Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként kötelező a...

Keresztényként kötelező a lapos Földben hinni?

Figyelt kérdés

Úgy értem bibliai alapon csakis a lapos Föld, ami igazolható, illetve a Földközpontuság.

De ha így van, miért tagadja sok keresztény?


2017. dec. 10. 10:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
14%
Mert a bibliat kitalaltak ebből is latszik nem igaz!
2017. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 ka.ka.o ***** válasza:
88%

Azért, mert a Biblia ír a föld kerekségéről - Ézsaiás 40:22.


Amiről pedig azt írják, hogy a földközpontúságot támasztja alá, csupán félreértelmezés.


A Biblia ír olyat, hogy a Föld megingathatatlan, például a Zsoltárok 104:5-ben. De teljesen egyértelmű, hogy művészi nyelvezetet használ, szóképeket, költői eszközöket (megszemélyesítést, hasonlatot...) --> nem kell szó szerint venni.


Zsoltárok 104:5

"Ő alapította meg a földet annak szilárd helyein; Megingathatatlan lesz az időtlen időkig, igen, mindörökké"



Úgy kell érteni, hogy a Föld nem fog elpusztulni, mindörökké fennmarad, mint ahogy a Prédikátor 1:4 is írja: "Az egyik nemzedék megy, a másik nemzedék jön, de a föld örökké megmarad"

2017. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 ka.ka.o ***** válasza:
75%
Szóval a Biblia nem azt írja, hogy a Föld nem mozog (szóval nem támasztja alá a földközpontúságot), hanem csak azt, hogy örökké létezni fog.
2017. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy "Hiszek egy Istenben..." és nem a lapos földben.
2017. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazából irreleváns, hogy a Föld lapos-e vagy geoid. Akár banán alakú is lehet, mivel Jézus tanítása és az ő követése nem ezen múlik.
2017. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
A Biblia továbbra sem egy természetismereti kézikönyv. Mivel ezen részei 3500 évvel előttünk íródtak, természetesen az akkori világképet mutatták be. Értelemszerűen ezen részeket csak szimbolikusan kell értelmezni.
2017. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
24%
Hehe. Utolsó pirospont. :D
2017. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én más Bibliát olvastam mint te, mert az enyémben ez nincs benne.


Szerintem kevered a szezont a fazonnal. A középkorban a lapos földben és földközpontú naprendszerben hittek, de nem bibliai alapon, hanem mert ez tűnt logikusnak számukra.

2017. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kötelező keresztényként a lapos földben hinni, szerintem a keresztények 1%-a sem hisz benne.

A Bibliában nem szerepel az, hogy a Föld lapos, és egyáltalán nem is igazolható ez a Bibliából, ez csak a te valótlan állításod. Az pedig, hogy valaki keresztény nem jelenti azt, hogy kőkeményen ostoba.

2017. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Durva ès kiakasztó, hogy vannak lapoföld hívők. Mekkora ègès lesz nekik.
2017. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!