Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan ember aki nem...

Van olyan ember aki nem gyakorolja a hitét?

Figyelt kérdés

Olyanok írjanak kik gondolkodni is hajlandók és nem kérek bibliai idézeteket.


Köszönöm a megértést.



2018. jan. 29. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak. Gondolj pl azokra akiket valamilyen hit szerint megkereszteltek de azonkívül semmi közük a vallásukhoz.
2018. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A családom és én nem járunk templomba rendszeresen, gyónni se járunk. Ha erre gondolsz
2018. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pontosítok.


Van olyan ember aki nem a hite szerint él?

2018. jan. 29. 18:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég filozófikus kérdés, szerintem nem, mert az paradox lenne.
2018. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Nyilván nincs,mert aki azt hiszi,hogy a vallásos gyakorlat felesleges,az hite szerint teszi,s akinek a hite Isten dicsőítését,imádatát fontosnak tartja,azt teszi.


A"hit"kérdését ugyanúgy félreértelmezik,mint azt,hogy ki magyar.Valaki nem attól magyar,hogy van magyar személyije.

Ha megveti magyarságát,nem beszéli a magyar nyelvet,nem érdekeli a Nemzet sorsra,nincs az a dokumentum,ami magyarrá tehetné.


Az ateista,gyakorolja ateista hitét az élet minden pillanatában,s rendesen istentelenül,s ugyanúgy istentelen az a "keresztény"pap,aki nem követi tettekben,szavakban,jellemében Krisztust.

2018. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3: Attól függ, mit értesz azalatt, hogy "nem a hite szerint el? Például a keresztény, aki nem tartja be a "Tízparancsolatot" ilyen? Mert akkor, rengeteg ilyen ember van es szerintem, más vallások eseteben is vannak ilyenek.
2018. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 HaEv ***** válasza:

Az ember nem tud nem a hite szerint élni. Ez valóban egy paradoxon, ahogy már említették előttem.

Azonban nagyon sok olyan ember van, aki nem aszerint él, aminek gyerekkorában megkeresztelték. Ha erre gondoltál.

Ha valakinek szeretnél bibliai idézetet adni, add oda. És ki fog derülni, mit szól hozzá. Akár egy jó beszélgetés is kerekedhet belőle.

Vagy nem ez a lényeg?

2018. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mi számít annak, hogy valaki a hitét gyakorolja.


Ha azok a kötelezőnek mondott szertartások, hogy ima elalvás előtt, étkezés előtt, templomba járás stb...

Ezek annyira álszent dolgok, ha a ezeken kivül a hétköznapokban pedig folyamatosan káromolja Istent, keresztbe tesz mindenkinek, bántja az embertársait az adott illető stb...


Úgy gondolom nem attól számít valaki hitét gyakorlónak, hogy ezeket a formális dolgokat elvégzi amiket fentebb felsoroltam (templomba járás). Az számít jó embernek, és az számít hitét gyakorló embernek a szememben, aki lelkiismeretesen éli a mindennapjait, kedvesen bánik embertársaival stb...


Ha Isten tényleg lát mindent és mindenkit, akkor imádkozhat az ember egész nap, ha közben embereket gyilkol. Attól Isten szemében ő egy utolsó gyilkos marad akkor is, ha elmond utána 2000 miatyánkot.

2018. jan. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Nincs. Minden ember a hite alapján cselekszik. Ha hívő, ha ateista, stb...
2018. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!