Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudod, hogy amikor...

Honnan tudod, hogy amikor "Isten szól hozzád", nem csak egy megérzésed volt, vagy nem csak belemagyaráztál valamibe egy sosem létező jelentést?

Figyelt kérdés
2018. jan. 29. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon jó kérdés
2018. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Tekintve, hogy Isten nem a létezéstől elkülönült entitás, hanem a létező és nem létező dolgok összessége, ezért a belemagyarázás is maga Isten. De ha Istent egy antropomorf entitásnak képzeled, aki a kulisszák mögül irányítja a dolgokat, akkor sajnálom....
2018. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Tekintve, hogy Isten nem a létezéstől elkülönült entitás, hanem a létező és nem létező dolgok összessége, ezért a belemagyarázás is maga Isten"

Bocsi, lehet ki kellett volna emelnem, de a keresztény Istenről van szó.

2018. jan. 29. 13:23
 4/10 Ozcar ***** válasza:
Ha igazán megismerted az Istent, tudnod kell, hogy mi az amit mondana neked, kérne tőled és mi az amit nem. Nem azt kell várni hogy Isten hozzád szóljon, főleg nem fizikailag, hanem ez lélekből jön. Törekedj a jóra és ha azt teszed, akkor az Istentől jövő szó volt.
2018. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ozmium42 ***** válasza:
46%
Ha a Bibliát vesszük alapul, simán kérhetne arra is, hogy irtsd ki egy város lakosságát.
2018. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Ozmium, te miért akarsz minket megtéríteni ateistára? Nem is a keresztények térítgetnek, hanem az ateisták akarják megtéríteni a keresztényeket.
2018. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ozmium42 ***** válasza:
45%
Tőlem ne legyél ateista. Kövesd csak a hangokat a fejedben, vagy a hangokat más fejében.
2018. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 HaEv ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Nos, amikor Isten hozzám szól, abban én sem mindig vagyok egészen biztos, hogy épp nem a "lelkem" szórakozik velem. Ki kell próbálni. Ha Isten mond neked valamit, az meg fog állni. Tehát próbáld ki. Persze így, hogy nincs semmi konkrétum, nehéz konkrét tanácsot adni. Az biztos, hogy ha Isten szól, az nem mond ellent a Bibliának, többen megerősítik majd azt olyanok, AKIKET ISMERSZ! és ismernek téged, tehát nem feltétlenül itt.

Ha érdekel a folytatása, írj rám privátban - ez a téma ahogy elnézem, nem igazán való ide.

Üdv

2018. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ozmium42 ***** válasza:
49%
Ha igaz, amit mondok, akkor én mondtam, ha nem igaz, akkor nem én mondtam.
2018. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Két szűrő is a rendelkezésedre áll ezzel kapcsolatban!


1, Ami épít, buzdít és vigasztal, az mindig Istentől jön, még akkor is, ha ezt saját magadnak tudtad be.


2, Valahogyan mindig szinkronban van az Evangéliumokban felismerhető Jézussal! Ez nagyon fontos, tehát nem a Bibliával (a Bibliából mindent ki lehet olvasni, meg annak az ellenkezőjét is), hanem az Evangéliumokban felismerhető Jézussal.


Mondok egy példát:

Ha olyan sugalmazás, vagy gondolat késztetés ér, ami arra sarkall, hogy bocsáss meg, és szeresd még az ellenségeidet is, legyél irgalmas, - akkor az mindig az Istentől jön.

Ha ennek valamilyen kikerülésére ösztönző sugalmazás ér, hogy pld. ennek vagy annak a rosszakaródnak nem kell megbocsátanod, mert az ellenséged, és amikor teheted akkor "intézd el", akkor ez soha sem az Istentől jön.

Jézus azt tanította, hogy "inkább szeressétek ellenségeiteket", ezért az ellenségnek rosszat akarás nincs szinkronban Jézus tanításával, tehát nem az Istentől jön.

2018. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!