Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell hinni Istenben?

Hogy kell hinni Istenben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom, furcsa a kérdésem, de remélem, hogy lesz itt valaki, aki tud segíteni. 20 éves lány vagyok, 2-3 éve próbálom "megtalálni Istent", eddig sikertelenül. A szüleim nem neveltek hívőnek, a családomban nem igazán téma a vallás. Egy ideig ateista voltam, de rájöttem, hogy ez nem az én utam, sok kérdésemre nem kaptam választ. Utána kezdtem el olvasni a Bibliát, de bármit olvastam bármilyen vallással kapcsolatban, mindig olyan érzésem volt, mintha ki lennék rekesztve abból a klubból, amiben értik és átérzik pl. a Bibliában leírt dolgokat. Próbáltam imádkozni, de úgy éreztem, hogy csak hülyét csinálok magamból, egy kicsit sem éreztem, hogy valaki hallaná, amit mondok. Voltam templomban, de ott is ugyanez az érzésem volt: mintha körülöttem mindenki részese lenne egy dolognak, ami biztosan nagyon jó, de én nem léphetek be ebbe a klubba. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy bármi kapcsolatom lenne Istennel, ha létezik, én a százezredik eldugott fiókja alján vagyok, amit még eddigi életem során egyszer sem nyitott ki. Ha valaki próbálja elmagyarázni, hogy miért hisz Istenben, úgy érzem, mintha én lennék a vak, akinek a színeket próbálják elmagyarázni.


Szerintetek velem van a baj? Mit csinálok rosszul?

Ha esetleg van itt valaki, aki hasonló cipőben járt vagy jár, örülnék, ha leírná, hogy neki hogy sikerült belépni a "hívők klubjába", ha sikerült.

Hívők is írhatnak, érdekel, hogy mikor, milyen események hatására kezdtek el hinni Istenben.



2017. nov. 26. 21:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Na igen az a kérdés igazából hogy mit hiszel Istenről.


Azt hogy létezik? Hát ahogy a festmény létrejöttéhez is kellett egy festő, úgy elképzelhető, hogy a világ mögött is áll egy teremtő. Ezen el lehet gondolkodni, de azért még nem ad mély és értelmes hitet...


Lehet hogy Isten nem csak úgy van, hanem akar tőled valamit? Lehet hogy megismerhető?

A Bibliában nagyon sok tulajdonságát felfedi Isten. Hogy mindenható, hogy szerető, hogy terve van veled, de azt is hogy igazságos és bűngyűlölő.


Pont ez utóbbi az ami elválaszt Istentől (a bűn).

(Gondold végig: hányszor hazudtál? hányszor vettél el valamit ami nem a tied? hányszor nem szerettél valakit? stb...)


Hiába akarsz te teljes életet élni (pl. sikereket hajhászni, figyelmet hajhászni, sokat szórakozni, vagy mit tudom én mi...), nem lesz olyan pont ahol azt mondod hogy "hú most már teljes az életem".


Isten tökéletes és igazságos világában viszont a bűn büntetést von maga után.


Ami lényege az egésznek, az Jézus. Jézus 100%-ig Isten, hiszen tökéletesen élt (csak ő élt tökéletesen), és csodákat tett. Ugyanakkor 100%-ig ember, mivel a teste emberi volt, és az érzelmei is emberiek voltak.


Mivel tökéletesen élt, nem érdemelt volna semmilyen büntetést, mégis közismert hogy hogy végezte. Annyira szeretett téged, hogy HELYETTED szenvedett el minden büntetést a kereszten, hogy neked örök életed legyen Isten mellett.


Két dologra van szükséged igazából: bűnbánat + bízni Krisztusban.


Ezt legegyszerűbb megtenni egy imában, amiben kéred Istent hogy bocsássa meg a bűneidet, amiben te megvallod hogy bízol abban hogy Krisztus helyetted halt meg, és kéred Istent hogy vezessen azon az úton amelyen ő szeretne.


Van nagyon sok könyv és videó meg mindenféle ami segít a hitbeli fejlődésben (ahogy egy gyülekezeti közösség is segítene), de amit most elmondtam ez a lényeg tulajdonképpen.

