Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány vallás létezik jelenleg...

Hány vallás létezik jelenleg a Földön, van-e erre vonatkozólag valamilyen becslés? Illetve mennyi létezhetett eddig?

Figyelt kérdés
Két különböző kérdés, bár azthiszem elég lehet az egyikre is válaszolni, mert elég testes téma.

2018. febr. 4. 21:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért nehéz pontos választ adni, mert rengeteg ősi vallás létezett, amiről csak annyit tudunk, hogy valaki valaha rajzolt vagy faragott valamit.

Mondjuk vegyél két rajzot, ami között van 500 km és 1000 év - és aztán mondd meg, hogy ez most két teljesen különböző vallás, vagy egymásból jöttek, vagy netán ugyanaz a vallás?

2018. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Na most pl. fullra lepontoztalak, mert a semmiről regélsz és megint nem a kérdésemre válaszoltál. Nézd. Ha valamit állítasz, akkor azt úgy tedd, hogy azzal ne vezess félre senkit, mert az káros. A pletyka is valami ilyesmi, bár annak is azért van némi igazságalapja mindig. Szóval ha állítasz valamit és nem tudod alátámasztani, az olyan mintha kitaláltad volna. Azzal meg nem tud senki semmit kezdeni.
2018. febr. 6. 17:31
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia, talaltam neked par erdekes dolgot ez hatha segit valamenyit a temaban.

[link]

[link]

2018. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


"According to some estimates, there are roughly 4,200 religions in the world."


Megvan a válasz!

2018. febr. 10. 13:36
 15/15 anonim ***** válasza:

Szivesen. Gondoltam ha erdekel belinkelem neked es csemegezhetsz benne :)

Orulok hogy tudtam segiteni

2018. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!