Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallás tesz...

A katolikus vallás tesz különbséget a különböző szentek között?

Figyelt kérdés
Az arkanygyalok (Szent Mihály, Szent Gábriel stb.) is szent, a valóban élt vagy feltehetően létező szentek (Szent Margit, Szent Miklós, Szent Péter stb.) ugyanolyan kategóriába esnek, ha tisztelik őket vagy ha imádkoznak hozzájuk?

2018. jan. 26. 13:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Rafael nevű angyalról nincs szó a Bibliában.


A Bibliában nincs pozitív említés holtak közbenjárására,csak negatív.(Saul király idéztette fel Sámuel próféta "szellemét"a tiltás ellenére,s ezért elveszítette királyságát,és megőrült.)


Minden ember "szent"aki Istennek szentelte magát.

"Mert őbenne kiválasztott minket magának már a világ teremtése előtt, hogy szentek és feddhetetlenek legyünk előtte szeretetben." (Ef 1,4), "Öltsetek tehát magatokra – mint Isten választottai, szentek és szeretettek – könyörületes szívet, jóságot, alázatot, szelídséget, türelmet." (Kol 3,12)


Ez a Biblia tanítása,s a katolikus,az embereké.

2018. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

"Rafael nevű angyalról nincs szó a Bibliában."

Tóbiás könyve nincs meg nektek?

Fura, nem tudtam, hogy azt is kihajítottátok. Mi baj volt vele? :))

2018. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%

"A Bibliában nincs pozitív említés holtak közbenjárására,csak negatív."

Ne forgass ki légyszíves, angyalok közbenjárásáról beszéltem, akik nem halottak...

Egyébként egykor élt megdicsőült lelkek közbenjárására is van példa, de azt tudom, hogy kihajítottátok, mert nem fért össze a "teológiátokkal". :))

2018. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi értelmes válaszokat!

De képtelen vagyok felfogni, hogy miután a kérdés "A katolikus vallás" szavakkal kezdődik, miért furakodnak ide olyan értetlen válaszolók is, akik NEM katolikusok?

Miért nem bírják megállni, hogy beleüssék az orrukat olyasmibe, amihet nem értenek, mert az ő vallásuk mást tanít, ami a jelen esetben senkit - különösen engem, a kérdezőt - nem érdekel?

Életemben soha nem okoskodtam bele olyasmibe, amiről nem engem kérdeztek.

Nem tudnátok innen eltűnni, és máshol osztogatni a (nemlétező) észt?

2018. jan. 26. 20:59
 15/23 anonim ***** válasza:
4%

Kedves okos kérdező!

Isten legyen hozzád irgalmas és világosítsa meg az elmédet!

2018. jan. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!


Legközelebb,ha kérdést írsz ki,fejezd ki világosan,hogy kizárólag katolikus válaszolók válaszait vagy hajlandó eltűrni,és nem érdekel a Biblia tanítása!

2018. jan. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

Ott írja az elején, hogy a katolikus vallás tanítása érdekli a kérdésben, nem tudom mit nem képesek egyesek ezen felfogni. Nem olyan nehéz.


Vagy ötször kéne leírnia, hogy mindenki megértse?


Egyébként továbbra is az ortodox, majd a katolikus vallás hasonlít legjobban az őskeresztények hitére. A Biblia pedig láthatóan értelmezés függvénye. Egyes szekták képesek belőle kihozni még az örök megsemmisülést és a poklot, mint alvást.

2018. jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
32%

Kedves utolsó!

Arra a katolikus egyházra gondolsz aki a hagyományokat és szokásokat jobban tiszteli, mint a Szentírást? Arra a katolikus egyházra gondolsz aki nem Isten által sugalmazott írásokat csatolt a kanonikus Bibliához, hogy saját eldeformálódott téves tanításaikat alá tudják támasztani? Ha az őskeresztények képek és szobrok előtt imádták Máriát és a többi szentnek kikiáltott embert, akkor a katolikus egyház tényleg közel áll az eredeti kereszténységhez.

Ébresztő!

Szabad olvasni a kanonizált Bibliát, már hozzáférhető és semmilyen büntetés nem jár a tanulmányozásáért!

2018. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%

Attól hogy rágalmazod az Egyházat, hogy haugságokkal teli hozzászólásokat írsz a katolikusokról, hidd el, nem leszel jobb Isten színe előtt.


Ha ennyire bántják a szemedet a katolikusok, fordulj el tőlük. Én például számos református nézettel nem értek egyet, de ellentétben veled, nincs bennem folytonos belső kényszeres késztetés, hogy gyalázkodjam rajtuk minden 2. kérdés alatt.

Most is megtehetted volna, hogy egyszerűen nem foglalkozol a kérdéssel. De te inkább beállsz veszekedni, sokadjára leírod a senkit sem érdeklő, értéktelen és gyalázkodó hozzászólásaidat. Rendkívül "keresztyéni" magatartás, te reformátusok mintapéldánya.

2018. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Jelina, te eszement vakbuzgó!

Hogy az én elmémet ki vagy mi világosítja fel, neked ahhoz semmi közöd.

Nem veszed észre, hogy a kutya se kíváncsi a véleményedre?

Kiírtam egy egyszerű kérdést, te meg idejössz, hajtogatod a magadét, és ha kidobnak az ajtón, visszamászol az ablakon.

Értsd már meg, hogy senki nem kíváncsi a véleményedre, és ha mégegyszer idetolakszol, jelentem a szerkesztőknek, hogy "nem a kérdésre válaszolsz"!

2018. jan. 27. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!