Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy manapság megvetik,...

Igaz, hogy manapság megvetik, lenézik a keresztényeket? Főleg bizonyos körökben?

Figyelt kérdés

Találkoztam egy ékszerkészitő lánnyal, szinte feltunoen nyitott és kedves volt. Látszott, hogy tele van pénzzel.

Volt róla szó, hogy találkozunk, meg, hogy beavat a helyi muvész körökbe.

Pár héttel rá mondtam neki, hogy nem találok latin keresztet medálhoz. És nincs-e kedve ezüstből késziteni, meg esetleg találkozhatnánk is akkor, ha van kedve.


Egyszeruen szo nelkul letiltott, megkertem egy ismerost is, h irjon neki azt is letiltotta.

Mi lehetett a baj? A lany zsido volt és nem tetszett neki, hogy keresztény vagyok? Nekem nem lett volna azzal bajom, hogy ő zsidó. Neki miért van az én vallásommal baja? Miért pont az közösit ki a vallásom miatt aki szerint az ő vallását és népét mindenkinek barátsággal és türelemmel kell fogadnia?


2018. jan. 29. 18:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Másrészt kicsit megvezetve érzem magam mert tényleg egy nagyon kedves és nyitott személy hatását keltette, majd kiderült, hogy úgy néz ki egyáltalán nem az.
2018. jan. 29. 18:03
 2/19 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mindig úgy érzem, mintha hátbaszúrnának. Olyan ez mintha valaki kinyitná a lakása ajtaját, hogy melegedjek, egyek, vendégül lát. Majd mérget tenne az ételembe és mielőtt bajom lesz, kidobna és rámzárná az ajtót. Ő meg odabent tovább ünnepelne.
2018. jan. 29. 18:04
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

Nem igaz, ugyanis szimplán nem érdekli őket.

A megvetés és a lenézés egyfajta aktív közreműködést feltételez, de ebben a közönyös társadalomban ilyesmiről szó sincs a keresztények kapcsán.

Szóval túlreagálod.

2018. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Én még nem tapasztaltam ilyet. Vannak barátaim, akiknek más a vallása, mint nekem, vagy nem is vallásosak.

De mivel egyikünk sem fanatikus, így ez nem befolyásolja a barátságunkat.

Ha ez a lány ilyen, akkor nem vesztettél vele semmit sem.

2018. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Ne fuss olyan szekér után ami nem vesz fel.
2018. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy ő zsidó? Honnan tudta, hogy te keresztény vagy?
2018. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bizonyos körökön a zsidókat érted, akkor nem. Nekem van több zsidó barátom, ismerősöm, akikkel nagyon jóban vagyunk. Ez inkább intelligencia kérdése, nem vallási kérdés.
2018. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%
Ha megprobáltad megtéríteni vagy kérdezgetni a keresztéy Istenbe vetett hitét akkor ne is csodálkozz semmin. Rengeteg emberben vált ki egy ilyen csevegés hasonló reakciókat.
2018. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#2! "Ilyenkor mindig úgy érzem, mintha hátbaszúrnának" No ez érdekes! Akkor veled ilyen már sokadszorra fordul elö. MIT HALLHATSZ EL?????
2018. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 HaEv ***** válasza:
88%

Mivel nem tudom, mi van a háttérben, csak találgatok.

Bizonyos zsidó gondolkodás szerint a kereszt bálvány. Anélkül, hogy bántani akartad volna, arra kérted, készítsen neked egy bálványt. Emiatt lehet, hogy nem ő, de esetleg a szülei vagy mások, akikre hallgat azt javasolták, hogy szakítsa meg veled a kapcsolatot.

Lehet, úgy gondolja, ha megtenné, amit kérsz, megszegné az első parancsolatot - faragott bálványt készítene.

Más okot nem látok arra vonatkozóan, hogy egy józan zsidó lány miért fordul el ilyen drasztikusan valakitől.

2018. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!