Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek nem késő még...

Szerintetek nem késő még elkezdeni hinni?

Figyelt kérdés
Katolikusnak neveltek, de úgy érzem, hogy az évek alatt nagyon eltávolodtam Istentől. Minden este imádkozok, mégsem érzem valódinak a hitem. Mindig volt bennem valami kétely. Ma életemben először elkezdtem önállóan olvasni a Bibliát, és jó érzés fogott el közben. Az Ószövetséggel egy kicsit szkeptikus vagyok, de az Újszövetséggel tudok azonosulni. Hívő társaimtól kérdezném, mit szóltok hozzá? Félek attól, hogy nem lesz elég erőm hinni Istenben, és holnap ismét hitetlen leszek. Mit tanácsolnátok nekem?

2018. febr. 1. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most komolyan azon feszengsz , hogy nem lesz hited? Ezen őrlöd fel az energiáidat? Hát jól van, ha neked tetszik, csináld. De amúgy ha nem érzed valódinak a hited, na hát most akkor keresd meg, alakítsd ki azt, amelyikkel fullra tudsz azonosulni, amelyik teljesen a tiéd, ami belülről jött. Nem kell másokért direktben elfogadni. Egyébként meg, hogy imádkozhatsz Istenhez, ha nem hiszel benne? Mármint, persze, ő hallja, ismeri minden gondolatod, tudja, belőle vagy, mint mindenki más is; de akkor nem tudom, hogy hogyan képzeled el például az imádkozást, mi hozzá a motivációd, hogyha Istent pl nem is érzed feltétlenül létezőnek? Amúgy énnekem pl saját vallásom van, szóval nem tudom.
2018. febr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Imádkozz Istenhez hogy segítsen neked ebben.
2018. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
*ja és sosem szokott késő lenni semmire:) Amúgy igaz, hogy csak a jelen létezik, mert a múlt meg a jövő az megfoghatatlan, nincs ott; csak a jelen van jelen; de énszerintem még ráér a "majd holnap" is. Egyébként elkárhozástól meg ilyesmitől nem kell tartani, meg elszámolással. Saját magadnak kell csak elszámolnod:)
2018. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ozcar ***** válasza:
70%

Inkább később kezd el, mint soha. Isten méltányolni fogja az erőfeszítésed. De soha ne akarj mindent azonnal. A hit kialakulása egy mély, hosszabb folyamat. Jézusnak sok mindent azonnal megcselekedett az Isten, hisz bűntelen volt, sőt még a tanítványainak is, amikor már alkalmasak voltak a feladatra és kialakult bennük a feltétel nélküli hit.

Lehet, hogy fél vagy egy év is eltelik, mire megtapasztalod az első változást az életedben. Csak legyél türelemmel. Én azt tapasztaltam, hogy ha csak egy vallást követsz vakon, akkor nem jutsz sokra. Megmaradsz egy határon belül mind a tanulásban, mind a felismerésben. Keresztény vallások közül mindben van igazság és hazugság is, nemhiába van ennyi belőle. Ha mind igaz lenne, akkor elég lenne csak egy. Én mindig több felekezettől hallgatok istentiszteletet, olvasok tőlük írásokat, igyekszem megismerni őket és ha nem csak vakon követed a prédikátor állításait, hanem próbálsz gondolkodni saját kútfőből is, akkor kiszűrheted mindegyikből az igazságot. A végén lesz egy igaz istenképed, és majd azt tapasztalod, hogy egyre jobban meg tudod különböztetni a jót a rossztól.

Kezdetnek annyit tudok ajánlani, hogy válassz ki egy magad által is bűnnek tartott dolgot az életedből, és azt iktassad ki. Ne kövesd el többé, vagy legalább napról napra kevesebbszer. Haladj a kicsitől a nagy felé. Ne egyszerre mindent. Lényeg az egészben, hogy napról napra tisztulj. Tisztogasd magad a bűneidtől.

2018. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Isten szerelmes leveleit sosem késő elkezdeni olvasgatni,tanulmányozni,amíg életünk,és értelmünk van!


Jól érzed!

Isten lényét,a szeretetet szent Fia,Jézus mutatta be tisztán,melyet az Újszövetségből ismerhetünk meg.


Az Ószövetség is a Szeretetről,tehát Istenről szól,csak Isten ószövetségi emberei,tükör által,homályosan láttak,s így a "tükörkép"nem lehet tökéletes.

Krisztus apostolai -ezzel szemben-szemtanúkként ismerhették meg Őt,aki Isten,mint Atyja.


A fentiek miatt javaslom,hogy mélyedj el az Újszövetség Istene megismerésében,s ezután,- szilárd ismereted után- kutasd az ószövetségi kinyilatkoztatást,összevetve ismereteiddel.Ha eltérést tapasztalsz,a két istenkép között,bocsáss meg az ószövetségi íróknak!Téves istenismeretük bázisán nem voltak képesek jobban felfogni,lejegyezni az isteni ihletet,viszont megismerheted-történeteiken keresztül-Isten tervét,amely Jézusban teljesedett ki.


Végül,hadd adjak egy praktikus tanácsot:

"Az a diák tanul leghatékonyabban,amelyik az általa felismert tudományt megosztja másokkal!"


Ha felismeréseidet megosztod családtagjaiddal,barátaiddal,hittestvéreiddel,az átadott tudomány örökre a tied lesz,és bázist fog jelenteni következő ismereteid befogadására!(Itt nem magolásra és szajkózásra gondolok,hanem felismeréseid megosztására.)