2017. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
38%
Én keresztény vagyok, de azt vallom, hogy nincs olyan, hogy egy igaz vallás, hanem minden vallás ugyanoda vezet. Ahogy mondani szokás, a hegytetőre több út is vezet felfele. Lehet, hogy neked nem a keresztény valláson keresztül kell feljutnod, hanem valahogy máshogy. Egyéb vallásoknak, pl. buddhizmus, hinduizmus, iszlám stb. esetleg utánanéztél már?
2017. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Hiszem, hogy Isten létezik, csak nem értem, hogy ha a Biblia szerint tényleg olyan jóságos és szerető, akkor miért nem érzek ebből a szeretetből semmit. Persze a körülményeimet, a sikereimet, örömömet betudhatom Isten szeretetének, de azért ennek a szeretetnek valami általánosabb dolognak kellene lennie, amiben minden ember egyenlően részesül. Attól még, hogy mondjuk egy kisgyerek Afrikában szörnyű körülmények között él, Isten őt is ugyanúgy szereti, mint engem. Ha Istennek terve van velem, miért nem adja semmi jelét annak, hogy egyáltalán létezik, hiába keresem?


Ez csak a távoli jövő, ha egyáltalán valaha sikerül megértenem a dolgot, de ha egyszer lesz bármi kapcsolatom Istennel, honnan tudjam, hogy melyik vallás való nekem? Emiatt nem jártam soha semmilyen gyülekezetbe, nem érzem magam odaillőnek. Isten mindenkit a neki megfelelő vallás felé irányít? Ha megkérdezek mondjuk egy zsidót, egy keresztényt és egy muszlimot, mindhárom azt fogja mondani, hogy az ő vallása a helyes út.

2017. nov. 26. 22:22
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

"Attól még, hogy mondjuk egy kisgyerek Afrikában szörnyű körülmények között él, Isten őt is ugyanúgy szereti, mint engem."


Isten az embernek megteremtette a világot, és szabad akaratot adott. Az hogy az afrikai kisgyerek 5 éves korától gyapotot szed napi egy dollárért az pont az kiváló bizonyítéka annak amit mondtam, hogy mennyire el vagyunk távolodva Istentől.


Isten szeretete abban nyilvánul meg, hogy nem az minden ami ebben a pár évtizedben történik a Földön, hanem hogy helyet készít számunkra a Mennyben.


"Ha Istennek terve van velem, miért nem adja semmi jelét annak, hogy egyáltalán létezik, hiába keresem?"


Van egy vicc:

A falut elönti az árvíz, és a pap felmászik a templomtoronyra. Jön egy mentőcsónak, de ő elutasítja, mondván hogy "Isten ha akar, úgyis megsegít". Aztán a vízszint továbbemelkedik, a pap megfullad. A Mennyországban megkérdezi Istentől hogy miért nem segített. Isten meg azt válaszolja hogy "hát de küldtem neked egy mentőcsónakot!".


Érthető a párhuzam? Tehát hogy ne várd hogy lecsap melléd a villám amikor jelet kérsz.


" Ha megkérdezek mondjuk egy zsidót, egy keresztényt és egy muszlimot, mindhárom azt fogja mondani, hogy az ő vallása a helyes út."


Ez így van. A zsidó nem fog akarni veled sokat kezdeni, mivel ők a kiválasztott nép, ők nem térítenek.

Egy muzulmán egy rakat törvényt rád fog sózni hogy hogyan kell követni Istent.

Egy keresztyén meg azt mondja hogy ha a törvényeken múlna a Isten ítélete akkor nagy bajban lennél, de szerencsére Jézus elvitte helyetted a "balhét".

2017. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Kérlek ne higgy nekem,hanem próbáld ki,és győződj meg magad,hogy működik-e az elképzelésem!


Ne várj varázslatot,hogy Isten,egy csodás módon,majd kimutatja szeretetét! Ezt a csodát Ő,általad akarja végrehajtani,s amikor gyakorlod,megismered önmagadban,a benned lakozó Krisztus szeretetét,kétségek nélkül.


Próbáld meg gyakorolni -azon,aki azt hagyja-az isteni feltételek nélküli szeretetet,hogy megismerd Isten szeretetét!


Indítékát tekintve három különböző szeretet van:

1.Szeretlek,ha.....

2.Szeretlek,mert....

3.Szeretlek annak ellenére,hogy....


Csak a 3. szeretet származik Istentől.

Ő reálisan lát,mégis szeret,mert az nem függ attól,hogy milyen vagyok.

Nincs olyan dolog,mellyel megváltoztathatnám irántam érzett,gyakorolt szeretetét.

2017. nov. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 imakommandós ***** válasza:

Szia!


Te most éppen Istennek abban az általános szeretetéből kapsz csak amiből minden ember részesül. Van Istennek nagyobb szeretete is, amikor egy teremtményét gyermekévé fogadja. Isten emberekhez való szeretete és megtartása a Fia által jelent meg köztünk. Már megmutatta nekünk Isten a hozzánk való szerelmét azáltal, hogy Krisztus értünk bünösökért ártatlanul meghalt, hogy elvegye a mi bűneinket. Onnan tudod lemérni, hogy valóságos hited van-e, hogy hajlandó vagy-e Isten akarata és igéje szerint cselekedni.

