Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik állnak a "Biblia Szövetség...

Kik állnak a "Biblia Szövetség Egyesület" mögött? Ez is egy újabb "szekta", vagy valóban biblikus a tanításuk, előadásaik, amelyeket szerveznek?

Figyelt kérdés
A honlapjukat már elkezdtem olvasni, vizsgálni, de érdekelne, hogy mások milyennek találják?

#közösség #A honlapjuk itt érhető el #erre vonatkozik a kérdésem: #www.bibliaszov.hu #Nem keverendő más #hasonló elnevezésű egyesülettel
2018. jan. 11. 19:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A honlapjuk itt érhető el, erre vonatkozik a kérdésem:, www.bibliaszov.hu, Nem keverendő más, hasonló elnevezésű egyesülettel, közösséggel ez esetben.


(Véletlen a kulcsszavakhoz írtam be a mondatot, amiért bocsánatot kérek!)

2018. jan. 11. 19:22
 2/15 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
20%
A Biblia Egysület Szövetség célja az anyanyelvi bibliák terjesztése a nagyvilágban. 30 éve létezö szervezetröl van szo, egyházi misszioktol függetlenül müködnek.
2018. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
0%
Bocsánat, elkövettem a hibát, össze kevertem másokkal. Nekem egyenlöre kamunak tünik.
2018. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sose áltassuk magunkat, hogy van ilyen témában felekezetfüggetlen oldal. Természetesen ez sem felekezetfüggetlen.


A "Történetünk" részből elég egyértelműen lejön, hogy egy református oldalról van szó. Bár amennyire látom, vegyül bele egy kis neoprotestantizmus is.

2018. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

bizony nem összetévesztendőek a bible society-vel


a bibliaszövetség az ami a reformátusoknak az ami a testnek a rák: belőled sármazik de nem olyan mint te, beteges, semmi hasznod belőle, viszont sokat elvesz, kib*@szottul agressziv, és taszitó büdös szagát rögtön megérzi mindenki aki amúgy vonzódna hozzád


eredetileg reformátusok ,de lehet azt mondani hogy a református egyház egy frakciója, akiket valami érthetetlen okból még nem távolitottak el, eleve neoprotestáns tanokat és erkölcsöket hirdetnek, szégyent hoznak a református közösségre, iszonyúan agresszivek és a fasisztoid erkölcseik mellé még képmutatóak is


sokáig próbálta elérni az egyház hogy az ilyen emberek ne tehessenek szert komolyabb befolyásra, pl a teológiai egyetemeken a felvételi elbeszélgetéseken direkt olyasmiket kérdeztek amikre egy biblaszövetséges kibukik, ha valakiről kiderült hogy a bibliaszövetség féle bibliaiskolában tanult az teológiai egyetemre nem mehetett, komolyabb poziciót nem tölthetett be stb, de sajnos szép lassan beszivárogtak, már vannak ilyen lelkészek is, jelenleg a károli friss hallgatóinak egy jelentős része is ilyen


sőt több fiatal lelkésztől hallottam akik nézik a helyeket hogy hova menjenek szolgálni, hogy a helyiek megkérdezik mi a véleménye a bibliaszövettségről és ettől függően döntik el meghivják e az adott szolgálatra (szerencsére többnyire még kizáró kritérium)

2018. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5


Jól értem az írásodból, hogy a BSz-től, mint olyantól jobb távol maradni még gyakorló reformátusként is?

Én magam református vagyok, és egyik szintén református ismerősöm, akivel nem vagyok napi kapcsolatban, mert nem egy helyen lakunk, ő küldte el a linket, hogy nézzek rá, milyen mély, biblikus tanításuk van, és az előadásaik ill., kiadványaik is biblikusak.


Neked van személyes tapasztalatod velük? Vagy mi alapján írtad a válaszodat?


Köszönöm szépen!

2018. jan. 11. 23:23
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Az 5-ös válaszolónak a személyes véleménye elég radikális (egyáltalán református a válaszoló?).


Én sem vagyok egy bibliaszövetséges alkat, de mitől lenne már rákos daganat a református egyház testén???


Annyiban ír igazat, hogy egy "frakció" az egyházon belül.


Annyit kell tudni róluk, hogy nagyon-nagyon evangéliumközpontú társaság, akik nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy Jézus által újjá kell születni, és viszonylag gyakran szoktak evangelizálni is (=hirdetni az Evangéliumot). Tehát kicsit amerikaias a stílusuk ami vagy bejön valakinek, de valakinek meg a hagyományos "régies" egyházi stílus jön be. De semmiképp nincs rá okod hogy azt mondd hogy "rákos daganat", vagy hogy nem lennének igazi református keresztyének...

2018. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Igen református vagyok, épp ezért is írok így, ha nem volnék református nyilván úgy írnék mint egy történész vagy egy antropológus, higgadtan, kedvesen, leírnám hogy radikálisok ,hogy sok neoprotestáns nézetet vettek át és így tovább


a református egyháznak úgy is van több frakciója akik már nehezen férnek meg egy egyház keretein belül és ezért néhányan a viszonylag közeli jövőben szakadást sejtenek, de már régóta mondogatják ,hogy pár év múlva szakadás jön, de aztán mégsem jön sosem, viszont a bibliaszövetség vd mindenki más olyan mértékben kézzelfogható hogy itt már tényleg szükség lenne szakadásra, én a református egyház vezetői helyében exkommmunikálnám őket, nem azt mondom hogy pusztuljanak vagy ilyesmi, jehova tanúira sem mondom, a harcias ateistákra sem mondom, viszont vannak határok amiket meg kell húzni, őket is várjuk, szeretettel várjuk, de nem szabad illúziókban hagyni őket, nekik még hátra van a megtérés hogy keresztényekké legyenek

2018. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

kérdező:


igen van személyes tapasztalatom is, de több lelkész ismerősöm tapasztalataiból is tájékozódom, ezt ugye említettem is


gyakorló reformátusként is fontos távol tartani magadat tőlük, egyrészt mert óhatatlanul is válsztanod kell vagy ők vagy mindenki más, és mint írtam ennek néhány esetben elég kézzelfogható formái is vannak, másrészt pedig azért mert teletömik a fejed neoprotestáns hazugságokkal


biztos te is gyakran megkapsz olyan vádakat, hogy jajj te biztos a laposföld híve vagy, ti mindig csak ordibáltok, erőszakoskodtok, nem vagytok készek a civilizált vitára, minden apróságra azt mondjátok hogy bűn, és még egymást is folyton azért zaklatjátok mert pl fél centivel rövidebb volt a szoknyája a másiknak mint kellett volna és így tovább


erre persze megkérded hogy hol vannak ilyen keresztények, tudsz mutatni csak hármat? erre mutat valamilyen nevetséges kis szektát, ami persze elég hogy ez alapján minden keresztényt lejárasson felekezettől függetlenül, a bisbliaszövetség is ilyesmi, de az ő esetükben még azt sem mondhatod hogy ugyan már ez egy alig száz fős radikális szekta, nem véletlen hogy külön egyházuk van, máshol nem tűrnék meg őket, mert a BSZ a reofmátusságon belül van

2018. jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Egyet értek a 7-s válaszolóval. Semmi gond nincs a szövetséggel, látogasd a honlapjukat nyugodtan, a bemutatkozás menü pontban elolvashatod a történetüket, a hitvallásukat, az alapszabályt, ha jól ismered a Bibliát akkor könnyen el tudod egyedül is dönteni, hogy mennyire hiteles a szervezet, ne hagyd magad befolyásolni.
2018. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!