Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A JW valóban mindenkit felülmú...

A JW valóban mindenkit felülmúló evangélizációs munkát végző világszervezet? Amelyet senki nem kritizálhat?

Figyelt kérdés
2018. jan. 26. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi veszik a legkomolyabban azt, hogy hirdessék az evangéliumot. Ők házról házra járnak és hirdetik Isten országát. A többi kereszténynek is kötelessége volna, mert Jézus ezt kérte tőlünk, de én úgy tapasztaltam, hogy ezt a nagy többség nem teszi meg. Ami Tanúknak ezt a munkáját illeti nem kritizálhatjuk őket. Az már más kérdés, hogy sok a téves tanítás, ezt már kritizálhatjuk.
2018. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem, ha megfigyeled, többnyire már keresztényeket akarnak áttéríteni, vagy olyan közegben mozognak, ahol keresztények élnek többségben.


Az evangelizáció sokkal jobban jelenti azt a munkát, amikor a misszionáriusok akár életüket kockáztatva hirdették az Örömhírt addig ismeretlen, vagy nagyon veszélyes helyeken.

Bár fontos az evangelizáció az ellanyhult helyeken is, például hazánk vagy Európa, de ez közel sem világméretű és mindenkit felülmúló. Másrészt felmerül bennem a kérdés, miként hirdetheti az az Örömhírt, aki tagadja a Fiút.

2018. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dongaben ***** válasza:
65%
Zavarodottságban mindenkit felülmúlnak, az tuti!
2018. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KZitus ***** válasza:
6%

Kedves jelina72



" Az már más kérdés, hogy sok a téves tanítás, ezt már kritizálhatjuk." - ez a megállapítás relatív.

Mert ki?, illetve mi?, szerint téves az a bizonyos tanítás? A Biblia EGÉSZÉT kell vanni alapul egy egy bibliai tanításnak, és SOHA nem az emberi értelmezés a lényeg, inkább az, mit mond az adott témáról maga Isten.

Talán még annyit az írásodhoz, hogy SENKI nem tud, nem képes hírdetni Isten Királyságát, és tanítványokat képezni a Máté 24:14 és a 28:19-20 szerint, akit nem segít ebben Jehova szelleme.

Erről maga Krisztus biztosította a követőit: "De erőt kaptok majd, amikor a szent szellem eljön rátok, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Szamáriában és a föld legtávolabbi részéig.”Csel. 1:8

János 15:2–5

" Minden rajtam levő szőlővesszőt, amely nem terem gyümölcsöt, eltávolít, amelyik pedig gyümölcsöt terem, azt mind megtisztítja, hogy még több gyümölcsöt teremjen. Ti már tiszták vagytok a szavaim miatt, amelyeket mondtam nektek. Maradjatok egységben velem, és én egységben maradok veletek. Ahogy a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, csak ha a szőlőtőn marad, ugyanúgy ti sem, csak ha egységben maradtok velem. Én vagyok a szőlőtő, ti vagytok a szőlővesszők. Aki egységben marad velem, és én egységben ővele, az sok gyümölcsöt terem, mert tőlem függetlenül semmit sem tehettek."

János 14:15

" Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek."

2018. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves KZitus!

Isten gyermekei, akik újjászülettek, akik Jézus követőivé lettek, mind képesek hirdetni az evangéliumot. De ahogy írtam, ezt csak kevesen teszik.

A téves tanításokról most nem vitatkoznék. A Tanúkon kívül minden más keresztény tudja, hogy melyek azok, én is már többször leírtam. De egyet azért mégis megemlítek, mert ez nagyon súlyos bűn: tagadják/tagadjátok Jézus isteni mivoltát.

2018. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Jelina mutasd meg nekem, hogy le van írva: házról házra kell járni és egy újságot paraván mögött, amin őrtorony kiadványok vannak, csendben beszélgetve kell eltölteni az időt, majd ha valaki érdeklődik, akkor hirdetni az armageddont. És azt is mutasd meg nekem, hogy Jézus is ezt tette.

Majd pedig ezek után beszélj kérlek a magad nevében, ne pedig több milliárd ember nevében. Köszönöm.

2018. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jelinával többnyire egyetértek.

A házalási módszereiket lehet kritizálni,de mivel hatékony,az ad választ a kritikára.

Jézus,valóban nem házalt,mert kora településein,ilyet nem tettek az emberek.Az evangélizálás módszereit mindig az adott társadalmi szokásokhoz kell igazítani.


Leg szembeötlőbb tévtanuk,valóban Isten Fia isteni tulajdonsága tagadása.

2018. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6-s!

Mielőtt leharapnád a fejemet, olvasd el még egyszer a hozzászólásomat, nyilván valamit nagyon félre értettél. Mielőtt bekapnál szeretnélek tájékoztatni, hogy nem vagyok J.T.

Örülök, hogy te is jól ismered a Bibliát. Olvasd minden nap, csak a javadra válhat!

2018. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt kérdező, nekem az volt a furcsa, hogy azt kérdezted a végén, hogy "Amelyet senki nem kritizálhat?" Mert mondta azt valaki, hogy nem lehet a Tanúkat kritizálni? Mindenkit lehet, még a mentőst is, aki éppen az életedet mentette meg! Sajnos sokan nem jóval viszonozzák a jót.


Az előtte lévőkre pedig az a válasz, hogy igen! A legnagyobb példányszámban adnak ki könyveket, folyóiratokat, és a legtöbb nyelvre fordítják azokat le. Az övéké ennél fogva a világ legnagyobb nyomdaipari kapacitása. Ők nem csak mondják, teszik is, amiről beszélnek! Máté 24:14.

2018. jan. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

Tisztelt hatos válaszoló! Többek között a Cselekedetek 20:20-as verse beszél erről. Ez a szöveg pontosan arról szól, amit ma a Tanúk tesznek! Nyelvészetileg is, mielőtt valaki belekötne.


A másik a "házalás", amit néhányan itt meggondolatlanul használtok. A házalás alatt batyus emberkék üzleti tevékenységét értik általában. A Tanúk nem árulnak és adnak el semmit, tehát NEM házalnak. Azt teszik, amit az első sz-i keresztények.

2018. jan. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!