Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez valóban Isten...

Szerintetek ez valóban Isten terve?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, és gondolatban előjött nekem, hogy mi lenne, ha teológiára mennék, hitoktatónak. De nem tudom, hogy ez Isten terve-e velem, hogy valóban ez lenne-e a hivatásom, hogy valóban így tudnám-e őt a leginkább szolgálni, vagy ez csak a saját képzelgésem. Sokat imádkozom ezen, és néha úgy gondolom, hogy igen, erre a pályára kell lépnem, de ugyanakkor sok a kétely is. Hogy egyáltalán alkalmas lennék-e erre? Mert oké, a kisgyerekekkel, ovisokkal, alsósokkal nagyon jól megtalálom a közös hangot, de egy pl. egy nyolcadikost nem tudnék fegyelmezni szerintem.


Ti mit tanácsoltok? Szerintetek hogyan tudom meg, hogy valóban ez-e a hivatásom?



2018. jan. 29. 21:24
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
34%
Nagyon naív vagy,hogy azt gondolod isten próbál bármit is közölni veled. Szerinted neked nem lehetnek saját gondolataid? Csak isten "jelei" ? Istennek nincs semmilyen terve veled, neked kell eldöntened mit szeretsz csinálni,mit akarsz csinálni!
2018. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1, köszönöm a hozzászólásod. :)

Termeszetesen lehetnek, és vannak is saját gondolataim, de én hiszem, hogy Isten sugall nekünk dolgokat. Egy olyan fontos dologban, mint a hivatásom, nem akarok csupán a saját fejem után menni. Nyilván érdekel a teológia, szeretek ezzel foglalkozni, de nem tudom, a hitoktatás valóban nekem való, vagy nem? És arra szeretnek válaszokat kapni,elsősorban keresztenyekről, hogy hogyan ismerhetem fel Isten hívasát.

2018. jan. 29. 21:39
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Tarts magad elé egy tükröt,és kérdezd meg magadat:


Szeretem Istent annyira,hogy kénytelen legyek ezért egész életemben róla beszélni?

Szeretem eléggé az embereket,hogy életem központi dolgáról beszéljek nekik?

Szeretek elmélyülni az Isten dolgairól szóló dolgokban?


Az alkalmassá tevés Isten,az alkamazó dolga.

Ha meghívott egy ilyen szolgálatra,akkor ad elvégzéséhez eszközöket!

2018. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 HaEv ***** válasza:
86%

Szerintem ezt a vágyat Isten helyezte a szívedre. Én sose foglalkoztam ennyit ezzel a kérdéssel (teológiai suli), általában gyorsan döntök, és nekivágtam. Végül nem ezt fejeztem be, de hihetetlenül hasznos ma is számomra minden, amit ott tanultam. Fantasztikus tanáraim és diáktársaim voltak és hatalmas leckéket kaptam többek között a tiszteletből is!

Kulcs: próbáld ki! A Biblia is ezt mondja. "Próbáljátok ki, és ami jó, azt tartsátok meg."

A szüleid támogatnak ebben? Mert ha igen, akkor hajrá! Kisgyerekek felé szolgálni nagyon is jó és fontos dolog! Nagyon felnézek azokra, akik bevállalják a 15 alattiakat - én nem bírom őket idegekkel sokszor. :D

Hogy ez-e a hivatásod? Ha becsukod a szemed és azt teszed egy életen át, amit igazán szeretnél - akkor ezt teszed? Mert akkor a válasz: igen.

Alkalmas vagy-e? Nem. Senki sem alkalmas rá, mielőtt rálép erre a csodálatos pályára! Ezért mindig Istenre lesz szükséged - és ez fog téged nagyszerű HIToktató tanárrá tenni.

Én nagyon szurkolok neked!

2018. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
#4! "A Biblia is ezt mondja. "Próbáljátok ki, és ami jó, azt tartsátok meg." " Pontositanád, hogy hol van ez a Bibliában?
2018. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Azért nem ártana átgondolni, hogy mivel jár a papi pálya. Ha katolikus vagy akkor rögtön ott a cölibátus. Elég káposztalé vérűnek kell lenni ahhoz, hogy valaki be is tartsa. Nem is mindeki szokta. Vagy homoszexek lesznek, vagy pedofilok, vagy alkoholisták, vagy a más asszonyát szeretik el.

Ha más vallású vagy akkor tisztább életet élhetsz, lehet családod. Nemcsak beszélhetsz a családi élet örömeiről hanem gyakorolhatod is.

Írod, hogy szereted a gyerekeket. Van már ovodapedagogia férfiak számára is. Ha meg annyira lelkizős vagy mint ahogy én most gondolom akkor mehetnél pszichológusnak is. Olvassál a biblián kívül más irodalmat is, próbálj tájékozódni az egyes szakmák felől, nyári szünetbe állj be valahova dolgozni. Tehát próbáld ki magad több területen, és ahova a legnagyobb lesz az affinitásod oda menj

2018. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 HaEv ***** válasza:
#5: 1.Thessz. 5,21. (Károli használja így)
2018. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 HaEv ***** válasza:
89%
ili47 - A hitoktató nem feltétlenül pap. Hogy a katolikus egyházban ez hogyan van, azt nem tudom pontosan, de máshol nem kell papnak lenni ehhez. Így már könnyebb a döntés.
2018. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#6, de hat én nem papnak megyek, hanem hitoktatónak. :D És amúgy is lány vagyok. Harmadrészt nem írtam, hogy római katolikus vagyok,habár az vagyok, de a kérdés szempontjából nem releváns, lehetnék akár gör. katolikus vagy evangélikus is, ( náluk meg nincs kötelező cölibátus ugyebár.)

De csak hogy tisztázzuk, nem akarok lelkipásztor lenni, cölibátust sem akarok fogadni, lány vagyok és hitoktató szeretnék lenni. :)


Amúgy ne haragudj, de hirtelen annyi alaptalan, buta sztereotípiát soroltál fel, hogy fogom a fejem. :D Rakat papot ismerek, közülük egy sem meleg, pedofil, alkoholista, vagy házasságtörő. Nyilván, biztos van ilyen is sajnos, de azt mondank, hogy az összes ilyen, nagyon nagy tévedés.

2018. jan. 29. 22:29
 10/23 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat. Sok nagyon kedves és megerősítő komment érkezett, amik nagyon jól estek. Szerintem belevágok, jelentkezem. Itt más úton kell jelentkezni, nem a felvi.hu-n, de ott is megjelöltem valamit, ami felé szintén vonzódok, de az utóbbi időben már ez a teológia dolog volt az erősebb. Aztán majd meglátjuk, mi lesz.
2018. jan. 29. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!