Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában a paráználkodás a...

A Bibliában a paráználkodás a félrelépést jelenti?

Figyelt kérdés
Mert ha a házasságon belüli szexet akkor mindenki bűnös. Nem?
2010. jún. 7. 12:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
miért jelentene házasságon belüli szexszet?
2010. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pont az ellenkezőjét kérdeztem , azt hogy házasságon kívüli szexet jelent-e?
2010. jún. 7. 12:19
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem kifejezetten,hiszen a tíz parancsolat megfogalmazásának idejében a házasság előtti szex is és a többnejűség, szolgálók tartása is természetes volt. (senki nem csodálkozott, hogy Mária terhes lett a jegyesség idejében, házasság előtt. Ábrahámnak a szolgálótól született gyereke, ráadásul a felesége intézte, Dávidnaksok felesége és ágyasa volt...stb

Tehát a "tiltott" szexet jelenti, házas-házassal, férfi-férfival, ember-állattal

2010. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
kösz a választ, erre voltam kíváncsi-
2010. jún. 7. 12:27
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
A történelem során ez igazából változott. Volt, amikor az állatokkal történő szexet jelentette, volt amikor a házasságon kivüli szexet, de volt a középkorban olyan is, amikor pusztán az örömszerzésre irányuló (azaz nem a gyermeknemzés céljából üzött) szexet jelentette.
2010. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

és a férfi-férfival az pl miért tiltott ?

ez félremagyarázás sztem ...

2010. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

a Biblia szerint paráználkodás az, ha (kívánsággal tekintesz szívedben egy férfira, vagy nőre), amellett, hogy pl. van valakid.

Mária is terhes volt igen, de emiatt meg is akarták kövezni őt. Nem volt akkor ez hétköznapi, ne magyarázz félre! És nem Józseftől (jegyesétől) volt terhes, hanem a szent lélektől. Olvasd el a Bibliába, utána magyarázz!

2010. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

"senki nem csodálkozott, hogy Mária terhes lett a jegyesség idejében, házasság előtt"- persze mert senki nem tudta. Amúgy József, amikor megtudta először nem is akarta feleségűl venni, hanem csenben felakarta bontani az eljegyzést, vagy akor már lehet hogy házasok is voltak.


Ábrahám meg még a tízparancsolat előtt volt. Dávid meg Salamon meg ezek, akiknek több nője volt azok feleségűl is vették őket(úgy emlékszem).


Válasz:

Szerintem minden szexuális kapcsolatot magába foglal, amit nem két egymással házas ember csinál.(különböző nemü házaspár)

2010. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
értem, tehát akkor lehet férfi-férfi kapcsolat ha amúgy mindketten függetlenek ? jól értettem ?
2010. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Csak szólok a férfi-férfival konkrétan levan írva a bibliában hogy tilos.
2010. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!