Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem ismeri fel az...

Miért nem ismeri fel az emberiség azt, hogy az élet legnagyobb ellensége a pszichológia?

Figyelt kérdés

A pszichológia keresztényellenes, vallásellenes.


A pszichológia erkölcsellenes, liberális.


A pszichológia támogatja a válást, a nemtelenséget.


A pszichológia bomlasztja a társadalmat.


A pszichológia erkölcsidegen.


Stb.



2018. jan. 30. 23:16
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
Kösz, jót nevettem. De legközelebb azért a Humor kategóriában ökörködj :)
2018. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia hasznos,legjobb barátunk,ha jól használjuk!


Elég sokat éltem ahhoz,hogy érdemben válaszolhassak,hisz bejártam Európát,Észak- Amerikát,Ázsiát.Újra kezdtem az életem 5-ször,a nulláról.


Vannak gyermekeim,hazám,barátaim,rokonaim,akiktől,s vagyonom amitől elszakítottak a körülményeim.

Maradt pislákoló hitem Isten szeretetében.


Bizton állíthatom,hogy minden kegyetlen körülményt felfoghatunk olyan botrányköveknek,melyeknek összerendezésével lépcsőt építhetünk újabb körülményünk felett való átmászásra,akadályaink leküzdésére.


Amikor elvettek a körülményeim mindent,ami fontos volt számomra,-ami az életet jelentette-segítséget kértem egy pszichiátriai intézményben,ahol nem csupán megtanítottak öngyilkos gondolataim leküzdésére,de erőt adhattam több tucat betegtársamnak is a továbbéléshez,és megtanultam együtt érezni reménytelen emberekkel.

Felismertem a depresszió mibenlétét,leküzdésének módját saját bőrömön(szellemiségemben).


Nincstelenségeimben megismertem Isten"tenyere"biztonságosságát,melegét,s annak a

nézőpontnak,a széles perspektíváját.


Az elesés kegyetlen fájdalma után, a gyógyulás csodás érzését.


Családomért,szeretett exfeleségemért mondott látszólag meg nem hallgatott imáim után felismertem Isten tiszteletét szabad akaratunk iránt,amellyel tiszteletben tartotta EXM rossz döntését.


Minden rossznak ítélt körülményt felhasználhatunk jövőnk jobbátételére.

2018. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:

"Van ismerősöm, nagyon mélyen hívő keresztény, mégis vannak lelki problémái, enyhe depressziója."


Itt lehet másról is szó. Az ismerősöd lelki problémái vallásos életének pozitív jeleként is értékelhetőek. De ez már nem pszichológiai, hanem, ahogy írtad lelki (lelkiszintűek), de a spirituális-lelki kifejezés használata jobban meghatározza életének magasabb síkú voltát. Próbatétel szenvedés által. Sok hasonló dologról számolnak be szentek életrajzai.

2018. febr. 1. 15:51
 34/69 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a pszichológia, nyugati pszichológia, mert a szenny onnan árad felénk, átjárja a társadalmat teljesen. Magyarul alaposan el lettek altatva az emberek, hogy ezt úgy megtették a pszichológusok, hogy nem vettük észre tudati uralkodásuk kiterjedését.

A pszichológia sokszor közvetve hat, Művészeti ágak, filmek, műsorok, "irodalmi" művek, stb. hatásain keresztül Ezek alkotóinak egy jó része pszichológia által befolyásolt személy.Olyan értékrendeket sugároznak, sugallnak, amelyek rombolóak az egészséges társadalmakra. Tehát a pszichológia jelenleg fegyverként használt eszköz pl. az európai országok társadalmi strutúrájának bomlasztásához. Ezt teszik a társadalom alapsejtjét adó nő-férfi kapcsolatokban mesterségesen a pszichológia által gerjesztett nemi identitászavarok kialakításával. A gyermekek fejét káros tartalmú filmekkel, stb tömik tele, és még sorolhatnám. Pl. könyvek, videoklippek, játékok, elektronikus játékok. Ezeket nem véletlenül gyártják, és még fizetnek is érte a szülők. Ezek mind pszichológiai termékek (is).

Na és ott az agykontroll. Amelyeket a tömegek befolyásolására használnak. Hasonló és ugyanolyan célokért, amelyért létrehozták a nyugati pszichológiaát. De nem csak agykontrollal teszik ezt, hanem kevesek által ismert parapszichológiai tudatbefolyásolási eszközökkel is. Tehát a baj nagyobb, mint gondolnánk.


Egyébként ki gondolná, hogy pl. egy idegen hatalom pszichológusai képesek olyan tanításokat felállítani, amelyek egy magyar betegnek jót tesznek? Nem tudnak és nem is akarnak ilyet tenni. Ellenkezőleg. Tehát idegen tananyagra alapozott tanulmányt végzett pszichológusokat eleve nem volna szabad magyarországon alkalmazni. A legjobb megoldás szerintem a kersztény dogmatika által ellenőrzött és irányított pszichológia bevezetése lenne.

2018. febr. 1. 16:11
 35/69 anonim ***** válasza:
52%
Túl sokat foglalkzol pszichológiával ahhoz képest, hogy sokkal inkább tartozol a psziciátria tárgykörébe.
2018. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a pszichiátria antiszociális vonásai miatt üldözi azokat, akik ragaszkodnak az erkölcshöz, hagyományokhoz, Istenhez.


Ezek szerint a pszichiátrikus és pszichológiai tévrendszerek megbélyegzőek, keresztényellenesek, gyűlölködőek. Egy biztos: NEM A SZERETETEN ALAPULNAK.


Lám, Orwell rossz címet adott könyvének. Nem Állatfarm, hanem Pszichiátria.

2018. febr. 1. 18:17
 37/69 anonim ***** válasza:

Akkor ez alapján kijelenthet, hogy a pszichiátria legalább olyan gonosz mint a szcientológia.

Jól mondom kérdező?

2018. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 A kérdező kommentje:
Nem tudok válaszolni, sosem foglalkoztam a szcientológiával. De nem is tartozik ide.
2018. febr. 1. 19:19
 39/69 anonim ***** válasza:
45%
Nem a valláskárosultságodról beszéltem, hanem a paranoid téveszméidről. Előbbivel az orvostudomány sajna nem tud mit kezedeni, de utóbbi, ha nem is gyógyítható, de egy jó szakember által szintentartható lenne.
2018. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 A kérdező kommentje:
Hú.
2018. febr. 1. 21:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!