Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a betegségekről?

Jézus a betegségekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18/F hivő vagyok!

Szeretnék egy olyan kérdést feltenni amelyet Jézus tett és mondott a Fogyatékossággal és a testi betegségekkel kapcsolatosan!


Az első:

„Mester, ki vétkezett: ez vagy a szülei, hogy vakon született?” 3Jézus így válaszolt: „Nem ő vétkezett, nem is a szülei, hanem azért van ez így, hogy nyilvánvalóvá legyenek rajta Isten cselekedetei.


A második:

Hát ezt, az Ábrahám leányát, kit a Sátán megkötözött ímé tizennyolcz esztendeje, nem kellett-é feloldani e kötélbõl szombatnapon?


Tehát a kérdésem az hogy pontosan Mi számit Istentől elrendeltnek és mi a Sátántól?



2018. febr. 10. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező,


Nincsen rá törvény, esete válogatja. Nem lehet állítani, hogy ez és ez a betegség vagy fogyatékosság Istentől rendelt, amaz pedig a Sátántól származik.


A jó hír, hogy mindkettőt Isten meg tudja gyógyítani, ez a lényeg!

2018. febr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Annyit azért el lehet mondani, hogy az Istentől "rendelt" betegségek inkább a ritka kivételek, vallásos emberek szeretik az átok vagy hasonló okok miatt kialakult betegségüket Isten "tövisének" tulajdonítani. Vallásos alatt a templomba járó, buzgó, de Istent és a törvényét nem ismerő embereket értem.
2018. febr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Az első idézet az egyik kedvencem. Rámutat arra, hogy a betegség nem büntetés, hogy nem oka van (a bűn), hanem célja: Isten a beteg emberekben is megmutatkozik! Sőt, bennük esetenként még jobban, hiszen nekik erősnek kell lenniük, küzdenek, és egyesek olyan példát mutatnak kitartásból és akaraterőből, hogy le a kalappal! Így lesznek nyilvánvalóak rajtuk Isten cselekedetei.


A második idézetet, megmondom őszintén, nem értem.

2018. febr. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Az első idézet az egyik kedvencem. Rámutat arra, hogy a betegség nem büntetés, hogy nem oka van (a bűn), hanem célja:"-véled.

Te vagy az a vallásos embertípus, akiről az előbb írtam. A két idézet a Bibliából van, az első a ritka kivétel, ezt teszed általánossá, így nem csoda, ha a másodikat nem is érted.


Szeretném leszögezni, hogy az első idézet, amely szerint EZ a betegség (tehát nem mind!) nem vétek vagy bűn miatt van, hanem hogy nyilvánvalóvá legyenek Isten cselekedetei. Azaz: meggyógyította Isten a beteget!

Nem ájtatos-vallásos szenvelgés, vallásos maszlaggal leöntve, hanem gyógyulás hit által!


A második idézetet megpróbálom elmagyarázni:

Ábrahám leányát (egy izraeli nőt) a Sátán (bűn és betegség szerzője) megkötözött (betegséggel megverte) 18 éve, nem kell-e feloldani e kötélből (levenni a kötelet, visszafordítani a megkötözést, vagyis meggyógyítani hit által) szombatnapon (Istennek szentelt nap, a 10 parancsolat szerint ezen nem volt szabad dolgozni)?


A kérdezőnek: az Istentől elrendelt betegséget is a Sátán "kötözi rá" az emberre, nem Isten "simogat rá" egy csecsemőre egy púpot, stb. távol legyen! A különbség abban van, hogy az egyik betegség eredete az, hogy Isten a gyógyító csodáját megmutassa (és nem a vallásos szenvelgés), a másik esetben pedig a bűn következménye a betegség. Természetesen vannak szervi eredetű megbetegedések is, pl. túlterheled az ízületedet, és elkopik, ezek egyik előbb említett kategóriába sem illenek bele.

2018. febr. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Merthogy te úgy értelmezed, hogy az előbbi esetben Isten rendelte el, hogy az az ember vakon szülessen? Jézus válasza nem arra vonatkozott, hogy a vak ember állapota Istent dicsőíti, hanem arra, hogy a gyógyulása dicsőíti Istent. Vagyis Isten cselekedete nem a vakság volt, hanem a gyógyulás. Jézus azt mondta, hogy Ő semmit sem cselekszik, amit nem az Atya kezdeményez. Ha az Atya kezdeményezte a vakon született ember gyógyulását, akkor a gyógyulás és egészség volt az Atya akarata. Jézus nem azt mondta, hogy Isten akarata volt a vakság, csak azt, hogy nem a szülőknek, vagy magának a vak embernek a bűne áll a háttérben, bővebb magyarázatot nem adott.