Keresztény hit szerint az üdvösség feltétele a feltámadásba vetett hit és Jézus Krisztus elfogadása Uradként. Ha Uradnak elfogadod Jézust akkor átmész a sátán királyságából Isten szerelmes Fiának országába, megújjitod a gondolkodásod és cselekedeteid. A bűnöknek meg kell halni és az igazságnak, Jézus Krisztusnak kell élni. Aki várja, hogy megláthatja Krisztust, az megtisztitja magát.

2017. nov. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 imakommandós ***** válasza:
13%

Gyakorlatban engem soha nem érdekeltek a templomok, gyülekezetbe is csak akkor mentem el, amikor már elég erős hitem volt.

Hitet csak Isten igéjével való közösségből lehet venni. Nincs más út, mint olvasni, hallgatni Isten igéjét.

Én pl nem kérdeztem, hogy mi az az érthetetlen hablaty amit mellettem szólnak, mert tudtam, hogy nyelveken szólás. Volt hitem a Bibliából, hogy ez Isten ajándéka és ma is ugyanúgy át lehet venni mint 2000 éve. Nem voltak előitéleteim sem azzal a közösséggel kapcsolatban ahova mentem. Aznap újjászülettem és találkoztam a Szentlélekkel akit Jézus igért a tanitványainak.

2017. nov. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 követ62 ***** válasza:

Kedves kérdező.

A legfontosabb, hogy legyél nagyon türelmes magadhoz.

Isten is türelmes veled. Ő tudja mennyire gondolod komolyan ezt a keresést, de neked is tisztában kell lenned azzzal mennyire gondolod komolyan.

Van egy ének ahol van egy nagyon találó mondat: "Ki kétkedőn boncolja Őt annak választ nem ád, de a hívő előtt az ÚR megfejti önmagát."

Tölts Vele időt naponta. Olvasd tovább a Bibliát (Zsoltárok könyve, Evangéliumok). Imádkozz a saját szavaiddal. Beszelgess Vele mint egy baráttal (de persze tisztelettel).

És mint mondtam legyél türelemmel, mert jönni fog a válasz.


Most, hogy jön a karácsony biztos adnak a tvben Jézusról szóló filmeket, vagy találsz a neten. Nézz ilyeneket és értsd meg mit tett értünk Jézus. Ha megérted megszereted. Közelebb kerülsz Hozzá.


Sok áldást neked.

2017. nov. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 követ62 ***** válasza:
81%

Tudom, hogy fura amit mondok, de bár érezzük a szeretetet mégis az igazi szeretet egy tudatos döntés.

És ahogy írta az 5-ös hozzá szóló feltétel nélküli akkor is, ha tudom milyen a másik. Önzetlenül.

Akkor is szeretem Istent, ha nem értem mit miért tesz, vagy nem tesz.


És azért kell olvasni a Bibliát, hogy ne csak felületes legyen a látásod Istenről. Hanem értsd meg az ok okozati összefüggéseket.

Akkor megláthatod az Ószovetségben is a szeretet Istenét Aki ugyan az mint az Újszövetségben. Aki SOHA nem változik.

2017. nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező.


Az imáidat, igen is hallja, és át érzi az életünk forrása.

Mivel nincs ismereted róla, ezért vannak talán kételyeid, amit a pontos ismerettel tudsz eloszlatni, és mindjárt nem éreznéd "idegennek" magad.

A Biblia teljesen más könyv, mint egy regény, vagy egy krimi....

Ezért nem is úgy kell olvasni.

A Biblia olvasása közben, jó feltenni személyes kérdéseket magunknak az olvasottakkal kapcsolatban.

Mint pl:

Mit akar nekem mondani ezzel a verssel, vagy résszel?

Hogyan tudnám alkalmazni az életemben?

Miért történtek meg ezek az események? Stb


A hit ismeret által alakul ki.

(Róma 10:17) 17 Így hát a hit a hallottakat követi. A hallottak pedig a Krisztusról mondott szó által vannak.


Az örök élet lehetősége is azon múlik, hogy az ismeret alapján éljük -e az életünket.

(János 17:2, 3) . . .. 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Valamint azt kell megértened, hogy a hit, nem fizikai látáson alapul, de meggyőző események sorozata.


(Héberek 11:1) 11 A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása.

Mint ahogy a falban keringő áramot sem látjuk, de tudjuk, hogy ott van, mert működik a Tévé, vagy a hajszárító.

Nem látjuk hogy a nap holnap fel kel-e, mert még nincs holnap, de hisszük, hogy megfog történni. Hiszen tapasztaljuk nap mint nap.

2017. nov. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!