Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, valóban...

Kedves Jehova tanúi, valóban úgy van ahogyan azt az Őrtorony folyóiratotok írja?

Figyelt kérdés

Őrtorony: Krisztus nem Isten, csak egy angyal, Ő Mihály arkangyal/főangyal


Biblia: Krisztus Isten, Mihály arkangyal pedig csak egy angyal, akit nevén megszólít a Biblia. Mihály "csupán" egy hírnök, szóvivő angyal, akinek az a dolga, hogy Isten seregét vezesse, hiszen ő a vezér, de nem az uruk.


Őrtorony: "övéik az ősatyák,+ és tőlük származott a Krisztus a test szerint.+ Isten,+ aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen."


Biblia (Károli Gáspár fordítású): "Akiké az atyák, és akik közül való test szerint a Krisztus, aki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen."


És végül, maga Krisztus mondja ezt magáról (János evangéliuma 10:27-30: 27Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:

28És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.

29Az én Atyám, aki azokat adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyámnak kezéből.30Én és az Atya egy vagyunk.


Mért ne lenne Krisztus maga az Isten? Krisztus valóban Mihály? Erre kérek verseket a Bibliából. Békesség nektek. :)



2017. febr. 10. 09:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
100%
Krisztus nem angyal, hanem az Isten fia.
2017. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
55%

Ne aggódj, jön majd Pèter, az adventista és majd ő is megmagyarázza, hogy Jézus miért is azonos Mihállyal, mivel ők is ezt tanítják.


Nem fogja egyik szektát sem meghatni a Biblia. Egyiknek a vezetői mondják ezt, másiknak a saját különbejáratú prófétanőjük. Ezt teszi a kiválasztottság hamis tanítása, hogy hülyeségeket és Biblia ellenes tanításokat szórnak szét a világba.


Ja és nem fognak meghatódni a bibliai igéktől, mert azt nem az őrtorony mondta.

2017. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
29%

"Biblia: Krisztus Isten"

Ezt melyik Bibliából veszed?

Az Újszövetség határozottan állítja: Jézus Istennek FIA! - nem pedig maga az Isten.

Jézus IS - nem lehet Isten, hiszen a judaizmus monoteista!

Ahogy te sem vagy apád, Jézus sem lehet azonos övével.

2017. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
80%

Én az apám fia vagyok, vagyis EMBER!

Jézus Isten fia,vagyis ISTEN!

Ezt ennél egyszerűbben nem lehet elmagyarázni.

És a Róma 9:5-ben erre rá is találhatsz.

2017. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
100%
Dubitus az élő példa, hogy mennyire nem érti az Isten fia kifejezést. Ebben benne van, hogy Jézus Isten, de ő is, ahogy a tanúk, még Istent is lehúzzák az ő emberi szintjükre. Persze megérteni nem fogják, mert nem akarják, mert akkor ki kéne jönni a fényre az álomvilág helyett.
2017. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


1János 5:1 Mindaz, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, Istentől született, és mindaz, aki szereti a szülőt, azt is szereti, aki tőle született.


Jézus nem teremtmény!

2017. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:

Még jöhetne a Church of God, akik szerint nem Jézus a világ világossága. Ezzel magyarázzák:


János 1,8 Nem ő vala a világosság, hanem jött, hogy bizonyságot tegyen a világosságról.


Igaz, hogy ezt Keresztelő Jánosról írja az Ige, de ez nem számít...

2017. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
9%

Az őrtorony egy havonta megjelenő folyóirat.


A Biblia tanítja, illetve írja.

Ha abból nem lehet látni, vagy felismerni, akkor felesleges a szócsata.

számtalanszor elmondtuk versekkel, hogy Jézus nem a mindenható Isten.

Nem véletlen ábrázolja az írás Jehovát öregkorúnak, hogy ezzel is alátámasztja hogy Isten nem egy idős a fiával.

S nem ugyan az a kettő:


(Dániel 7:9) 9 Néztem, mígnem trónokat állítottak fel, és az Öregkorú leült. . .

(Dániel 7:13, 14) 13 Néztem tovább az éjszakai látomást, és íme, egy emberfiához hasonló valaki jött az egek felhőivel. Bebocsátást nyert az Öregkorúhoz, és egészen elé vitték. 14 Majd uralkodói hatalmat, méltóságot és királyságot kapott,. . .


Jézust nem Istenként, hanem ember fiaként ábrázolja itt is, mert nincs egyen rangban az Istenével.


Ezzel az erővel, mindannyian Istenek vagyunk, mert Istenből lettünk, Istentől származunk.

Jehova szellemi testű élőlényeket hozott létre, akik ugyan abból az élet erőből élnek, mint mi.

Ők is Istentől kapják az életerőt, ahogy Jézus is.


Azért mert Jézus az első élő alkotása lett, még nem lett sem rangban sem semmilyen formában Istennel egyenlő.


Jézus élete is ugyan úgy függ az Atyjától mint a mi életünk. Persze Ő már felmutatott az engedelmesség terén olyan dolgokat, amiért méltó lett a halhatatlanságra

2017. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:

De ugye tudjuk, kedves Living, hogy ez egy Jézusról szóló prófécia. Semmi mást nem bizonyít. Az Istennek emberré kellett lennie, hogy meg tudja váltani az embereket. Az áldozatnak tökéletesnek kellett lennie, tökéletes pedig csak az Isten. Jézus Isten, de emberi testben, ezért az ember fia is.

"Ezzel az erővel, mindannyian Istenek vagyunk, mert Istenből lettünk, Istentől származunk. "

És láss csodát, az bűnös emberből újjászületett keresztényeket Isten fiainak nevezik.

Isten a bűnöst is létben tartja még egy ideig, de nem örökkévalóan


"Azért mert Jézus az első élő alkotása lett, még nem lett sem rangban sem semmilyen formában Istennel egyenlő."

Ahhoz képest ez volt a legfőbb vádjuk a farizeusoknak, hogy Istennel egyenlővé tette magát:)


Filippi

5.

Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

6.

A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7.

Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;


János

10,33 Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné [rész 5,18.8,38.10,33. Mát. 26,65. Fil. 2,6.] teszed magadat.


5,18 E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, [rész 8,38.10,33. Fil. 2,6.] egyenlővé tévén magát az Istennel.

2017. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, most már a szó használatért, de néhány ember szellemi fogyatékos? Melyik részét nem lehet annak megérteni, hogy Jézus nem teremtett, hanem született? A Bibliában van bőven olyan rész, amelyik igencsak megoszthatja a hívek elképzeléseit, de ebben az esetben ez nem áll fent, az angyalok teremtve lettek, az emberek és állatok teremtve lettek, Jézus Istentől született, ebben mit nem lehet érteni ? Kezdem azt hinni, hogy itt már nem is csak egyszerű elfogult értelmezésről van szó, hanem arról, hogy néhány neoprotestáns szekta olyan alacsony intellektuális szinten tartja a híveit, hogy az agyuk egész egyszerűen a fehéret is feketének látja.
2017. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!