekik az élethez. (Ha jól emlékszem maga Voltaire állította, az embereknek mindenképp kell valami iránymutató az erkölcsi tartásuk megőrzéséhez, és ez így is van sok esetben).

2018. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#4

Akkor neked máshogy tenném fel a kérdést. Sok ember mondja ugyanezt, hogy ismeri ezt vagy azt az istent, miközben nem a keresztény istenre gondolok. Szóval akkor mit gondolsz, ha a te hited szerint ők tévednek, hiszen az isteneik nem léteznek, akkor az ő életükben mi lehet a vallás szerepe?


#5

Neked csak annyit javasolnék, tanulj egy kis vallástörténelmet!


#6 és #7, köszönöm, nektek sikerült elsőként ténylegesen a kérdésre válaszolni!

2018. jan. 25. 15:06
 9/16 anonim ***** válasza:
a butítás
2018. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

"Neked csak annyit javasolnék, tanulj egy kis vallástörténelmet! "

Nincs nekem ezzel semmi bajom, megtanultam, amit kell. Más kérdés, hogy nem mindent fogadok el, amit leírnak. A vallás témaköre nagyon zavaros, jó, ha az ember maga jár utána a dolgoknak...

Akkor én is javasolnék: ne dőlj be mindennek, hanem ellenőrizz.


Megboldogult MJ egyik számának refrénjével búcsúzom:

"Just because you read it in a magazine

Or see it on the TV screen

Don't make it factual"

2018. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!