Az én meglátásom az, hogy minden betegség sátáni eredetű, akár közvetlenül, akár közvetett módon. Abban is biztos vagyok, hogy alapesetben mindig Isten akarata a gyógyulás és az egészség. Az azonban tény, hogy az emberben levő bűn gátolhatja a gyógyulás megvalósulását. Sok esetben szükséges a gyógyuláshoz a megtérés, bűnbánat, bűnvallás, különösen akkor, ha hívő emberről van szó. A tapasztalat azt mutatja, hogy sok esetben sokkal könnyebben gyógyul meg egy hitetlen és istentelen ember, amikor megtér, mint egy olyan ember, aki tele van hamis bibliainak nevezett, de attól idegen látásokkal.


Nem tudom, a kérdésed mennyire elvi kérdés. Ha gyógyulásra van szükséged, Istennél megvan a válasz. De keresned kell Istent, és késznek kell lenned arra, hogy kidobj minden hamis tanítást. Mindjárt az első ez: időnként Isten akarata a betegség. Ez egy abszolút hamis elképzelés. Olyan van, hogy Isten programjában nem a gyógyulás szerepel az első helyen egy adott ember életében, de a betegség soha nem is szerepelt benne, az az ellenség műve. Az Úr imájában azért imádkozunk, hogy "jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is"(Mt 6,10) A Mennyben nincsenek betegségek, nincsenek démonok és semmi gonosz. A földön azonban vannak. De az a tény, hogy imádkoznunk kell azért, hogy a földön ugyanúgy meglegyen Isten akarata, mint a Mennyben, ahol nincs gonosz, nincs betegség, stb., azt jelenti, hogy a földön sem Isten akarata a betegség.


Végül, ha a vakon született ember esetét Isten akaratának tekintjük, akkor ezt csak azokra az esetekre vetíthetjük ki, ahol a gyógyulás is megtörténik, a gyógyulás elmaradása ugyanis az Isten ellenségét dicsőíti, nem pedig Jézust, "aki a mi bűneinket a maga testében vitte fel a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk, akinek sebeivel gyógyultatok meg" (1Pt 2,24).

2018. febr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha Isten a leghatalmasabb és mindennek a forrása,akkor mindkét esetben valahol az ő cselekedeteinek megnyilvánulása áll fent.
2018. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 követ62 ***** válasza:

Minden rossz, minden betegség a bűn miatt van a világunkban.

Ha az ember nem bukik el nem lenne fájdalom, betegség, halál stb.

Tehát végül is Sátantól van.

NEM ISTEN AKARTA!


Ezzel együtt az ember is "rá tud tenni egy lapáttal".

Ha olyan életmódot folytat ami végül betegséget eredményez akkor bizony a rossz döntései következményét szenvedi el.

Van olyan is amikor Isten próbára engedi az embert, de a rosszat akkor sem Ő adja. Lásd Jób konyve.

Pál apostol is írja, hogy volt valamilyen betegsége, (Tövis adatott az én testembe. Háromszor is könyörgötem érte. De az ÚR azt mondta elég néked az ÉN kegyelmem. Hogy felettéb el ne bizakodjam. Mert az ÉN erőm erőtelenség által mutatkozik meg.")


De Isten tudja ki mit bír el.

És nem hagy feljebb kísérteni mithogy elviselnénk és a kísértéssel együtt megadja a kimenekedést is. ANNAK AKI IGÉNYLI!


A korabeli Zsidóság (de sok fejben ma is így van) a betegség azért volt valakin, mert bűnös volt (akár még a magzat is, ha túl nagyot rúgott belül az anyja hasába). Igy gondolták, ha születése óta vak. De ez butaság. A bűn világában valamilyen genetikai betegsége volt és pont. De, hogy Jézus meggyógyította az Isten dicsősét szolgálta.


Ábrahám lánya pedig idős volt, sokat dolgozott és az ízületi tönkre mentek.


Mindkettő Sátán hibája, mert ő hozta be a bűnt a Földre.

2018. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Drága 3-as, sajnos még mindig nem értem, mit akarsz mondani.

Egyébként melléfogtál, pont nem vagyok az a vallását csak vasárnaponként a templomban gyakorló ember, sőt még templomba se gyakran járok, és szeretek elgondolkozni a Biblia dolgain.

2018. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Válaszokat köszönöm szépen!

Tehát a Sátán akarata.

Isten viszont megtud mindenkit gyógyitani!

2018. febr. 11. 15:35
 10/15 követ62 ***** válasza:
Igen Isten mindenkit meg tud gyógyítani, de nem mindenkit gyógyít meg.
2018. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!