Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy manapság megvetik,...

Igaz, hogy manapság megvetik, lenézik a keresztényeket? Főleg bizonyos körökben?

Figyelt kérdés

Találkoztam egy ékszerkészitő lánnyal, szinte feltunoen nyitott és kedves volt. Látszott, hogy tele van pénzzel.

Volt róla szó, hogy találkozunk, meg, hogy beavat a helyi muvész körökbe.

Pár héttel rá mondtam neki, hogy nem találok latin keresztet medálhoz. És nincs-e kedve ezüstből késziteni, meg esetleg találkozhatnánk is akkor, ha van kedve.


Egyszeruen szo nelkul letiltott, megkertem egy ismerost is, h irjon neki azt is letiltotta.

Mi lehetett a baj? A lany zsido volt és nem tetszett neki, hogy keresztény vagyok? Nekem nem lett volna azzal bajom, hogy ő zsidó. Neki miért van az én vallásommal baja? Miért pont az közösit ki a vallásom miatt aki szerint az ő vallását és népét mindenkinek barátsággal és türelemmel kell fogadnia?


2018. jan. 29. 18:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

"A lany zsido volt és nem tetszett neki, hogy keresztény vagyok?"


Elég logikátlan gondolatmenet. Ebben az országban akárkivel állsz szóba, szinte biztos, h vmilyen formában keresztény, gondolod, h majd pont téged fog emiatt "megvetni"? Nem beszélve arról, h mára a kereszt mint medál divattárgy lett, halom ember hordja, aki még véletlenül sem vallásos, ergo nem is lehet belőle következtetni h vki vallásos keresztény vagy sem. Harmadrészt nem gondolod, hogy egy ékszerkészítő, aki történetesen zsidó, kizárólag "zsidókompatibilis" tárgyakat készít? Hidd el, valszeg a kereszt az a tárgy, amiből eddig is a legtöbbet készítette. Egyszerű és gyorsan elkészíthető, közben mégis kifogyhatatlan a kreatív értelmezése, nem mellesleg pedig könnyen eladható.

Magyarán túlreagálod a dolgot, egyszerűen annyi történt, h egy csaj akit amúgy alig ismersz megunta a társaságod, és lepattintott. Nem mondom, h szép dolog így lezárni egy futó ismeretséget, de azért valljuk be, ilyesmi napi szinten fordul elő a társadalomban vallástól és világnézettől függetlenül.

2018. jan. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, úgy gondolja, ha megtenné, amit kérsz, megszegné az első parancsolatot - faragott bálványt készítene."


Mivel nem magának készítené, semmilyen parancsolatot nem szegne meg, ez teljesen egyértelmű az említett tórai szövegből. Mellesleg ortodox zsidók is üzemeltetnek ötvösműhelyt, és természetesen pontosan azt készítik el, amiért a "kuncsaft" fizet, hogy az most kereszt, egyiptomi macskaisten, vagy rubin szemű ördögfióka, az tök mindegy.


By the way Kérdező, tudtad, hogy sok kkeresztény közösség kegytárgyait zsidó ötvösök készítették? Ennyit az elméletedről, hogy a vallásod miatt szakította meg a kapcsolatot...

2018. jan. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A zsidó közösség egy elég zárt közösség. Volt egy időszak amikor sok időt töltöttem zsidókkal, sikerült alaposan megismerni és kiismerni őket. Szeretnek mindenkivel jó viszonyban lenni, de közelebbi kapcsolatba csak zsidókkal szeretnek kerülni. Következik ez elsősorban a vallásukból, miszerint ők még mindig várják a Messiást, ezért keresztényekkel soha sem tudnak a hitük alapján közösségbe kerülni.
2018. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

10: Akkor az ilyen minek megy ékszerésznek? :D

A kereszt elég gyakori motívum. Sokan hordanak kereszt medált, olyanok is, akik nem is vallásosak.

Egyébként nem hiszem, hogy ez lenne, hiszen pont az ékszerész egy olyan szakma, ahogy már írták, amit hagyományosan sok zsidó választ. És nyilván az az érdekük, hogy a vásárlók elégedettek legyenek.

2018. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Furcsának tartom, hogy emiatt megszakított minden kapcsolatot. Lehet, hogy más van a háttérben. Vagy valami furi zsidó szektaféleség tagja lehet, hogy ezen ennyire fennakad. Pedig, hogy a viccet idézzem: "Mózes az Mózes, az üzlet meg üzlet." :D


Egyébként a kérdésre válaszolva, igen, ismerek olyanokat, akik bár nem mondták ki, de megvetettek emiatt és mindenféle sztereotípiákat kezdtek gyártani. De van, ahol senkit nem érdekelt. Mielőtt bárki azt gondolná, nem térítek a második mondatommal. Csak ha szóba kerül ilyen téma akkor szólok, hogy pl. nagypéntek este nem fogok bulizni menni és nem vállalok fellépést sem, mert nagypéntek van...

2018. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mielőtt még átmennénk itt zsidózásba és hasonlók azért én meghallgatnám a másik szemszöget is. Biztos nem mondtál, nem tettél semmi olyasmit, ami alapján úgy érezhette hogy a saját gondolatait, saját látásmódod akarod rá erőszakolni? (nyilván nem mondom, hogy ez volt a szándékod, pusztán kérdezem, nem utalhattál-e bármivel erre)

Mert az hogy ő nem készít el egy medált csak azért mert olyan jelkép, ami a vallásával ütközik, ennyi erővel mondhatnám hogy eladóként én sem szolgálok ki pl krisnást, mert csak. De nem mondhatom, mert rohadtul ebből élnék, ahogy elméletileg neki is a munkája a megélhetése, és csak úgy nem küldünk el a fenébe vizető vásárlót.

2018. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Mansour ***** válasza:

Nekem is gyanús, hogy ennél az esetnél valami más (is) lehet a háttérben.

De ettől az esettől teljesen függetlenül igaz, hogy bizonyos körökben lenézik a keresztényeket. És a "bizonyos körök" alatt nem a zsidókat értem, hanem inkább értelmiségi (de nem feltétlenül értelmes) ateista körökre gondolnék. Elég csak itt a GYK-en benézni a vallás kategóriába, de sok más helyen is tapasztalható ez. Jó, az igaz, hogy a keresztények között is vannak olyanok, akik okot szolgáltatnak a lenézésre, és főleg ilyen internetes fórumokon ők elég feltűnő módon vannak jelen, de a keresztények többsége semmilyen alapot nem ad arra, hogy lenézzék. Mégis érezhető egy kollektív megvetés az irányukban (az említett "bizonyos körökben"). És akkor a társadalmi progresszió keresztényellenességéről még nem is beszéltem, de ebbe a témába itt nem is akarok belemenni.

2018. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%
A keresztényeket sajnálni tudom, szánalomra méltóak. Hazugságban hisznek. Szellemileg degeneráltak. A lakosság szégyenfoltjai. Birkák.
2018. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 HaEv ***** válasza:

Kedves #18-as!

Ez egy igen kedves és bátorító megjegyzés volt a részedről. Szerintem sokan hasznosnak is fogják találni.

További szép napot!

2018. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!