Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből kell adnom tizedet,...

Miből kell adnom tizedet, nettó vagy a bruttó keresetből? Amit az állam elvisz, az is a jövedelmem, de nem én kapom. Bár kapok belőle valamennyit más formában.

Figyelt kérdés
Nyilván ugye az egyházaknak az lenne a jó ha mindenki bruttóból adna. De a Bibliában van erre utalás, mert azt olvastam, hogy "add meg az államnak ami az államé, az Istennek ami az Istené"...
2010. jún. 7. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

add meg Istennek, de ne a papoknak, kapnak elég pénzt az államtól. Tizedet meg már a feudális rendszer fölbomlása óta nem kell fizetni.


De ha van 10% kereseted, amit ilyen könnyedén nélkülözni tudsz, akkor irigyellek. Legtöbben egyszerűen nem tudnának nélküle megélni.

2010. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen tizedről beszélsz. A jövedelmedből az adód 1 %-át ajánlhatsz fel valamelyik egyháznak, azt az állam utalja, te nem kapsz ezért kevesebbet. Egyházi adó van még, ami szintén minimális összeg, évenként párezer forint.
2010. jún. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha a régenvolt tizedről beszélsz, ott a bruttóból.

Ment az egyháznak a tized, aztán az államnak a kilenced, ami ugye valójában a következő tized.

2010. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az állam a földesúr? :)
2010. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kis (modern) szektáknak a bruttódból, különben nem űzik ki belőled a kapzsiság démonait, és menthetetlenül elkárhozol. :-P

A történelmi egyházak beérik némi perselypénzzel, de azon se sértődik meg senki, ha egyáltalán nem adsz. (Én pl. segíteni szoktam ezt-azt a templomban, pénzt ritkán adok.)

2010. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Khm, "Add meg a _császárnak_ ami a császáré, és Istennek ami az Istené!"
2010. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szar ügy, nincs császárunk.Nem is volt soha.
2010. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Tiszteld az Urat a te marhádból, a te egész jövedelmed zsengéjéből." (Péld 3:9)


Ha a bruttóban gondolkozunk, akkor én hozzávenném a munkáltató által fizetett adókat, járulékokat is, mert ugyebár a munkáltatódnak annyiba kerül a munkád. De ez persze nem lenne korrekt, mert az hivatalosan nem a te jövedelmedhez tartozik, azt nem neked kell fizetni.


És akkor most hol húzzuk meg a határt?! Az államnak nem tök mindegy, hogy a munkáltatód fizet x%-ot, te pedig y%-t, vagy pedig a munkáltató fizet x+y% és te semmit, vagy fordítva? Egy egyszerű törvénymódosítás (például szuperbruttósítás) pedig irreális mértékben módosíthatná, hogy mennyi a tizeded ebben az esetben. Most ettől függjön, hogy mennyi tizedet adsz?


És akkor még a nyugdíjjárulékot nem is említettem. Ha a bruttóban gondolkoznánk, akkor ezt belevegyük vagy sem? Ha ezt belevesszük, akkor nyugdíjas korunkban nem kell majd tizedet fizetned - mert ugyebár ugyanabból a jövedelemből nem várhatja el senki, hogy kétszer fizessél? Vagy majd akkor számolgatni fogod, hogy mennyi nyugdíjjárulékot fizettél az elmúlt x év alatt, ennek mennyi a kamata, mennyivel többet kaptál eddig kézhez ebből, és majd csak abból fizeted meg...


És még valami eszembe jutott. Ha valhol hivatalos jövedelemigazolást kérnek tőled, mindig a nettó jövedelmedre kíváncsiak.


Ezek miatt én a nettó mellett teszem le a voksot.

2010. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A kérdés feltevésénél nem azzalvan a gond, hogy bruttó vagy nettó, hanem azzal,hogy nincs tized.
2010. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem egyszerű a válasz: amivel te gazdálkodhatsz, annak a tizedét add. Amit nem kapsz meg abból nehéz lenne fizetni bármit is...


Amúgy szerintem óriási tapasztalatokat szerezhet az, aki szívesen ad másoknak, hogy Isten a többszörösét adja vissza - ha nem is feltétlenül pénz formájában - de ahogyan a Biblia mondja: "Gyermek voltam, meg is vénhedtem, de nem láttam, hogy elhagyottá lett volna az igaz, a magzatja pedig kenyérkéregetővé." (Zsolt 37,25)


Szerintem az Isten egyháza többek között arról ismerhető meg, hogy nem kér és kap az államtól semmilyen hitéleti támogatást, hanem a hívek saját maguk tartják el. Ehhez pedig szükséges az, hogy a hívek tizedet és hálaadományokat adjanak, mert enélkül nem igazán lehetne fenntartani egy egyházat. A tizedet Isten rendelte abból a célból, hogy az egyháza és szolgálata megvalósulhasson. Nehéz lett volna elképzelni az apostolok korában, hogy az üldözött egyház másképpen el tudta volna végezni azt a munkát amit elvégzett. Lásd például: "A hétnek első napján mindenitek tegye félre magánál, a mit sikerül összegyűjtenie, hogy ne akkor történjék a gyűjtés, a mikor odamegyek." (1Kor 16,2).


Üdv. Péter

2010. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!