Az újszövetségi Biblia tanítása legifjabb írása is,mintegy 1900 éve lett lejegyezve,amióta a kultúra temérdekszer,és temérdeket változott,s így nem minden leírt könyv világos azonnal a mai ember számára.


SZÜKSÉGES MINDEN TANULMÁNYZÁS ELŐTT A SZERZŐ(Isten Lelke)SEGTSÉGÉT KÉRNI,A MEGÉRTÉSHEZ!


Isten Lelke segítségén kívül jó segítség lehet Google,és youtube barátunk,aki közzé tesz ördögi hazugságokat is.Itt is a Szentlélek lehet a védelmeződ.

Amennyiben gyomrodban érzed az ördögi lelkek befolyását,dobd el a "jó,és gonosz tudása"tiltott gyümölcsét!Ne mérgezd magad tovább!


Isten békéje vezessen,az Ő megismerésében!

2018. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

A legnagyobb segitség:


Imádkozz Istenhez hogy A Szent Lélek segitségével Hited legyen,Erősebb és Igazabb!


SEGITENI FOG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Imádkozz!!!

2018. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy egyik nap hívő vagy, másik nap nem. Olyan van, hogy hívő vagy és kételyeid vannak, de ez normális. Mindenkinek meg kell vívnia a maga csatáit a saját hitében, mert - bármilyen furán hangzik - ez erősíti meg a hited. A kétségek jönnek, mennek, de Isten jelenléte az életedben ott marad.

Idővel majd látod, hogy a hit nem könyvekből és előre megírt szavakból építkezik, hanem belőled, és nem abban nyilvánul meg, pontosan el tudsz-e mondani egy imádságot, hogy hangosan, félhangosan vagy csendben imádkozol, hanem abban, hogy fordulsz a másik emberhez.

2018. febr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nagyon fantasztikus, überszuper, királyságos, hogy imádkozol és olvasod is a Bibliát! :) Bocsi, örülök. :)

Gondoltál esetleg arra, hogy egy közeli katolikus közösségbe el is járj? Nem csak a misére. Lehet beszélgetni, kérdezni, és együtt is imádkozhattok - úgy mondják, hogy épülni egymás hite által. Vagy úgy, hogy "hordozni" egymást. Egyedül nagyon nehéz megmaradni a hitben.

Az Istentől való eltávolodás mindig ott lesz az életedben, de a közeledés is! Annyi a különbség, hogy egyre közelebb kerülsz Istenhez és a távol egyre kevésbé lesz annyira távoli. :)

Hajrá! Hajrá!

2018. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az interneten levő hittel kapcsolatos írások, videók jelentős részében ferdítések és hazugságok is bőven vannak. Az internetet nem ajánlom senkinek, akinek még nem szilárd a hite és a jelleme, és bizonytalan az Isten ismeretében. Teljesen tévútra vihet.


Keress egy közösséget, ahol a vezetőknek, és az ott levő embereknek többségének egészséges hite, és hűen tanítják a Jézusról szóló igéket. Ehhez magadnak is sokat kell olvasnod a Bibliát. Ha közösséget keresel, ne legyél gyanakvó (ne feltételezzél rögtön rosszat), hanem legyél óvatos. Vizsgáld meg, hogy amiket állítanak, amiket mondanak magukról, az valóban úgy van-e. Ez egy hosszadalmas folyamat, de nem tudok rövidebb utat.


A Szentlélek legtöbbször embereken keresztül és a Biblián keresztül segít, nem pedig úgy hogy "belemászik a gondolatainkba" valami csoda folytán. (Nekem a legdurvább tévedéseim akkor történtek, amikor azért imádkoztam, hogy a Szentlélek irányítsa a gondolataimat.) Kérhetsz bölcsességet Istentől, ha van hited benne, hogy ő ad (és ő tényleg szívesen ad), de szerintem a bölcsesség elsősorban a Bibliához és lelkileg érett emberekhez fog vezetni.

2018. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Minden este imádkozok, mégsem érzem valódinak a hitem."


Hogyan szoktál imádkozni és mit vagy miért szoktál imádkozni?


"Mindig volt bennem valami kétely. Ma életemben először elkezdtem önállóan olvasni a Bibliát, és jó érzés fogott el közben."


Nagyon jól teszed hogy olvasod a Bibliát!

Lenne is egy kérdésem. Szerinted Jézusnak tanulnia kellett valamit?


"Az Ószövetséggel egy kicsit szkeptikus vagyok, de az Újszövetséggel tudok azonosulni."


Mik a kételyeid az Ószövetséggel kapcsolatban?


"Hívő társaimtól kérdezném, mit szóltok hozzá? Félek attól, hogy nem lesz elég erőm hinni Istenben, és holnap ismét hitetlen leszek. Mit tanácsolnátok nekem?"


Én azt szólom hozzá hogy nem egyedi eset a tiéd. Vannak mások is akik elbizonytalanodnak olykor én magam is. De ez csak átmeneti állapot és az hogy olvasod a Bibliát az átsegít majd ezeken a bizonytalanságokon. De ezenkívül beszélgess hívő emberekkel. És természetesen imádkozz rendszeresen, ápolj kapcsolatot mennyei Atyánkkal.


"Szerintetek nem késő még elkezdeni hinni?"


Amíg élsz, addig nem késő elkezdeni!

2018. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!