Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Református egyházi keresztén...

A Református egyházi keresztény valláshoz tartózo Isten a kegyes hazugságok​rol mit gondol?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is közölhetek ha lehetséges! Én hívőkent​ élek Hitbeli Újjászületett Isten vagyok! Az én saját magam tapasztalata Istennel kapcsolatban az hogy az ég egy adta világon az​ Isten bármit bármikor bármilyen jellegű körülmények közepette bármit képes meg bocsajtani ha őszintén tiszta szívvel meg bántuk azt! Ti is gondoljátok ?
2017. ápr. 23. 19:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Ti is így gondoljátok ?
2017. ápr. 23. 19:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is, én nem gondolom magamról, hogy isten lennék, sem azt, hogy a református egyháznak külön istene lenne.


Viszont hiszem, hogy Isten minden bűnt képes megbocsájtani, amit az emberek tiszta szívből megbánnak. Szemem előtt tartva, amit Krisztus mondott apostolainak feltámadása után:

Ezekkel a szavakkal rájuk lehelt, s így folytatta: „Vegyétek a Szentlelket! 23Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad.”

2017. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tisztelt első válaszoló: Köszönöm​ szépen​a választ! Én azért emeltem ki a vallási hovatartozást mert eléggé sok Isten van különböző személyiségűek és hogy e miatt ne legyen tévedés hogy most kiről is van szó.
2017. ápr. 23. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem a magunk, hanem valaki más érdekében hazudunk, az nem bűn. (kegyes hazugság)

Igen, Isten minden bűnt megbocsát ahogy írtad, de ha pl. ez többször, rendszeresen előfordul, az nem marad következmény nélkül. A bűn elleni küzdelemben nap mint nap meg kell tudni újulni. Mindenkinek megvan a maga gyengéje, amivel a Sátán bármikor megkísértheti. Ha ez éppen olyan lelki állapotban ér, hogy nem Jézus közelében vagyunk, újra bele fogunk esni a bűnbe, mert egyedül kiszolgáltatottak vagyunk. Ezért szüntelen törekedni kell közel maradni hozzá (imával, szolgálattal, stb), csak így lehetünk védve.

2017. ápr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Istenunk tudja, hogy képtelenek vagyunk tökéletesen engedelmeskedni neki, akármennyire komolyan vágyunk is rá. Eppen ezert ahogy te is mondtad szerető módon biztosít afelől, hogy ha bűnbánó szívvel keressük az irgalmát, ő megbocsát. A Zsoltárok 51:17 ezt írja: „Az Isten előtti áldozatok: a megtört szellem; a megtört, összetört szívet, ó, Isten, nem veted te meg.”Ő soha nem utasítja vissza azt, akinek a szíve „megtört, összetört” a bűn súlya alatt.De vajon ez azt jelenti, hogy visszaélhetünk Isten irgalmával, és bűnös természetünket ürügyül használhatjuk fel a bűnre? Természetesen nem. Istent nem csupán az érzelmek irányítják. Irgalmának vannak határai. Semmi esetre sem bocsát meg azoknak, akik kemény szívvel, szándékosan gyakorolnak bűnt, és egyáltalán nem mutatnak megbánást (Héberek 10:26). Amikor viszont bűnbánatot lát valakinek a szívében, kész megbocsátani.
2017. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Isten előtt minden hazugság bűn,bármilyen okból is történik.

A "kegyes hazugság" önbecsapás,amit Krisztus kegyelme megtisztíthat,ha azt igényeljük.

2017. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!