Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az az ember hitét gyakorlónak...

Az az ember hitét gyakorlónak számít, aki húsvétkor, pünkösdkor, karácsonykor eljár a templomba, de vasárnaponként nem?

Figyelt kérdés
2018. jan. 29. 09:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
És a templomba járáson kívül mit jelent neked a keresztyénség?
2018. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok,csak kérdeztem.A nagyanyámról lenne szó!
2018. jan. 29. 10:04
 3/16 anonim ***** válasza:
Katolikusként kötelező lenne a vasárnapi mise. Az egyháziak is tudják/látják, hogy ennek csak töredéke tesz eleget. Mégis, amikor a hívek számáról beszélnek, nyilatkoznak, mindenkit beszámítanak. Így a nagymamád is annak számít.
2018. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem mondanám.


"A nagyanyámról lenne szó!"

Oké, azért így egy kicsit más, mivel nem egy 20 évesről van szó. Nagyapám sem jár, de mindennap olvassa az aznapi szentírási részletet, imádkozik, a misét rádión hallgatja. Sajnos nincs mindig jól, hogy el tudjon menni. Gyalog egyedül már nem tud elmenni a misére.

2018. jan. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Úgy érted, hogy katolikusnak számít-e?

Szerintem így nem, de majd megválaszolja egy katolikus

2018. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
ez függ attól hogy miért nem jár vasárnaponként, és úgy álltalában hogy él
2018. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ozcar ***** válasza:
40%

Erre csak azt tudom felelni, amit a Sátán mond az embereknek, hogy: járjatok el templomba, imádkozzatok Istenhez, építsetek neki templomot, dicsőítsétek az igaz Istent, hirdessétek az ő igaz szavát, csak egy dolgot NE tegyetek, a szíveteket és elméteket ne adjátok oda neki, mert így elűztök engem.

Remélem ezzel mindent elmondtam.

2018. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A "hit gyakorlása",nem templomba járás.Az,csak egy külsőség.


A hit gyakorlása,egy hit szerinti élet.

2018. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha betegség miatt nem tud rendszeresen járni, de a nagyobb ünnepek alkalmával elmegy, igen.


Ha képes lenne elmenni minden vasárnap és még sem megy, akkor nem számít hitét gyakorlónak. Hiszen a hit gyakorlásához szorosan hozzátartozik a vasárnapi szentmise, istentisztelet is. Illetve ezzel együtt az Eukarisztia ünneplése avagy az úrvacsora.

2018. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
#7-es kifejted? érdekel :)
2018. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!