Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az gondot jelent hogy hívőként...

Az gondot jelent hogy hívőként se hallom meg a keresztény valláshoz tartozó Isten hangját?

Figyelt kérdés

Hiszek Benne de máskülönben nem hallom hogy mit mond nekem ha egyáltalán mondd valamit gondolatilag értve nem tudom felismerni hogy melyik gondolat származik Tőle.

Csak imádkozni szoktam és remélhetőleg jól élni amennyire csak tudok.

Mit gondoltok ezzel kapcsolatban ?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

20/f.


2018. jan. 26. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Az Isten amiben hiszel, az lehet hogy pont így"szól" hozzád, hogy van egy belső késztetésed, hogy helyesen, jól akarsz élni. Ez a célja és értelme is a vallásnak szerintem. Véleményem szerint Isten nem tényszerűen szól az emberekhez, ehát hogy hallod, stb.. Ez nem így működik. Aki hisz benne , az érzi ezeket szerintem. Én mélyen nem vagyok hívő, csak szerintem ez így működik. És olyan hogy "keresztény valláshoz tartozó Isten" sincs szerintem, mindenkinek maga Istene van, hívja azt bárhogy.
2018. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az Isten szava az emberekhez ritkán emberi beszéd.Amikor az,rendszerint-néhány példától eltekintve-Isten által megbízott embereken keresztül történik,de madár dalban,simogató szélben,egy váratlan történésben,oltalmában,ihletett szava,a lelkiismeret által,stb.is történik.


Legsűrűbben,ezt a módot használja Isten Lelke.


Ezt a hangot úgy különböztetheted meg a környező zörejektől,hogy az mindig a szeretet fele vezet.

Bizonytalanságaidban rendszerint megszólal,s amikor utólag kiderül,hogy az volt a szeretet hangja,akkor jól jegyezd azt meg!

2018. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálad nem fordul elő, hogy hirtelen felmerül egy nagyon jó gondolat?
2018. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De
2018. jan. 26. 22:05
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Menthető vagy, ez jó.


Ha valaki hangokat hall, az beteg!

2018. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Az Isten mindenkihez szól, a lelkiismeretének a HANG-ján keresztül, személyválogatás nélkül. Tulajdonképpen minden olyan ami téged épít buzdít és vigasztal, az mindig Istentől jön.

Minden ami rombol és elkeserít, az pedig a gonosztól származik.


Jézus maga mondja, hogy az övé "ismerik az Ő HANG - ját, és követik Őt, idegent pedig nem követnek, mert nem ismerik".


" "Ha hinnétek a párbeszédima valóságában, akkor ma is tudnátok beszélgetni Istennel! Részben szellemi restség, részben pedig kishitűség következménye az, hogy inkább kötött imákkal fordultok Istenhez, tehát mások által kigondolt párbeszédimával, mint saját szavaitokkal. Az szintén sajnálatra méltó, hogy a mások által kigondolt párbeszédimáknak csak azt a részét szokták közölni az imakönyvek, amelyeket az imádkozó mondott valamikor Istennek, és azt a részét nem, amit Isten mondott az imádkozónak. Ennek oka az egyházakban történt hangsúly-eltolódás a szolgálatról az uralkodás irányába. Nem szeretik az egyházak hatalmasai, ha őket kikerülve, közvetlenül szól Isten valakihez. Engem is azért végeztek ki, mert hangot adtam annak, hogy Általam az Isten mindenkihez szólni akar közvetlenül (János 14;23)!"


Jézus - A Hang: 1461/7


"Amíg önmagadon kívül keresel Engem, addig nem tudlak bensőleg formálni. Ha elhiszed, hogy Én benned élek (János 14;23), akkor azt is el tudod hinni, hogy minden építő, buzdító és vigasztaló gondolatot Én sugalmazok neked. Neked csak szavakba kell öntened ezeket az Általam sugalmazott gondolatokat, és máris kész a párbeszédima! Csodálkozva fogod megtapasztalni, hogy nem tudod becsapni magadat! A Sátán egyik leghatásosabb fegyvere az elbizonytalanítás! Nem kell vele törődnöd!"


Jézus - A Hang: 2417/1

2018. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd a Bibliát, mert nagyon fontos megismerni Istent, nem csak hinni benne, mert az ismeret segíteni fog eldönteni, hogy melyik gondolat és késztetés származik tőle és melyik nem.
2018. jan. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 SIDLER22 ***** válasza:
Azért nem hallod mert a tudatalattidnak nem sikerült átállnia a hívő gondolkodásra. Foglalkozz többet a bibliával és a szerinted létező istennel és talán majd sikerül bebeszélned magadnak, hogy létezik és megszólal a fejedben :)
2018. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:
49%

Szia


Lehet, hogy félreértelek, de Isten ilyet nem tesz: "nem hallom hogy mit mond nekem ha egyáltalán mondd valamit gondolatilag értve nem tudom felismerni hogy melyik gondolat származik Tőle."


Viszont így szól hozzád:

Zsoltárok 1:1–3

"Boldog ember az, aki nem követi a gonoszok tanácsát,

bűnösök útjára nem lép,

és gúnyolódók közé nem ül,

hanem Jehova törvényében gyönyörködik,

és az ő törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal.

Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa,

amely megtermi gyümölcsét a maga idején,

és nem hervad el lombja.

Minden tettét siker koronázza.

2018. jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 emberakivagyok ***** válasza:

Az ember hármas szerkezetű, test-lélek szellem. Testeddel soha nem fogod hallani istent, mert az az ego hangja, a gondolataid. A lelkeddel csak érezni tudsz, hogy valami jó vagy rossz. A szellemeddel veszed istent, sőt a szellemed maga isten egy kis darabja.

Na most az a lényeg, hogy melyik éned vezeti az életedet. Ha a szellemi éned, akkor vagy jó úton.

2018. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!